Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » To ja też poproszę o pomoc w projekcie

Pokaż wątki Pokaż posty

To ja też poproszę o pomoc w projekcie

Martajoanna1 15:18, 26 kwi 2011

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 39
Witam,

od jakiegoś czasu przeglądam forum i wreszcie i ja odważam się napisać.
W roku ubiegłym wprowadziliśmy się do domu pod Warszawą. Jak to zwykle bywa cała energia w czasie budowy szła w dom i nikt nie myślał o otoczeniu. W roku ubiegłym udało się zrobić niewiele:
1. Pani która współpracuje z firmą nawadniającą wykreśliła nam rabaty - a my je wytyczyliśmy, zrobiliśmy też nawodnienie działki;
2. założyliśmy trawnik - który wyszedł całkiem ładnie;
3. obecnie na działce, zgodnie z projektem jest plac zabaw, śmietnik, drewutnia, kostka brukowa. Do "zrobienia" została altana oraz wybieg dla psa.
4. Wykonana została półokrągła rabata przed domem (zdjęcia wkleję);
5. I najgorsze próbowałam zagospodarować rabatę przed domem - z naciskiem na próbowałam, wyszło okropnie i w moim mniemaniu prawie cała jest do zmiany. Niestety zupełnie nie mam koncepcji na jej zmianę. Co gorsza nie mam też koncepcji czym obsadzić pozostałe rabaty. Wiem co mi siępodoba, ale zupełnie nie wiem jak to zastosować. Bardzo chciałabym prosić o pomoc. Pozdrawiam, marta
____________________
Gardenarium 19:18, 26 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witamy Marto, poprosimy o zdjęcia i wyrysowanie kształtu tej rabaty z podaniem jej wymiarów, wtedy będzie można pomyśleć jak ją obsadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martajoanna1 23:17, 26 kwi 2011

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 39
Witam, próbuję wgrać zdjęcie, klikam na wgraj zdjęcie i nic, co robię źle?
Czy możnajakoś dodać dokument w PDF-ie, mam plan rabat, któy zaktualizowałam aby był zgodny z rzeczywistością i zeskanowałam go własnie do pdf-a.
marta
____________________
Linka 23:31, 26 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Witaj.Ja Ci nie bardzo pomogę ale może poczytaj na samej górze forum jest dział "Sprawy techniczne". Może Ci coś rozjaśni . powodzenia
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Martajoanna1 23:57, 26 kwi 2011

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 39
Jednak coś się udaje. Wklejam zdjęcia rabaty z przodu - tu wydaje mi się całkiem ok (oczywście pojęcia nie mam co będzie jak to się rozrośnie).





Nie umiem wkleić pdf-a, spróbowałam zrobić zdjęcie:



____________________
Martajoanna1 00:05, 27 kwi 2011

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 39
Na końcu zdjęcia przodu kawałkami, postaram się opisać co nasadziłam i zrobić zdjęcie tego rysunku. Oczywiście jako laik pojechałam do sklepu i kupiałm, a że podobało mi się wiele.... niestety wyszło jak wyszło
____________________
Martajoanna1 00:11, 27 kwi 2011

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 39
A tak wygląda dom (oczywiście nie chwalę się) chodzi o kolorystykę i styl
widokna przód - podjazd
- widok z głębi ogrodu na taras i dom.

____________________
Martajoanna1 00:21, 27 kwi 2011

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 39
Dodam jeszcze, że bardzo podobają mi się projekty Pani Danusi (pokazane w realizacjach na gardenarium np. ogród dla zapracowanych i ogród kuropatwy). Mój ogród to zupełna "patelnia", dawne łąki podzielone na działki, nie ma żadnych drzew, pełne słońce. Będę chciała posadzić choć jedno duże drzewo. Bardzo będę wdzięczna za wszelkie sugestie dotyczące nasadzeń..


____________________
Gardenarium 01:13, 27 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Martajoanna1 napisał(a)
Witam, próbuję wgrać zdjęcie, klikam na wgraj zdjęcie i nic, co robię źle?
Czy możnajakoś dodać dokument w PDF-ie, mam plan rabat, któy zaktualizowałam aby był zgodny z rzeczywistością i zeskanowałam go własnie do pdf-a.
marta


Zdjęcia trzeba zmniejszyć na pulpit wtedy wgrywają się szybko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 01:18, 27 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marto, wydaje mi się, że potrzeba nasadzić więcej koloru. Iglaki są smutne, a liściaste gubiące liście - zimą nie dają koloru.
Potrzeba coś kolorowego np. żurawki, możesz nieco "kopiować" - naśladować te moje ogrody, które się podobają. Z iglaków można dodać sporo żółtych. Coś piennego - trzemieliny, żółte tuje też.

Martwi mnie ta włóknina pod korą, to nie jest dobry pomysł. Roślinki niektóre jakby źle miały. Coś im dolega. Czy mi się tylko wydaje, ale nie tak powinny wyglądać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies