Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Trzmielina - Euonymus

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzmielina - Euonymus

marekm 08:43, 16 maj 2018

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
a ja mam pytanie czy to normalne że trzmielina emerald gold szczepiona na pniu ma część nowych przyrostów całkowicie żółtych? Czy jest to jakieś "zdziczenie" i trzeba to wycinać żeby nie zajeło całego drzewka?
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
Karol99 22:44, 16 maj 2018


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
To należy od razu usuwać, gdyż zagłuszy Ci szlachetna odmianę.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Madlenn 14:23, 27 cze 2018


Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 121
Co moge zrobic dla mojej trzmieliny ns pniu aby w końcu

zabrala się do życia?
Sadzone byly dwie blizniacze w ten dam sposob na tym samym stanowisku w takiej samej ziemi. Jedna jest piekna bujna, zaraz po zimie ruszyla z nowymi przyrostami i ogolnie ciagle pojawiaja sie nowe listki. Druga z kolei po zimie wogole nie mogla odbic, ruszyła bo troszke die zazielenila ale ogolnie slabo rośnie i jest bardxo rzadka. Podlewam od czasu do czasu florovitem i gnojowka z pokrzyw ktora mam do pomidorow.
Czym mogę ją podpedzic żeby poprawiła kondycje przed zimą?
Moje trzmieliny:

Prosze o pomoc i pozdrawiam.
Gardenarium 14:44, 15 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyprostować, wyciągnąc szmatę spod kamieni jeśli leży, wzruszyć glebę, podlać lub podsypać nawozem wieloskładnikowm, przyciąc w kulę i podlewać w miarę systametycznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
veva 10:11, 07 gru 2018

Dołączył: 08 lut 2018
Posty: 100
Mam trzmielinę na pniu. Posadzona była w tym roku na wiosnę. Czy muszę ją jakoś zabezpieczyć na zimę? Mieszkam w mazowieckim, w ubiegłym tygodniu były u nas nocami trochę większe przymrozki, czy mogła mi zmarznąć?
Gardenarium 20:05, 08 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie musisz zabezpieczać na zimę. Nawet jak opadną liście na wiosnę, to odbije z gałązek. To roślina zimozielona. Pytanie brzmi, jaki to gatunek?
Trzmielina Fortunego czy trzmielina japońska. Japońska jest bardziej wrażliwa na mróz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
veva 11:18, 10 gru 2018

Dołączył: 08 lut 2018
Posty: 100
Dziękuję Danusiu za odpowiedź. Moja trzmielina to Fortune`a "Emerald`n Gold.
Gardenarium 13:03, 10 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie ma problemu z nią. Nawet jak będzie duży mróz to odbije na wiosnę. Czesto było tak, że pod włókniną listki opadły i leżały w tym worku w kupie. Potem się rozwijało i wypadały, więc nic nie dała włóknina. jak ma zmarznąć to i tak zmarznie.
Ale to raczej niemożliwe. Podlej przed zimą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
megabasia 10:51, 18 mar 2019

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Witam serdecznie.
Czy ktoś ma pomysł, co mi tak zjada trzmieliny? Dwa lata temu się zaczęło, w zeszłym roku już pogrom, oglądałam liście od czasu do czasu, sprawców nie znalazłam Za chwilę będą nowe listki, chciałabym coś zrobić, żeby ustrzec je od skonsumowania ...

____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Kasia_CS 21:49, 18 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wygląda na wżery jakie robią opuchlaki, tym bardziej, ze ponoć one uwielbiają trzmielinę - rodki zresztą też jedzą...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies