Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » To ja też poproszę o pomoc w projekcie

Pokaż wątki Pokaż posty

To ja też poproszę o pomoc w projekcie

bociek 19:03, 22 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Martajoanna1 napisał(a)

Martajoanna, a czemu chcesz robic miks kolorow w tle? Nie lepiej dac jednolite tlo? Tak tylko glosno mysle, bo zaden ze mnie specjalista
Co do jalowcow, one sie rozrastaja, wez to pod uwage. U mnie po latach zaczely nachodzic jeden na drugi i nie wyglada to dobrze.



Witam,

widzisz, rosły tam (posadzone w ubiegłe lato) śnieguliczki, śliwa wiśniowa i znów śnieguliczki. Ale żeby było "ładniej" przy każdym słupku klinkierowym posadziłam żółtą thuję Yellow Ribon oraz dużo różnych roślin bez ładu i składu. Pod wpływem Ogrodowiska starałam się zmienić moje "pobojowisko". Zmieniłam m.in. tło, jako że Danusia sugerowała ożywić nieco moją "kompozycję" to wyrzuciłam śnieguliczki i przesadziłam śliwy. Jako że żółte thuje bardzo mi się podobały postanowiłam je zostawić. Chciałam zrobić to po całości (czyli nie mieszać z zielonymi), ale okazało się to niewykonalne. Tam gdzie kupowałam w roku ubiegłym - zostało kilka sztuk z roku wcześniejszego - wyglądały fatalnie. W kolejnych dwóch sklepach też nie było. W końcu znalazłam - również bez rewelacji - wzięłam te, które były w miarę ładne. Ale na całość nie starczyło dosadziłam więc zielone. nie mam możliwości poszukiwania w odleglejszych sklepach - małe dziecko, praca zawodowa. Pojechać do sklepu mogę tylko w weekend.
Co do jałowców to dałyście mi z Danusią do myślenia.


Rozumiem, czasami tak bywa
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Martajoanna1 22:17, 25 lis 2011

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 39
Wersja z rh na środku, żurawek nie ma na gerdenpuzzle, więc wzięłam coś co imituje. To jest wizualizacja tego co wymyśliła Danusia.



Z ciekawości zrobiłam drugą z rh po bokach, na środku berberysy - ale bez jałowców, z żurawkami.


Ale wersja Danusi bardziej spójna.)
____________________
Sebek 22:34, 25 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mi by się podobała wersja pierwsza - ale z rh także po bokach - albo hortensjami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Martajoanna1 23:41, 25 lis 2011

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 39
Sebek napisał(a)
Mi by się podobała wersja pierwsza - ale z rh także po bokach - albo hortensjami


Sebku, jeśli na środku będą duże rh, to na bokach nie bardzo już wejdą, można by je dać, ale moim zdaniem będzie "ścisk". A żurawki na brzegu wówczas już się nie zmieszczą. Ta rabata nie jest taka duża.
____________________
Sebek 18:43, 26 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No to lepsza pierwsza wersja - bo jest bardziej zimozielono
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:22, 14 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ładnie to wygląda, jedna i druga. Można jeszcze trawy dodać- miskant Variegatus.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martajoanna1 22:46, 27 gru 2012

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 39
Hej witajcie po długiej przerwie. Oczywiście cały czas podglądam Wasze ogrody i kibicuje tym, którzy dopiero je urządzają. Mi też udało się zrobić w sezonie letnim kilka zmian. Mam nadzieję, że podzielicie się pomysłami co jeszcze można zrobić aby było ładniej.
Niestety prawie cały kolejny sezon poświeciłam na kolejną już naprawę frontowej rabaty. Efekty jak niżej.
Mała łezka z przodu:


Oraz rabat frontowa wzdłuż "drogi":


moje kulki. Zastanawiam się czy pomiędzy nie nie dać żurawek, ale nie wiem, czy to nie będzie byt wiele szczęścia.

I przód rabaty, już po sezonie przyszło mi do głowy, że żurawki powinny być jako ciąg - jedna przy drugiej, mam nadzieję, że uda mi się dokupić takie same, bo oczywiście pojęcia nie mam jaka to odmiana.

Końcówka rabaty, zastanawiam się nad otoczeniem czymś pnia wierzby, ale nie wiem, co mogłoby pasować. Ta końcówka to taka zbieranina przesadzonych iglaków + wierzba hakuro - mam świadomość, że nie bardzo pasuje, ale mąż stanowczo zabronił przesadzić.

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies