Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

iwka 17:39, 23 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Paula jaki wykład fajny, aż sama z chęcią przeczytałam
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
paula23 18:08, 23 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
A bo widzisz zbieram wszystkie materiały jakie mi się trafią a są o gatunkach które mnie interesują a i mnóstwo książek mam takie typowo szkolne i się dokształcam
____________________
Paula Moje trudne początki
alis 18:43, 23 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dziękuję dziewczyny za zainteresowanie i pomoc. Nic nie stoi na przeszkodzie abym na wiosnę sadziła te hortensje, w sumie i tak nie przyspieszę niczego. Trochę niefajnie, że te anabelki się pokładają, ale patent Danusi super.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Mira104 22:16, 23 paź 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Jak obiecałam, tak jestem
mam taką samą magnolię Satisfaction mi nawet zakwitła w tym roku. Tylko, że jak był huragan to mi ją złamał i jest mniejsza
Ale jest śliczna ma ładne takie grube, mięsiste liście lekko połyskujące. Pamiętaj, że magnolie nie lubią przesadzania, więc daj ją już w docelowe miejsce.

Ala ja tez mam u siebie siatkę przy rabacie, bo pies.... BC jest bardzo aktywnym psem i jak to psy pasterskie bardzo czujnym moja nie przepuści nikomu i niczemu. Ja mojej wyznaczam siatką teren do biegania i to zdaje efekt. Jak zobaczysz na 1-szych zdjęciach miałam czarną siatkę ograniczającą jej wyjście i teraz pomimo iż już nie ma tego ogrodzenia pies nie wychodzi dalej. Po 2 inaczej zachowują się psy w grupie a, 3-5 psów to już sfora, a inaczej jak jest pies sam.
Co do hortensji to mi się wydaje że to nie jest limonka, bo ona ma szpiczasty kwiatostan, taki stożek, tutaj na forum to Bozga jest znawczynią hortensji i na pewno pomoże w rozpoznaniu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5534-hortensjada

Pozdrawiam Mira
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
alis 12:20, 24 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dziękuję, że wpadłaś do mnie Mira Mój wątek bardzo skromny i chyba mało kto tutaj zagląda, tym bardziej cieszą mnie Twoje odwiedziny. Weterynarz proponowała nam 2 psiaka do towarzystwa, ale za nic w świecie nie chcę już 2 psa, ten mi wystarczy za 3
Co do hortensji, Iwonka zidentyfikowała ją jako anabelkę i chyba to trafna identyfikacja, ma właśnie taki półkolisty kwiatostan.
A jak myślicie dziewczyny, czy trawy można jeszcze sadzić? Mam 1 miskanta ML w donicy jeszcze. chcę go podzielić na 3 części, tylko czy można teraz, czy lepiej do wiosny czekać.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
iwka 12:47, 24 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
musisz go posadzić, albo przynajmniej zadołować z doniczką w ziemi bo ci zmarźnie, teraz już go nie dziel, wiosną sobie to zrobisz Miłego dnia

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
paula23 12:47, 24 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Kupiłam teraz podzielone już kłącza miskanta i myślę że się przyjmą, najwyżej przykryje je trochę na zime Dziś zamierzam sadzić tylko ja mam gr a nie ml
____________________
Paula Moje trudne początki
alis 18:16, 24 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
U mnie dzisiaj pracowita sobota była, w końcu bez deszczu i można było coś porobić. Miskanta nie zdążyłam posadzić, chyba go zadołuję. Pytałam w kilku szkółkach u nas i nie mieli Gracilimiusa, tylko ML i kupiłam dość sporego, da się go spokojnie podzielić na kilka mniejszych. I znowu sporą część mojego czasu zajęło przesadzanie, mój M stracił dzisiaj przy mnie cierpliwość, bo nastąpiła znowu zmiana planów z sadzeniem
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Dominika11 18:20, 24 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
to pokaż jakieś fotki ładna pogoda i robota szła - u mnie tak samo
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Mira104 19:27, 24 paź 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Ile osób tyle opinii, jedni mówią, żeby sadzić do połowy października, inni że do pierwszych przymrozków.
Ja osobiście bym zadołowała w końcu dla roślin zaczyna się czas spoczynku, a na wiosnę bym podzieliła, ale to jest moje zdanie
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies