Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

JoannA 19:20, 15 lis 2015


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Masz działkę z ogromnym potencjałem, a skarpa wcale nie musi być utrapieniem.
Na początek gorąco polecam Ci ten wątek.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5161-moj-ogrod-pod-gorke?page=556
Taras był zostawiła taki duży, to idealne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny.
Może coś takiego przypadnie Ci też do gustu. Nie wiem w jakim stylu masz dom więc wrzuciłam dla przykadu taką inspirację
http://www.oknonet.pl/img/newsy/wiolla/_big/algarve_6.jpg
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Klaudyna 19:30, 15 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
dokładnie o takim tarasie myślałam, mam już nawet stolarza który ma mi to zrobic. Działka z ogromym potencjałem - dziękuję Joanno nikt jeszcze tak ładnie nie nzawał mojej działki, zazwyczaj ubierali to ładnie w ten sposób, że moja działka jest wymagająca, trudna, że to ogromne wyzwanie tutaj w tym ogórku ładne są te schody na tej skarpie idące po takim łuku. ślicznie to wygląda. Ja sie obawiałam takiej ilości kamienia, ale widze, że zupełnie nie potrzebnie. Dobrze,że dałam na wstrzymanie i jeszcze mam możliwości wymyślenia czegoś kreatywnego - dziękuję

P.s taras niestety trzeba będzie trszeczke zmiejszyć bo w obecnej wersji ma około 80m2
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 20:56, 15 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
A jeszcze pytanie odnosnie tarasu czy ktos ma jeszcze pomysl jak bym mogla zdjac troche tego betonu. W tym miejscu pod murkiem co zaznaczylam na zielono to bedzie jakies 9metrow. Plus te donice ale ten taras ciagle jest za duzy. Niestety jakos dziwnie nie wpada do glowy mi nic innego.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Toszka 01:13, 16 lis 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Już Joasia podesłała ci link na ogród ze skarpą i kamieniem. Poczytaj ten wątek, bo tam też był problem z gliną. Myślę, ze znajdziesz tam dużo wspólnego.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
waldek727 04:18, 16 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Pośród cyprysików które Ci się podobają masz jeszcze coś takiego:

- Chamaecyparis nootkatensis ,,Strict Weeper"
-Chamaecyparis nootkatensis ,,Van Den Akker"
-Chamaecyparis nootkatensis ,,Jubilee"
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Klaudyna 06:47, 16 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Dziekuje za podpowiedz z cyprysikami. A jakis czas temu wpadl do glowy mibpomysl zeby zrobic taki "maly wodospad" z tej duzej skarpy za domem i zeby w tarasie zrobic zbiornik. Czy jest to dobry pomysl. Nie wiem jak sie te zbiorniki czysci. Bo w nim mialy by byc kamyczki. I czy sie oplaca wogole cos takiego zrobic czy lepiej posadzic jakies fajne bulszpany i jakiegos cisa na pniu zeby wygladall super i nie kombinowac za duzo?
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
waldek727 07:18, 16 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Klaudyna napisał(a)
Dziekuje za podpowiedz z cyprysikami. A jakis czas temu wpadl do glowy mibpomysl zeby zrobic taki "maly wodospad" z tej duzej skarpy za domem i zeby w tarasie zrobic zbiornik. Czy jest to dobry pomysl. Nie wiem jak sie te zbiorniki czysci. Bo w nim mialy by byc kamyczki. I czy sie oplaca wogole cos takiego zrobic czy lepiej posadzic jakies fajne bulszpany i jakiegos cisa na pniu zeby wygladall super i nie kombinowac za duzo?

Klaudi.
Pomysł jest dobry bo woda w ogrodzie jest potrzebna. Jest tylko jedno małe ale...
Ty może to ,,ale" masz, bo u mnie różnie z tym bywa. Sama wszystkiego w ogrodzie nie zrobisz. Wynajmując profesjonalną firmę nie musisz się martwić o brudne kamyczki ponieważ na wszystko są sposoby. Fachowcy doprowadzą Ci wodę, odprowadzą, podgrzeją, podwójnie przefiltrują, a jak będziesz chciała to nawet w zbiorniku umieszczą Ci podświetlaną kryształową kulę na której będzie tańczyła żabka.
Wszystko ładnie, pięknie i do taktu, tylko właśnie to jedno małe ,,ale".
Miłego dnia.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Klaudyna 07:58, 16 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Ja mam niestety tak, że lubię wszystko sama robić. Wiadomo, że tegk zbiornika sama nie zrobię. Ale później zależało by mi żeby to wszystko było czyste ładne i zadbane. Zmierzam do tego czy ciężko się taki zbiornik czyści?
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
waldek727 08:31, 16 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Klaudi.
Napisałem Ci, że jeżeli ma się środki przeznaczone na ten cel, czyli moje ,,ale" to z niczym nie ma problemów. Są odpowiednie pompy z filtrami, są środki biologiczne, są środki chemiczne. Jakby tego było mało, to możesz sobie kupić skimmer za 350 złoty do zbierania nieczystości pływających, oraz odkurzacz do czyszczenia zbiorników wodnych i oczek za 1500 złoty. Jak widzisz możliwości jest dużo, aby zbiornik utrzymać w należytej czystości.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Klaudyna 09:39, 16 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Jednyn slowem trzeba spac na kasie
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies