Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W oflisowym ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

W oflisowym ogrodzie

kamila66 21:08, 08 gru 2020


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
W przerwie pomiędzy lasami posadziłam grab. Cały czas bije się z myślami czy robić tam rabaty proste czy takie jak w oflisowym. Najpier plan był na proste ale przy tym lesie to jakoś mi nie pasuje, chociaż lasy też takie prostokąty, rów jest krzywy dla mnie urokliwy...

Wzdłuż plotu z betonu rosną hortensje chyba 15, Dereń elleganisimma 3 szt i też po 1 grabie co przęsło, bluszcz. Graby kupiłam reszta sadzonki z oflisowego

Tu rosną 3 śliwy dziecięce kupione, reszta z ogrodu : miskant silberpinne, hortensje, Ice Dance, trawy brązowe małe sadzoneczki nic nie widać

Za furtką jarzębina siewka z oflisowego. Lawendy z tarasu nie obcięte gdyż nadal kwitły.
Tu są 3 wiśnie ale aktualnie mam amnezję, kwitną jak migdałek, trawa pampasowa 4 szt ale nie daje wiary, że przetrwa i trawy włosiste

Za rogiem w trójkącie jest 12 rozplenic 4 wiśnie kanzan i po drugiej stronie dwie Umbry nisko szczepiona na ok 80 cm.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
sylwia_slomc... 21:26, 08 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Z rozmachem podziałałaś teraz już rozumiem czemu na forum Cię nie było
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kamila66 21:28, 08 gru 2020


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Mirko działka ma 1400 m. Nie mogę sądzić roślin które nie radzą sobie bez wody bo dużo jej tam nie będzie... ma nieregularny kształt ale gdyby nie trojkat z rozplenicami, który pokazałam na zdjęciu to byłaby kwadratem 38X38

Sylwia płot z tej strony ma 55 metrów, trochę odchodzi na rurę, może 6 m. Kratka ma zatrzymać zające. Tym rowem nie popłynie woda bo on się kończy na następnej działce. Woda może jedynie spłynąć z pola i stać w rowie. Całkiem niedawno była zalana sąsidnia Wieś w równej linii 300 m a w tym rowie wody nie było wcale. Innymi rowami woda szła jak u Ciebie a ten był suchy.

Nie jestem pewna odległości od siebie ale jest to ok 3 km. Działka jest ciepła, nie wieje jak u mnie na górce.
Ten widok zostawiam, nic nie sądzę bo te trawy wyglądają pięknie.

Na rowie rosły sowy

____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 21:33, 08 gru 2020


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
sylwia_slomczewska napisał(a)
Z rozmachem podziałałaś teraz już rozumiem czemu na forum Cię nie było

Sylwia zmieniłam stanowisko pracy, na bardziej wyczerpujące. Cały dzień gapię, się w tabelki. Nie robię zdjęć nie mam się czym chwalić. Jest zima nie ma podlewania to buszuję po ogrodach.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
antracyt 21:38, 08 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Z chęcią będę obserwować zmagania z nowym terenem. Ciekawe w którą stronę ostatecznie pójdziesz - prosto czy obło Ja bym zrobiła dla odmiany inaczej niż dotychczas.
Nie chcesz przy tym lesie zrobić kontynuacji traw zza płotu(jakimiś niższymi, żeby nie zasłonić tych prawdopodobnie trzcinników?) Może zrobić się fajna głębia, zatracisz granice działki, które teraz wyznacza płot.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 21:47, 08 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
kamila66 napisał(a)
Mirko działka ma 1400 m. Nie mogę sądzić roślin które nie radzą sobie bez wody bo dużo jej tam nie będzie... ma nieregularny kształt ale gdyby nie trojkat z rozplenicami, który pokazałam na zdjęciu to byłaby kwadratem 38X38

Sylwia płot z tej strony ma 55 metrów, trochę odchodzi na rurę, może 6 m. Kratka ma zatrzymać zające. Tym rowem nie popłynie woda bo on się kończy na następnej działce. Woda może jedynie spłynąć z pola i stać w rowie. Całkiem niedawno była zalana sąsidnia Wieś w równej linii 300 m a w tym rowie wody nie było wcale. Innymi rowami woda szła jak u Ciebie a ten był suchy.

Nie jestem pewna odległości od siebie ale jest to ok 3 km. Działka jest ciepła, nie wieje jak u mnie na górce.
Ten widok zostawiam, nic nie sądzę bo te trawy wyglądają pięknie.

Na rowie rosły sowy


To Twój rów dwa razy dłuższy od mojego, mój ma 22 metry plus mostek 3, razem 25m długości. Jest co robić, kibicuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kamila66 21:55, 08 gru 2020


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
antracyt napisał(a)
Z chęcią będę obserwować zmagania z nowym terenem. Ciekawe w którą stronę ostatecznie pójdziesz - prosto czy obło Ja bym zrobiła dla odmiany inaczej niż dotychczas.
Nie chcesz przy tym lesie zrobić kontynuacji traw zza płotu(jakimiś niższymi, żeby nie zasłonić tych prawdopodobnie trzcinników?) Może zrobić się fajna głębia, zatracisz granice działki, które teraz wyznacza płot.

Zuzanna na razie obło jest z wsadzonych kilka traw, rów wymusza łuk, chyba, że ostatecznie zrobię rabatę z trójkąta aby go wyrównać. Na decyzję mam dużo czasu. Nie wiem czy przy tym lesie te proste będą ok. Przy lesie nie robię zasłony z grabów. O trzcinikach myślałam bedą pasować najbardziej,ale u siebie nie mam. Oglądałam nawet już na all. ale cena za sadzonkę 20 zł. Muszę się rozejrzeć wiosną na bazarach. W linii lasu wysiały się dwie kępy tej trawy z lasu, na razie tego nie likwiduje.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 22:00, 08 gru 2020


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
sylwia_slomczewska napisał(a)

To Twój rów dwa razy dłuższy od mojego, mój ma 22 metry plus mostek 3, razem 25m długości. Jest co robić, kibicuję

Na początku jest rozplenica, za nią róże Sea foam wywaliłam bo wypuszczały ponad metrowe baty. Za nimi wsadziłam nasiona stipy, jak nie wzejdzie przywiozę od siebie. Wydaję co roku ilości hurtowe, za stipą red baron, wiesz sporo na górze wsadziłam miskanty. Na wiosnę muszę podzielić te przy tarasie będzie 10 sadzonek
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
sylwia_slomc... 22:03, 08 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Na tą trawę z lasu uważaj bo wygląda na mocno ekspansywną patrząc po ilości jaka sobie pod drzewami poradziła. Dobrze by było w tym lasku sprawdzić jak ona się pod ziemią zachowuje czy idzie rozłogami czy tylko tak obficie sieje....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kamila66 22:34, 08 gru 2020


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
sylwia_slomczewska napisał(a)
Na tą trawę z lasu uważaj bo wygląda na mocno ekspansywną patrząc po ilości jaka sobie pod drzewami poradziła. Dobrze by było w tym lasku sprawdzić jak ona się pod ziemią zachowuje czy idzie rozłogami czy tylko tak obficie sieje....

Sprawdzę na razie to jest ona i perz. Ją lubię bardziej... I tak nie będę jej trzymać ale fajnie to wygląda. Może gdyby miała rozłogi rosła był wzdłuż a nie 2 kępy co 10m ?
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies