Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 11:45, 08 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gabrysiu, mam już ciemierniki, czekają na razie w donicach przed domem. Mam też kupioną serduszkę okazałą białą.Ogród mi się marzy takie trochę pomieszanie wiejskiego, romantycznego, ale troszkę formalnego (stąd te kule bukszpanowe). Stąd też mam problem, jak to zgrabnie połączyć.
A z klubem pożądanego nasionka to było tak, że nie miałam nic na wymianę (bo dopiero zaczynałam), ale grzecznie czekałam, że jak komuś coś zostało, to przyjmowałam do siebie.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 11:47, 08 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
gobasia napisał(a)
Ladnie to wygląda, no i do tego ,scieżki z trawy


Och marzy mi się w części ogrodu łąka kwietna, a w niej wykoszone ścieżki...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 11:50, 08 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Z klubu pożądanego nasionka na pewno mam szałwię powabną. Kwitła niestrudzenie. Widzę, że sama się wysiała, więc sadzonki przesadzę, bo teraz jest już tam borówkowo-żurawinowa grządka.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 12:47, 08 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
No i zobacz jak się posypało, tyle dziewczyn zajrzało. Ogród będziesz miała piękny. Płotek do warzywniaka cudny, od razu widzę babciny ogród - dalie, nagietki, naparstnice, róże na pergoli, kocimiętka ... będziesz miała dużo przyjemności z urządzania swojego miejsca. A warzywnik - czapki z głów, to się nazywa rozmach.

Widzę że podobne klimaty lubimy, moja bylinówka to taka ucieczka w przeszłość, do lat wcześniejszych, ogrodu Babci, swobody i dziecięcej radości. Dużo roślin z jej ogródka mam. Wciąż sadzę, przesadzam, bo to nieustanny proces tworzenia jest, ale radości daje masę
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 15:04, 08 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Uwaga, popełnione przestępstwo!!! Poszłam pogrzebać w ziemi, nie wytrzymałam... Myślę sobie, gorączki nie mam, czuję się coraz lepiej, ubiorę się ciepło, jak poczuję chłodek, to wracam. Taki Dzień Kobiet dla szalonych Ale super było! Jeszcze mokro, ale chwastom to najwyraźniej nie przeszkadza, bo niektóre już kwitną.






Wyplewiłam pół rabaty z borówkami i żurawiną, zasypałam ją korą. Na drugą połowę muszę dokupić, myślę że jeszcze z 3 worki 50-litrowe.




Znalazłam taki prezencik pod płotem, całkiem zapomniane, wsadzone w 2014 roku...



i ucieszyłam się ogromnie, bo obie moje piwonie wychodzą z ziemi, a tak było z nimi źle w tamtym roku.




____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 15:07, 08 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Wczoraj wyczytałam na ogrodowisku, że piwonie za głęboko wsadzone, nie kwitną. Po czym to poznać? Ja staram się sadzić wg zasady W.Czuksanowa, nigdy głębiej niż rosły wcześniej np. w donicy.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 15:18, 08 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Wczoraj wyczytałam na ogrodowisku, że piwonie za głęboko wsadzone, nie kwitną. Po czym to poznać? Ja staram się sadzić wg zasady W.Czuksanowa, nigdy głębiej niż rosły wcześniej np. w donicy.


No i masz rację, ale czasami trzeba poczekać aż się zadomowią.
Ja sadziłam dwa lata temu, w tamtym roku mizernie ale zakwitły, a ziemi wciąż dosypuję na rabatę, bo i obornik i kompost więc piwonie tez coraz głębiej.
W tym roku przesadzam jeszcze jedną, bordową, ale czekam do sierpnia
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 15:28, 08 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
U mnie jedna zdobyczna, mój tato wykopał ją z jakiegoś zdziczałego ogrodu, gdzie kwitła zarośnięta prawie całkiem, a drugą kupiłam w Arboretum w Dziadowej Kłodzie. To będzie ich pierwszy cały sezon u mnie, zobaczymy.Bardzo bym chciała, żeby im się spodobało, bo piwonie to moje ukochane kwiaty.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 17:23, 08 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Znalazłam zdjęcia białych i bordowej, mam różową też, ale zdjęcia brak




____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 21:01, 08 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Piękne
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies