Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

alis 22:22, 22 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Tak Paula, mam 2 zakupione i chce dokupić jeszcze na wiosnę.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
paula23 22:30, 22 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Tam jest za mało miejsca na nie.
Limelight rośnie 2-3m wysoko i tak samo szeroko. Tam pasuje little lime albo bobo. Sama zobacz od żywopłotu do krawędzi masz 2m, jedna hortka zajmie całą rabatę na szerokość i jak wsadzisz tam wiśnie szczepiona na wysokości metra to i ją zarośnie tak samo żurawki.
____________________
Paula Moje trudne początki
alis 22:53, 22 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Uuuuu, to mnie zmartwiłaś, jakoś nie doczytałam tej informacji, że rośnie aż tak szeroko. Zachwyciła mnie i to było takie moje chciejstwo, więc kiedy zobaczyłam w szkółce od razu kupiłam, ale były tylko 2. Chyba muszę znaleźć dla niej jakieś inne miejsce.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
paula23 23:06, 22 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
http://www.florini.pl/hortensja-bukietowa-little-lime-div-classlat-hydrangea-paniculata-div-p2421.html

Little lime to jej karłowata wersja

Policz sobie jak stoisz z miejscem i jeśli Ci na niej bardzo zależy to zmień strony rabaty. Na początku przed cyprysikiem daj hortki (moze 2 sie zmieszcza) przed nimi żurawki potem wiśnie w nogi trzmielinę następnie rozplenice + jeżówki a przed bukszpany i kulki na pniu. Conica sobie daruj - poczytaj na forum ile z nim problemów wszyscy je odradzają są drogie i potem majątek na opryski idzie.
____________________
Paula Moje trudne początki
alis 23:23, 22 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dziękuję Paula za te cenne uwagi. Jutro spróbuję zrobić plan z Twoimi sugestiami. A swoją drogą i little lime i bobo też ładne i dużo niższe. Niedawno byłam u swojego taty i zauważyłam (dopiero!) w ogrodzie hortensję, ma mnóstwo odłogów ukorzenionych, tylko nie wiem co to za odmiana, tato nie umiał mi powiedzieć skąd mama ją miała. Wkleję zdjęcie może ktoś ją zidentyfikuje.


____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
paula23 23:37, 22 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Za małe foto zrób z bliska zdjęcie listka i kwiatka Kwiat zielony może limelight? Dla mnie za małe zdjęcia (chyba już ślepnę)
____________________
Paula Moje trudne początki
iwka 23:40, 22 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
To jest chyba hortensja limelight jak ma nisko gałązki to fajnym sposobem na rozmnozenie jest przygiecie gałazki do ziemi, przysypanie lekko i przyciśniecie kamieniem np. Na wiosnę będą młode sadzonki
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
alis 23:49, 22 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Robiłam zdjęcie telefonem w dość pochmurny dzień, jutro spróbuję zrobić lepszej jakości fotkę. Krzew nie jest wysoki, chociaż trudno mi powiedzieć ile ma lat.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 16:36, 23 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dziewczyny zrobiłam zdjęcia tej hortensji, mam nadzieję, że teraz lepiej będzie widać




Zdjęcia odwróciły mi się mimo wcześniejszej edycji

____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 16:38, 23 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
To nie jest chyba limelight, poniżej zdjęcie porównawcze do limelight którą kupiłam.
Po lewej ta moja bez nazwy, po prawej limelight.


____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies