Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

kasia_w 21:23, 07 paź 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
a nie myślałaś o żywopłocie na tej długiej rabacie? cisowym np? Co jest za tym płotkiem drewnianym?
Ja tez mam długie i wąskie rabaty, które obsadziałam 3 lata temu. Nie robiąc oczywiście żywopłotu, bo nam się wtedy nie podobały, a poza tym mieszkaliśmy w polu. I w tym roku tę rabatę poszerzałam, wysadzałam wszystkie już spore rośliny i sadziłam cisy od strony płotu. Głupiego robota jak się od razu dobrze nie zaplanuje...
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 21:26, 07 paź 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
i widzę że na wrzosowisku masz 3 cyprysiki groszkowe chyba. Co myślisz o pociągnięciu dalej takiego żywopłotu? Nie musi to być taki spójny rządek, może być rozbity innymi grupami roślin- dużymi trawami, berberysami itp.
Jeśli są to cypryski groszkowe, to mogą wymarzać. Danusia najmniej poleca na żywopłoty.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
alis 23:10, 07 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Za płotem drewnianym w tej chwili trwa jedna wielka budowa, mało atrakcyjny widok jak na razie. Myślałam Kasiu o żywopłocie, tylko obawiam się, że rabata jest za wąska miejscami i nie będę miała miejsca na inne nasadzenia, a poszerzyć jej za bardzo nie mogę bo tam są tylko 4 m od płotu do ściany domu.
Myślalam o takim mieszanym zywopłocie tak jak proponujesz, tylko koncepcji jakoś brak.

Na wrzosowisku nie ma cyprysików, są za to jałowce, wiem już, że niepolecane tutaj, ale kasa wydana i wsadzilam je tam, pewnie za pare lat będą do wymiany.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 12:26, 08 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Wydaje mi się, że gdzieś otarłam się o artykuł Danusi dotyczący komponowania roślin cebulowych z wrzosami i ich kolorystycznych zestawień, tylko teraz jakoś nie mogę odnaleźć. Jesli ktoś zaglada czasami tutaj, to prosze o podpowiedź.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Toszka 12:31, 08 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wejdź na portal, strona główna i w wyszukiwarce wpisz szukane hasła. Pojawi się lista artykułów
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
alis 13:12, 08 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dziekuję Toszka, odnalazłam interesujący mnie artykuł.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
omelka1 16:07, 08 paź 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Odnośnie rabaty wzdłuż domu, co stoi na przeszkodzie żeby kiedyś ją poszerzyć i zostawić przy domu tylko wygodne miejsce do przejścia.Namawiałabym Cię do posadzenia jakiegoś szpaleru odgradzającego od sąsiada.Chyba że zdecydujecie się na jakieś pełne ogrodzenie ale rośliny zawsze piękniejsze.Jeżeli jednak nie szpaler to może trawy np.miskant ML albo Gracillimus.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
alis 23:56, 08 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Czy cis Wojtek bedzie odpowiedni na taki zywopłot? Oczywiście przeplatany co jakiś odcinek innym drzewkiem lub krzewem.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
kasia_w 08:38, 09 paź 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
nie wojtek jest kolumnowych.Cis pospolity musi być taxus baccata .Najlepiej narysuj te rabate wraz z wymiami całą z tym co tam już jest. Razem z zaznaczeniem trawnika i odległości od domu
Na pewno znajdziesz pomoc na forum.Na zywoplot dobre są także choiny kanadyjskie, tuje , świerki serbskie
Wszystko możesz ciąć po wysokości i długości wtedy zywoplot jest wezszy .
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
alis 12:40, 09 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Masz rację, muszę się zmobilizować i wszystko wyrysować, innego wyjścia nie ma. W wątku ,,Pojedyncze pytania..." wkleiłam małą wizualizację rabaty, możesz tam zerknąc Kasiu?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies