Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » To ja też poproszę o pomoc w projekcie

Pokaż wątki Pokaż posty

To ja też poproszę o pomoc w projekcie

Gardenarium 23:43, 02 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Martajoanna1 napisał(a)
Tam gdzie są zdjęcia przodu - posadzone są:
Thuja Yellow Ribon - 3 śnieguliczki, znów ta sama thuja, 3 śliwy dziecięce, thuja - trzy śnieguliczki i thuja.
Stwierdziałam, że trzeba wyjąć śnieguliczki i śliwę i zrobić tam zimozielony żywopłot - czy pasować będzie cis pośredni Hicksii.
Czy te thuje też lepiej wyjąć?

Czy jest szansa, że ostrokrzew który gubi liście po zimie odbije (przecięłam gałązkę i jest żywy)?


Ostrokrzew może odbić po przycięciu.

Co do żywopłotu, czy nie będzie zbyt nudno? Jeśli wyjmiesz śliwy (śnieguliczka nie jest zbyt atrakcyjna, ale śliwy tak. Ja co prawda lubię jednorodne żywopłoty i mało gatunków, jednak w tym przypadku lepiej będzie się zastanowić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:49, 02 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z drzew kolorowych polecam śliwę wiśniową i buki.

Zajrzyj do moich realizacji z Ogrodu Kuropatwy, ona bardzo przypomina Twój ogród, albo

Ogród kolorowy

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Yacek 00:21, 03 maj 2011


Dołączył: 27 kwi 2011
Posty: 19
Już mi się bardzo u Was w ogrodzie podoba A za parę miesięcy, z powodzeniem będzie to najpiękniejszy ogród w okolicy
Ja też jestem w trakicie urządzania ogrodu, ale do Was to mi jeszcz daleko, można nawet powiedzieć, że raczkuje. Zauważyłem, jak już inna koleżanka z forum wcześniej, że macie w ogrodzie zamontowane automatyczne podlewanie ogrodu.
Też chcę zaopatrzyć mój ogród w takie cacko i dlatego mam kilka pytań. Czy montowaliście to sobie sami, czy jednak poprosilście o pomoc specjalistów. Sam montaż elementów mnie nie przeraża, bardziej chodzi o zaplanowanie i roztaw zraszaczy, dobranie przekroju węży itp. Jakiego producenta możecie mi polecić, lub może jakiś e-sklep?
Patrząc już z Waszego doświadczenia, może podzielicie się jakimiś spostrzeżeniami na co mam zwrócić szczególną uwagę, przy zakładaniu takiego systemu.
Z góry dziękuje za pomoc i życzę przyjemnej pracy z ogrodzie
Jacek
____________________
Jacek - Tu na razie jest ściernisko, ale będzie...
Martajoanna1 00:25, 03 maj 2011

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 39
Danusiu, ale jeśli zostawiłbym śliwę, to chyba muszę dosadzić - bo teraz na 3 metrach mam trzy sztuki i jest łyso..
Ten krzaczek wygląda faktycznie ładnie - szczególnie teraz jak kwitnie.
A może co innego? Ale nie wiem co.....
Wyjąć tuje czy zostawić (są bardzo ładne takie jasno żółte).
Ewentualnie tuja, cisy, tuja, śliwy, tuja,cisy i tuja?
____________________
Martajoanna1 00:37, 03 maj 2011

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 39
Ja mam hoseri ale w takim razie już prawie dorosłą (nie wiem czy widać ją na zdjęciach, w tej samej wielkości jest na półkolu - a swoją drogą bzdury pisałam, że półkole skończone - teraz patrzę na zdjęcia i widzę, że było przed naprawą nawodnienia, które pies wyciągnął)
Czy jeśli one są takie duże to też trzeba je odsunąć co pół metra?
____________________
Martajoanna1 00:46, 03 maj 2011

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 39
Yacek napisał(a)
Już mi się bardzo u Was w ogrodzie podoba A za parę miesięcy, z powodzeniem będzie to najpiękniejszy ogród w okolicy
Ja też jestem w trakicie urządzania ogrodu, ale do Was to mi jeszcz daleko, można nawet powiedzieć, że raczkuje. Zauważyłem, jak już inna koleżanka z forum wcześniej, że macie w ogrodzie zamontowane automatyczne podlewanie ogrodu.
Też chcę zaopatrzyć mój ogród w takie cacko i dlatego mam kilka pytań. Czy montowaliście to sobie sami, czy jednak poprosilście o pomoc specjalistów. Sam montaż elementów mnie nie przeraża, bardziej chodzi o zaplanowanie i roztaw zraszaczy, dobranie przekroju węży itp. Jakiego producenta możecie mi polecić, lub może jakiś e-sklep?
Patrząc już z Waszego doświadczenia, może podzielicie się jakimiś spostrzeżeniami na co mam zwrócić szczególną uwagę, przy zakładaniu takiego systemu.
Z góry dziękuje za pomoc i życzę przyjemnej pracy z ogrodzie
Jacek



Nie wiem skąd jesteś, my mieszkamy pod Nieporętem i mogę z czystym sumieniem polecić firmę która nam robiła nawodnienie. Mieliśmy plan rabat i trawnika i do tego rozstawionych zostało 24 zraszacze ( 6 sekcji). Do tego są linie kroplujące - ale tu pan przyjeżdża po zasadzeniu roślin. My mamy zastosowane zraszacze firmy Hunter. Nic Ci nie doradzę na temat montażu i systemu bo oboje z mężem jesteśmy antytalentami w dziedzinach "majsterkowania". Stąd firma i zdanie się na jej działania.
____________________
Yacek 01:01, 03 maj 2011


Dołączył: 27 kwi 2011
Posty: 19
Dziękuje, za informacje.
A możesz mi powiedzieć, czy chociaż jesteście zadowoleni z tego systemu tej firmy, chodzi mi o to czy się nie zapychają araszacze, lub czy wystąpiły już jakieś inne usterki, jak to wyglada po zimie?
Macie sterowanie zaworów elektroniczne ze sterownika, czy manualne?
I jeszcze najważniejsze pytanko, ile Was ten cały system mniej więcej kosztował (same części bez robocizny, oraz ewentualnie ile kosztowała robocizna)
Pozdrawiam
Jac
____________________
Jacek - Tu na razie jest ściernisko, ale będzie...
Martajoanna1 01:21, 03 maj 2011

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 39
Yacek napisał(a)
Dziękuje, za informacje.
A możesz mi powiedzieć, czy chociaż jesteście zadowoleni z tego systemu tej firmy, chodzi mi o to czy się nie zapychają araszacze, lub czy wystąpiły już jakieś inne usterki, jak to wyglada po zimie?
Macie sterowanie zaworów elektroniczne ze sterownika, czy manualne?
I jeszcze najważniejsze pytanko, ile Was ten cały system mniej więcej kosztował (same części bez robocizny, oraz ewentualnie ile kosztowała robocizna)
Pozdrawiam
Jac


Zadowoleni jesteśmy - nic się po zimie nie stało oprócz tego, że suka (mamy ją od kilku miesięcy) zjadła "kapsle" z 6 zraszaczy - ale na razie nie wymieniamy, najwyżej z czasem wymienimy całe zraszacze.
Nic się nie zepsuło.
Sterowanie mamy z programatora - ustawiamy trochę jak ogrzewanie - kiedy i ile ma lać.
____________________
Gardenarium 00:14, 06 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Yacek napisał(a)
Dziękuje, za informacje.
A możesz mi powiedzieć, czy chociaż jesteście zadowoleni z tego systemu tej firmy, chodzi mi o to czy się nie zapychają araszacze, lub czy wystąpiły już jakieś inne usterki, jak to wyglada po zimie?
Macie sterowanie zaworów elektroniczne ze sterownika, czy manualne?
I jeszcze najważniejsze pytanko, ile Was ten cały system mniej więcej kosztował (same części bez robocizny, oraz ewentualnie ile kosztowała robocizna)
Pozdrawiam
Jac


Od lat montujemy nawadnianie firmy TORO, wg naszych doświadczeń są najmniej awaryjne i najlepszy mają wybór jeśli chodzi o zasięgi. Łatwo dostosowac typ zraszaczy do potrzebnych wymiarów trawnika.
Hunter i Rainbird są porównywalne, jednak nam pasują Toro

http://www.gardenarium.pl/oferta/instalacje-odwadniajace

http://www.ogrodowisko.pl/watek/83-system-automatycznego-nawadniania?page=1
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martajoanna1 00:46, 12 lis 2011

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 39
Witam po przerwie, cały sezon próbowałam poprawić przód ogrodu, tak aby wyglądał atrakcyjnie cały rok. Niestety nadal nie jestem zadowolona. Zamieniłam dwa jałowce na kulki.

Wymieniłam plątaninę berberasa, bukszpana i pierisa na kulki:


Niestety skrajne kulki zostały źle potraktowane przez rozbawiony duet - córkę i psa i trzeba je wymienić - ale to już na wiosnę.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies