Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

kasia_w 13:43, 09 paź 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Ala wstaw proszę linka do Twojej rabaty
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
alis 13:57, 09 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928


[url=http://]http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=400



Dzieki za zainteresowanie.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
kasia_w 15:59, 09 paź 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Widzę że Danusia się wypowiada. Słuchaj jej, a będziesz miała ślicznie, wiem, co mówię
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
alis 13:40, 11 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928


Trochę się pobawiłam i zrobiłam poglądowy plan działki, tak żeby pokazać, co gdzie się znajduje i jak to mniej więcej wygląda.
Ta rabata przyciemniona na planie ma długość 28,5 m i o nią chce zapytać. Czy robić żywopłot na całej długości czy zastosować inne rozwiązanie. Na długości są spore przewężenia do 1,30m. Poszerzenie jej jak na razie nie wchodzi w grę. Doradźcie proszę. Przejrzałam wiele wątków, wszystkie sobie świetnie radzicie ze swoimi metamorfozami a ja mam wrażenie, że utknęłam w martwym punkcie i nie mogę zrobić żadnego kroku naprzód. Zrobiłam jedynie mini wrzosowisko (zaznaczane kolorem czerwonym i niedokończone jeszcze), zielona kropka oznacza posadzony cyprysik nutkajski a niebieska to jałowiec płożący prowadzony przy bambusie.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
bdan 08:19, 16 paź 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Alicjo dziękuję za wizytę u mnie i miłe słowa dotyczące mojego ogrodu.
Widzę, że u Ciebie też już się dzieje, będę zaglądać.

Jak czytasz u mnie, choć jak pisałam dużo tam jest mojego marudzenia, to posty Toszki sobie koniecznie poczytaj
alis 11:58, 16 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Danuś, dziękuję za odwiedziny, co tam u mnie się dzieje Mam jakiś przestój ostatnio, chociaż ogrodowisko czytam codziennie z wielkim zainteresowaniem i zapisuję wszystkie cenne uwagi, robię spis roślin, ktore chcę mieć u siebie. Już wiem na pewno, że mieć wszystkiego nie można. Wszyskie rady, uwagi są mile widziane.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 00:35, 17 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928


Proszę o podpowiedź jak lepiej posadzić śliwę wiśniową, wysokość pnia-niestety tylko 1m. Na rysunku pokazuje wstępny plan. Szerokość rabaty w tym miejscu, gdzie ma być śliwa wynosi 2,5m od płotu do brzegu (żółta linia), 0.5 m ucieknie na żywopłot, zostają 2 metry. Lepiej śliwę przesunąć do przodu a z tylu pozostawić trawy i hortensje czy też bardziej z tyłu ją wsadzić, np jakieś 1m od płotu? Bardzo proszę doświadczonych ogrodników o jakieś wskazówki. Jutro muszę ją posadzić, bo czeka już na to 3 tyg, a czas ucieka i zima wkrótce.
legenda:

1. bukszpanowe kulki
2. trzmielina emerald gold
3. Rozplenica japońska
4. jeżówki
5. świerk biały conica ewentualnie jakiś inny stożek
6. hortensja bukietowa Limelight
7. miskant 'Gracillimus"
8. żurawka bordowa
9. śliwa wiśniowa Pissardii
7. kulka na pniu ?)
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
kasia_w 20:10, 22 paź 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
ładny planik wsadzilas już sliwe ?
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
alis 22:12, 22 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Niestety nie, wracam z pracy po 15 i codziennie leje Mam nadzieję na trochę słońca w sobotę. Na którymś z wątków Danusia pisała, że jej śliwa ma koronę o śr. 1,5 m więc chyba się zmieści spokojnie, tylko zastanawiam się z tymi hortkami, czy dać je przed śliwę czy raczej z tyłu a śliwę wysunąć do przodu rabaty. Może Ty Kasiu coś mi podpowiesz?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
paula23 22:18, 22 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Alis te 4 białe kulki to mają być 4szt hortensji?
____________________
Paula Moje trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies