Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Coś jeszcze, coś więcej...

Pokaż wątki Pokaż posty

Coś jeszcze, coś więcej...

Milka 07:29, 13 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Sebek napisał(a)


Dziękuję Ogród - no cóż. W tym roku leżę z robotą. Na szczęście dalej zima to jakby mi lżej
Co do zajączka - Mam talent do znajdowania okazji

Oj masz One właściwie na cały sezon mogą zdobić.
Pogoda okropna i u mnie, szok normalnie.
Co do urody, na I. widziałam foty, zabójczy przystojniaku
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Sebek 07:29, 13 kwi 2021


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
nicol21 napisał(a)
Fajnie Sebek, że znajdujesz czas na ogród. Miło popatrzeć jak się zmienia i dojrzewa. A malutkie kwiatki po zimie cieszą chyba bardziej niz duże w środku lata


Fakt - te pierwsze oznaki chyba cieszą najbardziej Ale niemal przegapiłem całe krokusowo, irysy w słońcu tez już wtedy padły. Ale i tak jest dobrze Tylko niech już przyjdzie ta wiosna!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 07:31, 13 kwi 2021


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Milka napisał(a)

Oj masz One właściwie na cały sezon mogą zdobić.
Pogoda okropna i u mnie, szok normalnie.
Co do urody, na I. widziałam foty, zabójczy przystojniaku


Irenko - zaśmiałem się głośno - dziękuję Poprawilas mi humor Od razu łatwiej mi wstac do pracy

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
popcorn 07:39, 13 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sebek napisał(a)


Pierwsze słyszę (a mam dobrą pamięć, tylko krótką), ale brzmi swietnie! W tym roku na pewno dotrę, przenocuję na leżaku


Daj znać jak będziesz jechał, może udałoby mi się wyrwać też? Wzdycham oglądając Danusiny ogród, jak cudnie byłoby móc obejrzeć go na żywo

Wiosnę masz piękną
____________________
Mój nowy ogródek
Basilikum 09:22, 13 kwi 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
a tez juz sie pytam gdzie ta wiosna, w chowanego sie z nami bawi
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gardenarium 09:37, 13 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Leżaki czekają
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 13:19, 13 maj 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Sebek napisał(a)


Irenko - zaśmiałem się głośno - dziękuję Poprawilas mi humor Od razu łatwiej mi wstac do pracy


Ja tylko stwierdzam fakt, sama prawda
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kasia1980 13:34, 23 cze 2021


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
Wow, ale piękny ogród. Widać , że się znasz na ogrodnictwie.
____________________
Moja Sielanka
sylwia_slomc... 14:02, 23 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81604
Sebek jak u Ciebie po wczorajszym załamaniu pogodowym?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Sebek 16:12, 17 lip 2021


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Cześć! Po długiej/krótkiej (niepotrzebne skreślić) przerwie wracam do Was ze zdjęciami
Odpowiadając Sylwia na pytanie - ogród w miarę opiera się pogodzie - zarówno upałom jak i gwałtownym deszczom. Na szczęście żadnych powodzi błyskawicznych, tornad czy gradobicia nie było.

Dziś wszedłem do ogrodu - uwaga, drugi raz w tym roku Ściąłem bukszpany i byliny, trochę wyplewiłem. Trawnik również dostał drugą dawkę nawozu - pięć minut po rozsypaniu przeszła ulewa, więc idealnie
Rabaty coraz ciężej okiełznać - krzewy wyrosły wielkie, byliny albo wypadają albo sieją się losowo, żywopłoty rosną coraz szybciej. Ogólnie zrobiło się...naturalistycznie Żeby nie napisać dziko

Przygotowania do cięcia. Bukszpany jak nie męczy ćma to na dodatek wrócił cylindrocladium buxicola (o dziwo nie pamiętam polskiej nazwy). Na szczęście hakone wyrosło w tym roku bardzo ładne



Nie trzymam się już stonowanych barw w donicach - w tym roku królują pomarańcz, łosoś, czerwień, róż. Do tego dorwałem starce Angel Wings - na początku mnie zachwycały, ale teraz się kładą i mam na nie nerwa





Po cięciu

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies