Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 22:28, 21 cze 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
oliwka napisał(a)


Czy to szałwia omączona ??? zapomniałam o niej w tym roku. 2 lata temu kwitła mi w doniczce aż do listopada


Oliwko, to przetacznik siwy.

Chyba moje narzekania na budowlańców pomogły, bo dziś patrzę i ogrodzenie w połowie już u mnie jest
Uff
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:29, 21 cze 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
kaz742011 napisał(a)
Post o opryskach sobie pozwoliłam skopiować do mojego folderu " Porady ogrodowe ". . Dzięki za udostępnienie tak skondensowanej wiedzy. Teraz będę miała wszystko w jednym miejscu .

Ja też go od kogoś skopiowałam
Będzie mi u siebie łatwiej poszukać jak będzie potrzeba.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:34, 21 cze 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Hosty:
Mam też taką ładną hostę Fire island ale jest cała w dziurach od ślimaków, do zdjęcia się niestety nie nadaje







____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:44, 21 cze 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Hortensje ogrodowe już niedługo zakwitną
Posadziłam je wiosną w nowe miejsce, wykopałam głębokie dołki, dałam ziemi kompostowej wymieszanej z korą i ziemią z ogródka i rosną jak na drożdżach.
Kora w ziemi faktycznie trzyma wilgoć.
W zeszłym roku hortki ciągle mi więdły pomimo tego że rosły w cieniu ale za to pod dużym kasztanowcem, który nie przepuszczał do nich deszczu.
Teraz nie ma tego problemu


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Toszka 08:09, 22 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie chcę cię martwić, ale żadna z pokazanych przez ciebie host to nie jest Fire Island - ta jest limonkowo-żółta z charakterystycznymi buraczkowymi nóżkami.
Na ślimaki w hostach jedynym wyjściem jest nasypanie 4-5 niebieskich granulek ("ślimaczej viagry". Trzeba nasypać pomiędzy liście, centralnie na karpę.
natomiast dobrym zabezpieczeniem na przyszłość jest obsypanie naokoło popiołem (ale pod warunkiem, że nie jest to rabata kwasolubna).
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kokesz 10:15, 22 cze 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Toszka napisał(a)
Nie chcę cię martwić, ale żadna z pokazanych przez ciebie host to nie jest Fire Island - ta jest limonkowo-żółta z charakterystycznymi buraczkowymi nóżkami.
Na ślimaki w hostach jedynym wyjściem jest nasypanie 4-5 niebieskich granulek ("ślimaczej viagry". Trzeba nasypać pomiędzy liście, centralnie na karpę.
natomiast dobrym zabezpieczeniem na przyszłość jest obsypanie naokoło popiołem (ale pod warunkiem, że nie jest to rabata kwasolubna).

Wcale mnie nie zmartwiłaś Toszko, bo tę hostę mam ale nie pokazałam na zdjęciach bo jest cała w dziurach
Ten opis niefortunnie wstawiłam na początku i to Cię pewnie zmyliło.
Zrobię jej zdjęcie wieczorem to potwierdzisz czy to ona
Dziękuję za odwiedziny i porady
Zaglądaj jak najczęściej
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Toszka 13:07, 22 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436

Wszystko jasne
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kokesz 21:28, 22 cze 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Specjalne dla Toszki, moja super dziurawa jak ser szwajcarski, ulubieniec ślimaków, limonkowa piękność: Hosta Fire Island

Jest tak zmasakrowana, że trudno rozpoznać, że to ona, dlatego właśnie nie wstawiałam jej zdjęcia

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:41, 22 cze 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Iryski zaczynają kwitnąć, miała być biała z żółtym odmiana Symphony jest pomylona żółta..



Liliowiec Stella d'oro



Hortensja i tawułka

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:43, 22 cze 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Lilie z bliska

NN ( miała być Crossover ale raczej to nie ona)



Sumatra



Czekam jeszcze na białe i prawie czarne lilie.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies