Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W oflisowym ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

W oflisowym ogrodzie

kamila66 21:09, 04 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Tą przy podjeździe co roku przycinam, chciałabym aby miała krzywy pokrój i koronę nad podjazdem
sosna czarna
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Nallar 21:13, 04 lis 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
kamila66 napisał(a)


Kochana jesteś postaram się to zrobić dobrze

Na tą żółtą miałam inny plan ale to temat otwarty do wiosny mamy czas



Może faktycznie sprawdzić czy ta żółta znosi cięcie.....
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
kamila66 21:27, 04 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Nallar napisał(a)

Może faktycznie sprawdzić czy ta żółta znosi cięcie.....


Filemono
nie mogę jej puścić wolno ona jest ogromniasta, mają taką niedaleko

ten człowiek z odcinka miał żółtą sosnę na 100%
ja bym chciała aby była wysoka
ale miała kształt - pień i na górze kula
tu jest mini wersja mojego egzemplarza

http://olx.pl/oferta/sosna-bonsai-niwaki-pinus-sylvestris-duze-sadzonki-sosny-bonsai-CID628-ID1NRtd.html

to inna sosna 6 i 7 zdjęcie przedstawia to co chcę uzyskać u siebie
http://debiany.pl/drzewa/sosna/sosna_zwyczajna.html
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Filomena 21:44, 04 lis 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
6,7 - to naturalne pokroje tylko z obciętymi dolnymi gałęziami- tak samo ja mam u siebie. Myślę, że gdyby ciąć ją całościowo górą, to mozna ograniczyć jej wzrost. Ale jeżeli teraz bedziesz obcinała dolne gałęzie, to ona szybciej pójdzie w górę tzn bedzie miała dłuższe przyrosty. Więc może poczekaj ze 4 lata a potem jednym ruchem obetnij dolne gałęzie do wysokości upragnionej a górę ogranicz jednym cięciem - bedzie coś jak sosna pinia : http://www.fotosik.pl/zdjecie/42aa384addd4f19d
Potem pozostanie już tylko coroczne cięcie samej góry
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 22:00, 04 lis 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Ale wiesz Kamilo, u mnie żółta ma pokrój wąski, nie wyjdzie taki parasol, poza tym jest dość ażurowa. Być może takie stanowisko, ale jak przyglądam się na Twoje małe drzewko to już widać tendencję do wąskiego pokroju... masz nad czym rozmyślać.
Przejrzałam swoje zdjęcia, na pierwszym zdjęciu w moim wątku prawy górny róg taka szarawa sosenka za jodełką i perukowcem, wyższa od nich to ona.
____________________
Filomena-w zielonej aptece
kamila66 22:11, 04 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Twoja to już duży egzemplarz
Myślalam żeby już ją ciachnąć w przyszłym roku ale masz rację zbytnio się wyciągnie. Na myślenie
mam czas do wiosny. Gdy osiągnie docelowy kształt przez skracanie przyrostów będzie się zagęszczać.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Nallar 22:12, 04 lis 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Powiem że sosna z taką "kopułką" na górze wygląda ciekawie.
Ale ja chyba zaczęłabym ogałacać ją od dołu kiedy jest jeszcze młoda. Miejsca po ocięciu gałązek bocznych nie zostawią dużych śladów na pniu, wiadomo że im starsza sosna tym gałęzie grubsze. Na zdjęciu 6 i 7 widać je bardzo, a to chyba by mnie raziło.
Może się mylę, bo nigdy tak sosny nie cięłam, może jeszcze ktoś się wypowie na ten temat.
Może zadaj pytanie Bogusiowi, on z pewnością pomoże.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
sylwia_slomc... 22:42, 04 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
kamila66 napisał(a)


Niestety tego nie wiem musiał to być odcinek gdzieś około roku 2010/2011.
Ta sosna chorowała, jednego roku dopadła ją zwójka sosnóweczka i przyrostów prawie nie było

Kasiu dziękuję bardzo lejesz miód na moje serce. Jak oglądam Wasze ogrody popadam w depresje
ta rabata jeszcze niedawno wyglądała tak
usunęłam z niej dwie śliwki kolumnowe


trafiły na rabatę owocową, aktualnej fotki brak

gdyby miał ktoś ochotę coś zaproponować jak powinna ona wyglądać to zapraszam,
myślałam o kosodrzewinach (mam dwie sztuki do przeniesienia z innej rabaty) i trawach np. zebrinusach
coś takiego jak przedstawiła Danusia w tym ogrodzie pierwsze zdjęcie z zebrinusami

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1126-ogrod-szmaragdowy?page=2


No nie wierzę w jaką depresje no proszę Cię pooglądaj te ogrody , które Cię zachwycają jak wyglądały na początku. Na wszystko trzeba czasu.......ja się tak pocieszam

Za 10 lat będziemy zachwycać się naszymi , a u Ciebie już jest bardzo ciekawie i pracowita mróweczka jesteś dasz radę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
zawitka 08:39, 05 lis 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Witaj Kamila ooooo bratnia dusza nosząca kamienie ha ha /tak zawsze mówił o mnie mój eM---jak nie mam co robić to kamienie noszę i przekładam/ Ogród Twój się zmienia bardzo Ja powiem o swoim doświadczeniu i jałowcach .Doszłam do wniosku że szkoda zachodu przy nich tak jak napisaaś im starsz tym brzydsze i więcej pracy wymagają .wczoraj wywaliłam wszystkie i mam więcej miejsca na coś ładniejszego Pozdrawiam jesiennie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Filomena 08:44, 05 lis 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
zawitka napisał(a)
Ja powiem o swoim doświadczeniu i jałowcach .Doszłam do wniosku że szkoda zachodu przy nich tak jak napisaaś im starsz tym brzydsze i więcej pracy wymagają .wczoraj wywaliłam wszystkie i mam więcej miejsca na coś ładniejszego Pozdrawiam jesiennie


Zawitko
to też jest sposób na pozbycie się "kołtuna" w ogrodzie
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies