Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

gobasia 10:46, 08 mar 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Agnieszko...Tak masz na imię ?(czy się pomyliłam)

Jak dużo miejsca przeznaczyłaś pod warzywnik?
czy u ciebie teren jest podmokły,bo widzę , że masz usypane grządki

jeśli nie zaglądałaś ,to zajrzyj do Asi... wpisz Wizytówka-Warzywniak lub Pokażę nasz ogród
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Wendy79 10:52, 08 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203



Ogród warzywno-jagodnikowy ma ok.300m2. Połozony jest na zachodnim krańcu działki, w najniżej położonym terenie, pod nim przebiega drenaż okolicznych pól. Mam na nim kompostownik (na razie jedną komorę, w tym roku dorobimy drugą) i już niedługo stanie tam jeszcze szklarenka. Oprócz warzyw i jagodnika mają się tam znaleźć kwiaty na bukiety.

Przed nim chciałam posadzić mały sad z około 6 drzew: śliwa, grusza, jabłoń, czereśnia, morela.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 10:55, 08 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Tak, Agnieszka . Teraz teren mam nawet bardzo podmokły .Myślę trochę o podwyższonych grządkach, ale w tym roku pieniędzy raczej na nie nie wygodpodaruję
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
margaretka3 11:06, 08 mar 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
To ogrodzenie pasuje do warzywniaka. Posiej groszek pachnący i wilec purpurowy przy pergolach, a wzdłuż płotku w części warzywnej możesz wysiać np. bławatki, maki czy inne jednoroczne, bo one długo kwitną, albo posadzić dalie, jeśli lubisz
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Wendy79 11:10, 08 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Docelowo marzą mi się tak porośnięte wejścia...

[]

i taki domek ogrodnika

[]
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 11:19, 08 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gosiu, lubię Właśnie pędzę dalie w donicach, żeby porobić sadzonki. Mam nadzieję, że mi się to uda.
U mnie z nowości tegorocznych to zakupione płotki wiklinowe na obrzeża rabat. W tym roku chyba tylko na te z przodu, no chyba, że szklarenkę uda się kupić za jakąś dobrą cenę...

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
margaretka3 11:20, 08 mar 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Inspiracje godne dążenia do celu!
Tylko róże musisz wybrać żelazne, bo przy warzywach opryski nie bardzo wchodzą w grę, jedynie naturalne sposoby.
Już wiem Ale wiadomość A jaki miałaś nick? Co dostałaś ode mnie, pamiętasz?
Edit. No tak, jak Ty szkoła Kasi, to dalii lubić nie możesz No to za płotkiem wiklinowym masz świetne miejsce na kwiaty. Ale będzie ładnie!
A oglądałaś kiedyś warzywniak Izy? Też brała kiedyś udział w Klubie.

http://my-cottage-life-bubisa.blogspot.com/
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Wendy79 11:32, 08 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
No oczywiście. Iza to w wielu sprawach moje natchnienie
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gabriela 11:36, 08 mar 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Czytając wątek Margaretki trafiłąm do Ciebie, wyczuwając pokrewne klimaty, no i klub pożądanego nasionka. Ciekawe czy masz jakieś ode mnie a ja od Ciebie.
Warzywnik wygląda wspaniale, a plany kwiatowo-warzywno-jagodowe w tym miejscu sprawią, że będzie miejscem nie tylko pięknym, ale i przyjaznym dla wszelkich owadów i drobnych, miłych zwierząt.
Co do podmokłego ogrodu - koniecznie zanim cokolwiek posadzisz, zbudujcie odwadnianie, drenaż, studnie chłonne, cokolwiek co spowoduje że woda będzie spływać. U mnie 1/3 ogrodu stała się od czterech lat nagle bardzo mokra, zrobiliśmy odwadnianie,jest trochę lepiej, ale duże opady deszczu powodują że przez dwa dni trawnik jest jak gąbka.
Ale powiem Ci też, że róże mogą rosnąć w wodzie, a i nornic i kretów jest mniej.
Rabata przed domem - bukszpany,coś tam na pniu, trawki, żurawki jakoś mi nie pasują do Twojej koncepcji ogrodu, jest tyle innych cienioznośnych roślin. Np. te paprocie i ciemierniki.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Wendy79 11:36, 08 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Nowe owocowe czekają, aż stanę na nogi...


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies