Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Gardenarium 11:03, 14 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Od tego nie zaczynaj, ciągłe latanie z roślinami w amoku po popadniesz po prostu w jakiś koszmar. Uspokój się, daj na wstrzymanie. Idzie zima, nie zmarnuj tego co masz.

Najpierw zrób listę roślin, co masz i ile egzemplarzy. Następnie zrób schemat ogrodu w skali...nastepnie rozrysuj linię trawnika i rabat i dopiero wtedy planuj.

Najpierw żywopłoty, czyli ramy ogrodu, następnie najważniejsze widoki z okien, wejścia do domu itd... na nich posdadź ładne drzewka, pod nimi pasujące kompozycje i dopiero wtedy wypełnienie,k dopełnienie tej kompozycji.

Gorączkowe latanie z różanecznikiem,,, jednym co nie ma zupełnie wpływu na wygląd ogrodu jeden musi być kilkanaście, kilka ale nie jeden. Kobieto daj na wstrzymanie i zastanów się nad ogrodem. Tym samym zrobisz dobry krok w kierunku powstania czegoś, co cię zachwyci, a nie wgoni w depresję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Klaudyna 11:03, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
No mam chaos...
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 11:05, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Ale nie mam zupełnie pomysłu na ta skarpe myślalam że jest juz w miare dobrze i nie będę musiała tej częsci przedniej skarpy zmieniać.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Gardenarium 11:08, 14 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Klaudyna napisał(a)
no mam chaos...


No to zacznij od przyjmowania dobrych rad a nie od latania z krzewami. Jest listopad, za chwilę zima. To dobry czas na planowanie i projektowanie.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/376-dobor-odpowiednich-roslin-do-ogrodu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/374-planowanie-zmian-na-rabatach-i-w-ogrodzie

a tutaj planowanie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/56-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-2-planowanie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:09, 14 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rabaty są za wąskie, nieproporcjonalne, nic się na nich nie mieści, skarpa bardzo stroma, wszystko spłynie przy większej ulewie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Klaudyna 11:11, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
a czy ta czesc skarpy jest ok? nie widac zbyt dobrze ale jakbym wykopala tego rododendrona to moglo by tak zostac?
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 11:13, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
od góry jest tam swierk iseli fastigiate i z prawej strony sa choiny i planowalam wlasnie wykopac jeszcze tego rododendrona i dosadzic jeszcze jedna choine obok w górnej czesci skarpy jest jodla nikkonska nana compacta, moje nafajniejsze znalezisko
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 11:25, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
wtedy zostanie tylko obaszenie jalowcami plozacymi i ta czesc skarpy chcialam przykryc juz geowloknina i isc dalej
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Tess 11:25, 14 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Klaudyna napisał(a)
a czy ta czesc skarpy jest ok? nie widac zbyt dobrze ale jakbym wykopala tego rododendrona to moglo by tak zostac?

Nie jest. Jest chaos. Ale niczego nie przesadzaj teraz. Danusia dobrze radzi - idzie zima, czyli dużo czasu na przemyślenie i zaprojektowanie.
A jak już sobie wszystko poukładasz, przesadzisz i będzie miodzio
Rododendrona też już nie przesadzaj.

A nutkajskiego gdzie chcesz posadzić?
Bo coś czuję, że nie wiesz, jak wielki on rośnie.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Klaudyna 11:42, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies