Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Klein Kottorz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Klein Kottorz

gogo 00:49, 22 sty 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Danko, dzięki za zwisa, masz wyjątkowy egzemplarz z tymi dwoma ramionami do góry
Dzięki Twoim bambusom wpadł mi do głowy pomysł, żeby posadzić jakiś karłowy zimozielony w skrzyniach, które planuję przy wolierze.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
daszum 21:23, 23 sty 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Grażyno, ten jałowiec zrobił mi psikusa, liczyłam że będzie niski i zwarty, a on wystartował z ramionami do góry

Wokół oczka miała być malutka rabatka z trawami ale okazało się, że różne ciekawe iglaki się rozrosły i musiałam je przesadzić i zamiast małej trawiastej powstała następna iglakowa rabatka. Koniecznie chciałabym tam posadzić klona palmowego. Twój ulubieniec klon Firecracker to jedyny, który nie boi się słońca.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
gogo 23:08, 23 sty 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Danko, czasem tak jest z roślinami, rosną po swojemu i robią nam zamieszanie
Mnie się ta nowa iglakowa rabatka podoba, a na klon namawiam, jest cudny
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Milka 06:03, 09 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dawno tu nie byłam.
Ciekawe te bambusy, bardzo inwazyjne?
A zwisający okaz wygląda extra, jak nutkajski
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
marba 10:26, 10 lut 2021


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
daszum napisał(a)

Wyszarpałam cyprysika nutkajskiego z rabaty "głównej" i posadziłam nad oczkiem. Na zdjęciu tak mnie drażnił, że przesadziłam go z powrotem w dawne miejsce.

Danusiu, też tak mam, niektóre moje rośliny wędrują po ogrodzie zanim znajdą ostateczne miejsce. Niestety, nie potrafię planować i sztywno się tych planów trzymać. Polegam na przymiarkach i intuicji. Ale lubię ten sposób tworzenia ogrodu.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
daszum 19:32, 10 lut 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Milka napisał(a)
Dawno tu nie byłam.
Ciekawe te bambusy, bardzo inwazyjne?
A zwisający okaz wygląda extra, jak nutkajski



Milka, bambusy się rozłażą po rabacie, ale bardzo je lubię i wybaczam im tę inwazyjność
Cyprysików nutkajskich mam 5 Czekam, aż wielkie wyrosną.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 19:40, 10 lut 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
marba napisał(a)

Danusiu, też tak mam, niektóre moje rośliny wędrują po ogrodzie zanim znajdą ostateczne miejsce. Niestety, nie potrafię planować i sztywno się tych planów trzymać. Polegam na przymiarkach i intuicji. Ale lubię ten sposób tworzenia ogrodu.



Basiu, cieszę się, że zimą masz więcej czasu na Ogrodowisko
Ja nie planuję, tylko z roślinami wędruję
Ty masz mnóstwo miejsca do zapełnienia, u mnie jest problem, ponieważ wykopanie jednej rośliny powoduje efekt domina. Wciąż wykopuję, przesadzam, dążąc do ogrodowej doskonałości
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
marba 20:07, 10 lut 2021


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Danusiu, pocieszę Cię, że efekt domina też u mnie występuje.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Milka 05:37, 11 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
daszum napisał(a)



Milka, bambusy się rozłażą po rabacie, ale bardzo je lubię i wybaczam im tę inwazyjność
Cyprysików nutkajskich mam 5 Czekam, aż wielkie wyrosną.

To już je sobie z głowy wybijam. Mam taka jedną trawę- Spartyna, łazi wszędzie, usunąć ją, kosmos.
Dużo tych nutkajskich masz,ja mam 2, dość powoli rosną jakoś, z czego akurat się cieszę.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
daszum 19:32, 11 lut 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Milka napisał(a)

To już je sobie z głowy wybijam. Mam taka jedną trawę- Spartyna, łazi wszędzie, usunąć ją, kosmos.
Dużo tych nutkajskich masz,ja mam 2, dość powoli rosną jakoś, z czego akurat się cieszę.



Milka, bambusy i tak są mniej inwazyjne niż wydmuchrzyca piaskowa. Miałam jeden sezon i też się pozbyłam.
Moje cyprysiki nutkajskie wolno rosną, ponieważ stale są przesadzane. Może to w końcu będą ich miejsca docelowe
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies