Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Anda 12:02, 01 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
Sliczne te Tres Chic i LL Piękny kontrast. Ten czerwony rzeczywiście jak na zdjęciu?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 12:58, 01 maj 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anda napisał(a)
Sliczne te Tres Chic i LL Piękny kontrast. Ten czerwony rzeczywiście jak na zdjęciu?


Tak, ciemna czerwień, jak wino
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 17:38, 01 maj 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Rodek w pełnym rozkwicie i najpóźniej kwitnący tulipan Burgundy Lace jest jednak różowy



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
frezja 18:40, 01 maj 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Kokesz napisał(a)
Dziewczyny dziękuję za wskazówki odnośnie cięcia Hakuro
To dzięki Wam jest teraz taka kształtna




To proszę wskazówki przekazać dalej właśnie się zastanawiałam dzisiaj.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
BasiaLT 21:08, 01 maj 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Łany tulipanów powalające. Efekt i łączenia kolorów rewelacja. Ale jak pomyślę ile będziesz miała wykopywania to już mnie plecy bolą.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Toszka 21:09, 01 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ten Burgundy to może być jedynie Burgundy Lace...no, one niestety takie rózowe... Moim faworytem jest Burgundy liliokształtny.

Hakuro najlepiej ciąć mocno, regularnie (do połowy sierpnia). Rózowe przyrosty są tylko, kiedy mamy duże róznice temperatur w dzień i w nocy. Cięcie powoduje ponowny "rzut" koloru, a przy okazji ładnie się zagęszcza.

EDIT
Ta wierzba szybko się starzeje (części zdrewniałe) i cięcie mocno ją odmładza przesuwając w czasie starzenie i choroby.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kokesz 21:21, 01 maj 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
BasiaLT napisał(a)
Łany tulipanów powalające. Efekt i łączenia kolorów rewelacja. Ale jak pomyślę ile będziesz miała wykopywania to już mnie plecy bolą.


Dzięki
Mnie też bolą na samą myśl
Ale i tak pójdzie szybciej niż sadzenie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasia_CS 21:22, 01 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kokesz napisał(a)


Claudia




Coś ta Claudia oszukana - ona raczej liliokształtna i z mocniejszym fioletem - tzn moja Claudia taka była i jak w google patrzę, to jednak inna niż Twoja

Ten Night club świetny jest! Ja miałam mieć taki wielokwiatowy Happy family, ale coś mi w zeszłym sezonie już zagubił gdzieś, bo nie pamiętałam gdzie go sadziłam - musiala chyba być pomyłka, bo żaden mi nie pasował do fotek z opakowania.

Cieszę się, że z Hakuro jesteś zadowolona. Moją już mocno się zaliściła i nie wiem, czy nie ciąć jej znowu dla zagęszczenia korony.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kokesz 21:26, 01 maj 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
O Toszka zawsze na posterunku
Dziękuję za rady, będę ją często ciąć.
Po tym mocnym pierwszym cięciu już jest niesamowita różnica

Przy okazji mam pytanie odnośnie miskanta Gracilimusa.
Schną mu końcówki, co to może oznaczać?



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:34, 01 maj 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Kasia_CS napisał(a)


Coś ta Claudia oszukana - ona raczej liliokształtna i z mocniejszym fioletem - tzn moja Claudia taka była i jak w google patrzę, to jednak inna niż Twoja

Ten Night club świetny jest! Ja miałam mieć taki wielokwiatowy Happy family, ale coś mi w zeszłym sezonie już zagubił gdzieś, bo nie pamiętałam gdzie go sadziłam - musiala chyba być pomyłka, bo żaden mi nie pasował do fotek z opakowania.

Cieszę się, że z Hakuro jesteś zadowolona. Moją już mocno się zaliściła i nie wiem, czy nie ciąć jej znowu dla zagęszczenia korony.


No pewnie, że oszukana
Pomyliłam nazwę, to jest Elegant Lady
Już edytowałam podpis.
Dobrze, że zauważyłaś, dzięki

Night Club ma fajny kolor, taki biskupi, nie wiem jak go określić...

Hakuro już będę ciąć odważniej, ten pierwszy raz to miałam wrażenie, że ją całą ścięłam
A swoją jak mocno teraz ciachniesz?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies