Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Gardenarium 23:25, 23 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ubywa, dojdziesz do wprawy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basia32 23:55, 23 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
Kurcze, jak dobrze że trafiłam na to forum. I pomyśleć, że chciałam folią wykładać pod korą i obrzeża z kostek układać..... A tak to nawet zaoszczędzę Bo kostka tania nie jest i mata też coś kosztuje.
Gardenarium 23:56, 23 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i na dobre roślinom wyszło i kieszeń też skorzysta Szpadelki już jadą z Anglii.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basia32 20:38, 24 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
A jeszcze jedno pytanko. Jak często trzeba docinać kant trawnika? Chyba nie przy każdym koszeniu, mam nadzieję....
Gardenarium 23:18, 24 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na wiosnę na pewno, potem można skorygować raz albo dwa. Jak ktoś jest pedantyczny to może kiedy tylko chce.

Ważny jest sposób koszenia, jedno kółko jedzie wypuszczone dalej na rabacie, a drugie po trawniku. Wtedy "brody" nie zostają i kant się trzyma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TUMARKER 13:07, 05 kwi 2012

Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 20
Mam pytanie o przycinanie kantów w przypadku gdy mam już zastosowane obrzeża plastikowe na granicy trawnik/kora. Czy lepiej wywalić te obrzeża i przyciąć trawnik w kancik? Ale czy korzenie trawy w takim przypadku nie będą przechodzić w korę? A czy Wy kochani już zaczeliście przycinać swoje kanciki?
____________________
Borbetka 16:56, 05 kwi 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ja obrzeża wywaliłam i tnę kanciki tak do 6-7 razy w sezonie. Trawa trochę przerasta, ale jak przejedziesz szpadelkiem według kreski to ładnie odchodzi, a wygląda super. Bardzo mi się podobają takie rabaty wyniesione ponad poziom trawnika z równym kantem, ale nie wiem czy wtedy kory nie wywiewa.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
Sebek 16:59, 05 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Trawa przerasta na korę, ale jak odetniesz kant to kora zostanie - najwyżej wyrwiesz ją z korzeni

Swoich kantów jeszcze nie przycinałem - jedynie przy nowych rabatach
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Borbetka 17:09, 05 kwi 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ja jedynie co mam problem to z trawą przylegającą do betonowego obrzeża. Próbowałam między beton a murawę wbić szpadelek, ale strasznie ciężko idzie.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
anieszka 18:10, 05 kwi 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Witam wszystkich ogrodowo zakręconych
Po przestudiowaniu wnikliwie wątku trawnikowego, również postanowiłam ruszyć na przycinkę trawnika - nawet dzisiaj zakupiłam nóż-szpadel, i jak dziecko nie mogę się już jego doczekać
Tak , tak jest już dostępny w sklepie i ja już go upolowałam
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies