Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

alis 21:02, 01 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Tak myślałam, że wszystko jest do poprawy. Ta magnolia wg opisu rośnie do 1,5 m wysokości i tym się sugerowaliśmy, że to nie będzie duże drzewko czy krzew. Mój psiak ma dopiero rok, szybko się uczy, ale zdarza mu się jeszcze to i owo podkopać czy wykopać i mam nadzieję że po zimie siatki nie będzie, niestety mój małżonek się uparł, że być musi. Pocieszyłaś mnie, że jest możliwe posiadanie ogrodu i psa, bo już czasami tracę nadzieję na to.
Jeśli pozbędę się tego żwirku to taki układ roślin może zostać czy wszystko do wymiany? A może jak sugerujesz zapełnić tę rabatę żwirową trawami? Jestem w posiadaniu 1 miskanta ML i Zebrinusa, 3 rozplenic, 2 carexów, 3 kostrzew sinych.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Toszka 11:11, 02 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie wiem jaka to odmiana magnolii, ale nie bierzesz pod uwagę, że jak taka niska, to zapewne na szerokość rosnie.

Zebrinusa obsadź w metrowej odległości innymi miskantami - gracilimus, ML, a od dołu rozplenica
carexy i kostrzewy za niskie. Gdzie indziej posadzisz.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
A_gawa 12:25, 03 paź 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Alicjo! Może i skromny wątek, mało odwiedzających, ale masz przepiękny dom i masę energii i chęci do pracy. Wierzę, że wszystko Ci się uda!
Kochana - dasz radę! Zobaczysz.
Uwierz w siebie
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
paula23 12:45, 03 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
alis napisał(a)
Wszystkie rabaty do poprawy, wiem o tym.

Może ktoś zechciałby zernąć na mój watek i podpowiedzieć mi, czy taki układ roślin na tej rabacie jest w miarę dobry? Mam troche kupionych roślin i musze je posadzić, szkoda byłoby żeby się zmarnowaly, a nie chce ich sadzić jak popadnie.

Nie bardzo mam pomysł czym obsadzić nóżke tej magnolii. A może za dużo tych traw?




Ta wersja bardzo mi się podoba tylko dałabym mniej gatunków zostawiłabym magnolie, bukszpany, żurawki i turzyce tylko dodałabym jeszcze jedną coś na kształt litery L.

Powiem Ci tak podczytuje ogrodowisko już 3 lata i zrozumiałam jedno że mój ogród ma być MÓJ to mi ma się podobać, chce rośliny które ja lubię i które mi się podobają a nie takie które ktoś mi karze posadzić Rady są na miarę złota ale najpierw sama musisz przemyśleć co chcesz mieć i mniej więcej jak Zrób sobie listę roślin jakie chcesz mieć u siebie i posegreguj co z czym pasuje i już dużo Ci się rozjaśni

Co do magnolii w jakiej odległości jest od domu?
Ja bym ją zostawiła, formowałabym ja w drzewko.

Będę zaglądac
____________________
Paula Moje trudne początki
alis 21:28, 03 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dziękuję dziewczyny za odwiedziny, wrzosowiska nie ukończyłam, bo wynikły nieprzewidziane okoliczności i wszelkie prace ogrodowe zakończyłam o 14. Mam nadzieję, że w poniedziałek po południu będzie równie piękna pogoda i uda mi się cokolwiek zrobić. Znowu moje rośliny muszą czekać na mnie

Agnieszko, dziękuję za te słowa otuchy, to budujące. Paula, jutro zmierzę odległości, jeszcze raz wielkie dzięki, że zajrzałyście.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Evik0 21:59, 03 paź 2015

Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 8
alis napisał(a)
Wszystkie rabaty do poprawy, wiem o tym.

Może ktoś zechciałby zernąć na mój watek i podpowiedzieć mi, czy taki układ roślin na tej rabacie jest w miarę dobry? Mam troche kupionych roślin i musze je posadzić, szkoda byłoby żeby się zmarnowaly, a nie chce ich sadzić jak popadnie.

Nie bardzo mam pomysł czym obsadzić nóżke tej magnolii. A może za dużo tych traw?



witaj Alice,
Wg mnie te zurawki bedą tu pasowały, ale niekoniecznie z tymi wrzosami. Albo jedno albo drugie. Trawę dałabym tylko jeden rodzaj i pewnie ta w odcieniu jasnozielonym. Ale ja tez jestem początkująca.

Ciekawa jestem co tam skrywasz za tymi siatkami bo widzę ze tez masz tam już cos posadzone
____________________
Ewa
alis 22:47, 03 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Wrzosów się pozbędę, robiłam przymiarkę z żurawkami Za siatką jest rabata, niezagospodarowana jeszcze, jest tam kilka roślin posadzonych, kiedyś kupionych na spontana, m.in. cyprysik nutkajski i nie mam pomysłu, jakie rośliny dać mu do towarzystwa. Kilka roślin czeka na posadzenie, tylko czasu brak Chyba nie powinnam była brać się za ogród teraz, za późno i problem z wolnym czasem. Dzisiaj mój piesio ani razu nie wszedł na rabatę, pomimo tego że tymczasowo ściągnęłam siatkę
Zastanawiam się, czy zamiast tych turzyc nie dać wyższych traw?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
paula23 23:16, 03 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
alis napisał(a)
Wrzosów się pozbędę, robiłam przymiarkę z żurawkami Za siatką jest rabata, niezagospodarowana jeszcze, jest tam kilka roślin posadzonych, kiedyś kupionych na spontana, m.in. cyprysik nutkajski i nie mam pomysłu, jakie rośliny dać mu do towarzystwa. Kilka roślin czeka na posadzenie, tylko czasu brak Chyba nie powinnam była brać się za ogród teraz, za późno i problem z wolnym czasem. Dzisiaj mój piesio ani razu nie wszedł na rabatę, pomimo tego że tymczasowo ściągnęłam siatkę
Zastanawiam się, czy zamiast tych turzyc nie dać wyższych traw?


Narysuj plan z góry nanieś odległości ile od domu do rabaty, od brzegu rabaty do magnolii itd. Sama rabata ile ma?

Co do traw zależy na jakiej wysokości chcesz formować koronę magnolii wyższe zrobiłyby tło zasłoniły okna, zależy jaki chcesz tam uzyskać efekt i ile jest miejsca? Średniej wysokości np. Carex buchananii Red rooster



Na tę chwile ja bym to widziała tak:
____________________
Paula Moje trudne początki
AnnaCh 11:32, 04 paź 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Przede wszystkim to ustaw sobie link do wątku w podpisie, bo inaczej nikt do Ciebie nie trafi
Ja jestem przypadkowo.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
alis 12:27, 04 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Chyba rzeczywiście dla tej magnolii to nie jest dobre miejsce



To jest magnolia Satisfaction, w opisie dołączonym do drzewka są informacje że osiąga wzrost od 1-1,5m, natomiast prześledzilam różne opisy ze stron internetowych i są tam różne informacje:
Magnolia "Satisfaction" to najpiękniej kwitnący krzew ozdobny o cudownym zapachu kwiatów. Produkuje różowo-białe, mięsiste kwiaty, które rozkwitają w okresie kwiecień-maj. Odmiana jest niska i po czterech latach osiągnie wysokość do 2 metrów. Zamów już teraz - naprawde warto!

Maksymalna wysokość 1. 50 - 2 m
Szerokość 1 - 1.50 m

W innym opisie jest info ,,Pięknie kwitnący krzew osiąga niewielkie rozmiary, około 2 m wysokości jak i szerokości"
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies