Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Sylvana 17:55, 15 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
W plan muszę zagłębić, za komplementy dziękuję, a jak tak patrzę na te zdjęcia to mi się nasuwa myśl, że tam się tarasiki proszą na tej górce. Murek na dole + schodki na górze - dały by mniejsze nachylenie.

Muszę pomyśleć
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Klaudyna 18:03, 15 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Mowisz gdzie sie prosza? Bo ja nie widze nic ale takie zeby z kamykow porobic i schodki do nieba ? och ta moja skarpowa zmora wkurza mnie co rano.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Sylvana 18:16, 15 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Biała linia to murki i schodki. Nie sugeruj się kształtem, bo to już zależy od materiału i gustu tak tylko maznęłam, żebyś wiedziała o co mi chodzi. Umiejscowienie i kształt schodów też jest schematyczne.
Nie wiem też, czy trzy poziomy czy dwa, bo nie znam wymiarów górki

____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Klaudyna 18:21, 15 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Ale wiesz co to jest swietny pomysl. TY jestes genialna. A powiedz mi czy myslisz zeby dac pergolke po jakiejs stronie tych schodow do wejscia na taras? Myslalam zeby dac po prawej a po lewej chyba musze dorobic wtedy murek .
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Sylvana 18:24, 15 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Przydałby się plan działki - całej - ze stronami świata
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
alis 18:26, 15 lis 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Klaudyna napisał(a)
I masz cyprysika cudny jest i dom jaki piekny. Super ze macie juz wszyscy tak fajnie i pieknie

I owszem mam cyprysika, ale już zmienił miejsce, przesadziłam go na trawnik jako soliter za poradą szefowej. Też mnie zauroczył, ale argumenty Danusi do mnie trafiły,zresztą nie pasował mi na frontowej rabacie.
Mi jeszcze daleko do prawdziwego ogrodu, jestem dopiero na starcie A Tobie się uda na pewno, trzymam kciuki.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Klaudyna 18:32, 15 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
tutaj na poczatku sobie rozrysowalam dzialke ale ona ewoluowala. Wschod jest w prawym dolnym rogu a zachod w lewym gornym
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 18:33, 15 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Za czerwona linia jest ta czesc dzialki za murem oporowym czyli las z tylu. Tzw skarpa lesna za domem
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 18:35, 15 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Zrobolam tez za duzy taras ktory na wiosne troszke inaczej bedzie wygladal bo zetne troche i dorobie troche donic czasami sie zastanawiam czy dobrze robie ze robie wszystko sama. Czasami to wymaga poprawek i modernizacji. Ratuje mnie to ze jeszcze nie jest za pozno. Mowie o tym tarasie
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 18:47, 15 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
na tarasie dorzucę pas zielonych roślinek i takie donice na boku, żeby betonu nie było za dużo...
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies