Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

mrokasia 10:46, 27 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
A ja bym zrobiła tak z ta żółtą kulką .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kokesz 11:07, 27 maj 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dziękuję Kasiu

Mi się na początku też tak bardziej podobało ale zobaczyłam u Anitki jakie jej wielkie urosły i nie wiem czy cięciem jestem w stanie je ograniczyć do takich małych kulek...

Męczy mnie już to przesadzanie...po wczorajszym wykopywaniu tulipanów chyba się trochę poddałam...i obiecałam sobie, że jesienią tak je posadzę, żeby ich już nie ruszać. A dopiero połowę wykopałam...

Po wczorajszym dniu mam doła muszę chyba trochę odpocząć od ogrodu...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Zana 19:17, 27 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Reniu, patrzę na te kulki i w zasadzie podoba mi się i Twój trójkąt, i trójkąt który proponuje Mrokasia. To co mnie zastanawia to czy one nie są za blisko tej zielonej tujki (chyba Szmaragd).

Z Madery też mam same miłe wspomnienia i też planuję tam wrócić. Byliśmy tydzień i nie wszystko udało się zobaczyć. Wspaniała wyspa na połażenie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kokesz 23:01, 27 maj 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Zana napisał(a)
Reniu, patrzę na te kulki i w zasadzie podoba mi się i Twój trójkąt, i trójkąt który proponuje Mrokasia. To co mnie zastanawia to czy one nie są za blisko tej zielonej tujki (chyba Szmaragd).

Z Madery też mam same miłe wspomnienia i też planuję tam wrócić. Byliśmy tydzień i nie wszystko udało się zobaczyć. Wspaniała wyspa na połażenie.


Mi też podobają się obie wersje
Może faktycznie za blisko szmaragda te kulki...muszę zobaczyć w realu, zdjęcia czasem przekłamują.

Na Maderze też byliśmy tydzień we wrześniu i teraz w maju, warto tam wrócić, ja często powtarzam miejsca gdzie mi się bardzo podoba
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 20:06, 28 maj 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
A co byście zrobiły z tym poletkiem stokrotek?
Bardzo je lubię wiosną, ale nie wiem czym je później zasłonić, bo po kwitnieniu już nie są ładne.
Posadziłam pomiędzy różowe szałwie Deep Rose i różowe przetaczniki ale to ich nie zasłania niestety

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 20:13, 28 maj 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
I drugie takie roślinki do przysłonięcia to pierwiosnki pruhonickie, wiosną piękne a później tylko liście widać.
Mam pomiędzy dwie rozplenice hameln ale one dopiero startują a pierwiosnki rozrastają się w coraz większe kępy.
Czy powinnam je porozsadzać po całej rabacie a nie przy brzegu?



Anitka radziła, żeby za tawułkami posadzić szafirki i calamintha nepeta.

Taki na szybko szkic mi wyszedł...





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
malgol 13:06, 05 cze 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Kokesz napisał(a)
Zaczęły się tulipanowe wykopki
Masakra...moje postanowienie na przyszły sezon to wkopać je na stałe i nie ruszać...albo zrezygnować z takiej ilości...



Ja swoje wykopałam w sobote...postanowiłam dokładnie to samo.
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kokesz 18:12, 17 cze 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Uff moja lilia Gobasiowa się odnalazła

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:32, 17 cze 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Troszkę spóźnionych majowych fotek

Widać jeszcze resztki tulipanów.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:35, 17 cze 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies