Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

kasiula79 20:17, 28 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Ponieważ "zadanie" wykonałam, pokazuję efekty (pewno nie są tak idealne jak u innych, ale jestem z siebie zadowolona )
Tak był:



A tak jest teraz:



Dodam jeszcze, że kanciki zrobiłam "Danusiowym" szpadelkiem.
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Gardenarium 20:23, 28 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A którym? Pokaż bohatera tego przedsięwzięcia Bo ładnie Ci wyszło, normalnie jakbyś przy długiej desce robiła
No i proszę, nie powiedziałam , że w prosty sposób można ogród odmienić nie do poznania ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasiula79 21:21, 28 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Tak Szefowo - jak zwykle masz rację Ciachałam do sznurka, a bohatera jutro pokażę
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Basia32 21:48, 28 kwi 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
kasiula, ja mam identyczne połączenie trawnika z korą; przy docinaniu kancika nie mieszała Ci się kora z trawą, jak to robiłaś? widzę, że kora jest do samego końca, tzn. styka się z trawą, poza tym jest na tej wysokości co trawa, nie niżej, dokłądnie jak u mnie, ja jeszcze nie rozprawiłam się z kancikami i nie wiem jak się do tego zabrać, kasiula doradź, poinstruuj....
kasiula79 22:29, 28 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Basia32 napisał(a)
kasiula, ja mam identyczne połączenie trawnika z korą; przy docinaniu kancika nie mieszała Ci się kora z trawą, jak to robiłaś? widzę, że kora jest do samego końca, tzn. styka się z trawą, poza tym jest na tej wysokości co trawa, nie niżej, dokłądnie jak u mnie, ja jeszcze nie rozprawiłam się z kancikami i nie wiem jak się do tego zabrać, kasiula doradź, poinstruuj....


Basiu - nic mi się nie mieszało Podczas docinania odsunęłam troszkę na bok korę, później ściągnęlam darń podwadzając "łopatką", a na końcu dosypałam kory.
Mam nadzieję, że pomogłam
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Basia32 22:34, 28 kwi 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
ok, dzięki
Sebek 23:13, 28 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kancik wyszedł idealny
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Iwcia 12:45, 06 cze 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Moje kanciki musiałabym obcinać nożycami po każdym koszeniu trawy, bo strasznie mi się to rozłazi.Trawa jakoś tak się rozrasta. Mąż twierdzi ze kosi prawidłowo - jednym kołem po korze. Jak kosicie, żeby nie wciągało kory a docinało gdzie potrzeba? To syzyfowa praca docinać tak co tydzień, żeby był efekt
____________________
Mój przyszły ogród
Sebek 12:00, 07 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No tego się nie da uniknąć - zwłaszcza jak rabata jest na jednym poziomie z trawnikiem. U mnie jest kostka to tego problemu nie mam, ale tam gdzie kanty - niestety muszę docinać....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:06, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Korę zawsze trochę wciągnie, potem łapką należy ją dosunąć.

Cięcie kantów nie musowo wykonywac za każdym razem po koszeniu, co miesiąc wystarczy, chyba że ktoś uwielbia jak ja,, to docinam częściej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies