Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Klaudyna 11:43, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Cyprysik tutaj na granicy tarasu musze tam jeszcze taki murek dorobic ale to juz na wiosne
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 11:44, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Rododendrony posadzilam tutaj a pomiedzy nimi cisy summer gold a za nimi graby fastigiata
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 11:45, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 11:47, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
na tej czesci posadzilam tylko dwa cisy i 3 hortensje w srodku
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Tess 12:00, 14 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Klaudyna napisał(a)
Cyprysik tutaj na granicy tarasu musze tam jeszcze taki murek dorobic ale to juz na wiosne

Klaudyno, a ile masz tam miejsca? Donica będzie poziom utrzymywać, czy będzie spadek?
Musisz wiedzieć, że nutkajski tylko z nazwy jest cyprysikiem. To ogromne drzewo, może mieć w obwodzie 6 i więcej metrów. Wysokości ponad 12 metrów.
Ja mam nutkajskiego. Zajmuje mi kawał ogródka.
Poza tym on świetnie wygląda jako soliter.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Klaudyna 12:04, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Planowalam go wsaadzic tam gdzie mur oporowy sie konczy i zastanawiam sie czy nie dac przy schodach pergoli zeby troszke sie zaslonic od sasiadow. Tylko nie wiem czy po obu stronach schodkow czy tylko po tej prawej stronie...
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 12:06, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Ten bunkier nad skarpa to poczatek domu ktory powstanie niebawem. Chcialam tez cos wyzszego posadzic zeby troszke sie zaslonic przed oknami sasiadow
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
waldek727 13:17, 14 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Klaudyna napisał(a)
a czy ta czesc skarpy jest ok? nie widac zbyt dobrze ale jakbym wykopala tego rododendrona to moglo by tak zostac?

Witaj.
Klaudyno.
Może Ty idziesz dobrym tropem, tylko musisz nam odpowiedzieć na jedno pytanie:
Czy Ty chcesz stworzyć ogród, czy kolekcjonować rośliny? Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Jeszcze jedna moim zdaniem bardzo ważna rzecz. Miejsce wypoczynku jakim również jest ogród otoczyłaś podkładami kolejowymi które są nasączone olejem kreozotowym. Substancje w nim zawarte są dla człowieka bardzo toksyczne w warunkach bezpośredniego kontaktu. Benzopiren stanowi jeden z najniebezpieczniejszych czynników rakotwórczych.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Toszka 13:28, 14 lis 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Poczytaj o podkładach

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2920-pomysl-na-ogrod?page=76#post_6
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Klaudyna 13:53, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
O jeju nie wiedzialam o tym. Faktycznie latem bylo czuc olej. A czy to nie wyparuje po jakims czasie. Pytam bo mam juz je wmurowane tzn zalane betobem zeby sie nie przewracaly...
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies