Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Klaudyna 17:12, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
a co do skarpy to zabiore troszeczke i ogranicze skarpe do minimum czyli sosenki, jalowce i berberysy - bo one sobie poradzą ze skarpą. zaraz narysuje sobie obrazek i przemyśle to i owo
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
waldek727 18:02, 14 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Myślę, że warto zacząć od tego wątku.
http://www.ogrodowisko.pl/forum/48-wizytowki-ogrodow
Tutaj również znajdziesz nasadzenia jakie stosuje się na skarpach, i nie tylko.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Toszka 18:32, 14 lis 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Klaudyna, a jakie ty sosenki chcesz sadzić? Co chcesz takim nasadzeniem osiągnąć?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Klaudyna 18:38, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Chcialam wybrac rosliny ktore przede wszystkim sobie poradza z tym ze gleba jest dosyc ciezka. Moze byc to problem duzy bo mimo tego ze staram sie wykopywac duze doly to ta glina nie przepuszcza wody i moze stac. Nie kazda roslina to wytrzyma. Wiec wybralam jalowce i sosny jako najbardziej wytrwale. Rosna one tutaj w naturalnym klimacie w lesie z tylu wiec ppszlam w tym kierunku. Poza tym spodobaly mi sie sosenki. Chcialam dokupic wiecej mopsow na front. Z tylu mam sosne green tower z dluga ladna igla.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 18:39, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
oto moje narzedzia pracy
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 18:41, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
poczatki nie byly latwe i naprawde duzo dalam z siebie i co chwile sie staram cos wymyslic takiego zeby bylo ladnie ale boje sie ze nie wszystko sobie poradzi na takim podlozu...
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 18:41, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 18:44, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Ciezko mi tak sobie wyobrazic jak by wygladala dobrze ta skarpa. Dlatego cos kupie postawie w miesjcu poprzestawiam poprobuje a pozniej niestety przekopuje... kregoslup powoli mi siada ale co poradze ze uwielbiam roslinki i co przejade obok ogrodniczego nie potrafie obok niego przejsc obojetnie
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
waldek727 04:10, 15 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Klaudyna napisał(a)
A co do kolekcjonowania to niestety jest tak, ze ja naprawde nie moge sie powstrzymac widzac cos ladnego.

Ja też często tak miewam, że nie mogę powstrzymać się widząc ,,coś" ładnego.
Przeważnie niestety muszę. Wtedy również z tego powodu jestem głęboko niepocieszony.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Klaudyna 08:18, 15 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Ja jeszcze jestem na takim etapie ze moge kupowac na potege tylko fundusze sie gdzies tam krusza a czy ma ktos juz jodelke taka mala srebna icebreaker? Fajne sa takie miniaturowe jodelki. A co do tego cyprysika nutkajskiego moze faktycznie posadzilabym cos co jest bardzij smuklego... jakies pomysly?
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies