Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 18:37, 23 lut 2021


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
antracyt napisał(a)
Ale już ogarnęłaś jak ja już chcę do ogrodu... może w piątek w końcu się uda.
U mnie róże też w sporej części nie wyglądają dobrze, większości nie kopczykowałam w tym roku. Mam nadzieję, że jednak ruszą.


Urlop mam, to korzystam. Ziemia jeszcze mokra, ale chociaż trochę powycinam krzewów. Może coś uda się zrobić przy kompoście. Niespiesznie, powoli, delektując się wolnym czasem i spokojem...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Kasia73 19:53, 23 lut 2021


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Pozdrawiam wiosennie udanego sezonu ogrodowego.
Wendy79 19:01, 24 lut 2021


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Kasia73 napisał(a)
Pozdrawiam wiosennie udanego sezonu ogrodowego.


Odmachuję Kasiu Dzisiaj to prawdziwa wiosna była, przynajmniej w temperaturze
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 19:10, 24 lut 2021


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Z kalendarium ogrodniczki:

1.ścięłam seslerie
2.przycięłam brzozy
3.kontynuowałam cięcie hortensji bukietowych. Dotarłam na długą, prostą, pozostało mi tam jeszcze chyba z 6 hortensji. Postanowiłam czyścić całą rabatę, szczególnie, że krokusy wyszły pomiędzy Red Baronem i prawie ich nie było widać.
4.przy okazji poprawiam brzegi rabat, tam, gdzie kret szalał.
5.M. zaczął "zabawę" z kompostownikiem, bo na gwałt potrzebujemy pustej komory...
6.jest pierwszy odcisk na dłoni i pierwszy ból barków i pleców
7.nie mam czasu na zdjęcia, ale czasami przysiądę, napiję się herbaty, posłucham śpiewu ptaków, wyciągnę twarz do słońca
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Brzozowadzie... 11:13, 25 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kalendarium ogrodniczki robi wrażenie i fajnie się czyta. Lecę do ogrodu
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
MiluniaB 17:57, 25 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3385
To już sporo zrobiłaś
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
sylwia_slomc... 19:13, 25 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Wendy79 napisał(a)
Z kalendarium ogrodniczki:

1.ścięłam seslerie
2.przycięłam brzozy
3.kontynuowałam cięcie hortensji bukietowych. Dotarłam na długą, prostą, pozostało mi tam jeszcze chyba z 6 hortensji. Postanowiłam czyścić całą rabatę, szczególnie, że krokusy wyszły pomiędzy Red Baronem i prawie ich nie było widać.
4.przy okazji poprawiam brzegi rabat, tam, gdzie kret szalał.
5.M. zaczął "zabawę" z kompostownikiem, bo na gwałt potrzebujemy pustej komory...
6.jest pierwszy odcisk na dłoni i pierwszy ból barków i pleców
7.nie mam czasu na zdjęcia, ale czasami przysiądę, napiję się herbaty, posłucham śpiewu ptaków, wyciągnę twarz do słońca

Czyli działasz pełną parą Ja już też, ale na razie z cięciem drzew
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Szymka 16:42, 26 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Witaj Wendy.
Piękny masz warzywnik i imponującą rabatę bylinową. Nie sposób nadrobić 350 stron wątku ale o początkach przeczytałam i przejrzałam wszystkie zdjęcia.
W głowie mi się nie mieści jak możesz ogarnąć taki kawał ogrodu. Podziwiam.
Zauważyłam u Ciebie piękną roślinę-tojeść purpurową. Nigdy nie wpadłam na nią, pierwszy raz u Ciebie. Możesz mi napisać czy przetrwała i jak się sprawuje?
Widziałabym ją u siebie
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Wendy79 19:28, 26 lut 2021


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Z kalendarium ogrodniczki (wczoraj):


1.Skończyłam czyścić "długą prostą", od południowej strony. Dzięki temu odsłoniłam krokusy, a sobie dostęp do okna, żebym mogła je umyć, zanim cebulowe pod nim jeszcze bardziej podrosną (czyli już na dniach). Góry do cięcia rosną.
2.Odnalazłam pierwszego kwitnącego krokusa. Inne, sadzone w ubiegłych latach, w pączkach, tych z jesieni, nie widać.










____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 19:32, 26 lut 2021


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Dzisiaj wykorzystałam dwie godziny, ciepłe, w słońcu i bez deszczu, i na spokojnie przygotowałam sobie kilka skrzyń w ogrodzie warzywnym. M. wyczyścił jedną komorę kompostownika i rozwiózł kompost do foliaka i do kilku skrzyń.
Takie skarby znalazłam w jednej ze skrzyń, które z przyjemnością skonsumowaliśmy na obiad

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies