Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Orion-od projektu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Orion-od projektu

Kasya 10:19, 22 sty 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41728
zerknelam na projekt i zastanawia mnie troche uklad ogrodu
ja nie umiescilabym basenu rozkladanego centralnie na srodku, jest bardzo fajny ale ozdobą nie jest, umiesilabym go z boku

tak samo strefy uzytkowe, ktore moga byc ladne i zadbane ale mimo wszystko centralnie na pierwszym planie wolalabym rosliny i drzewa ozdobne, strefe relaksu a uzytkową czesc dalej

no ale to moje zdanie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
danielw 10:41, 22 sty 2016

Dołączył: 03 sie 2015
Posty: 82
Kasya, dzięki za szybki głos w sprawie ,uwagi do przemyślenia.
Z tym basenem (przenosnym i tymczasowym , bo tylko na 3 letnie miesiąc) to ustawienie takie ze względu na małe dzieci, po prostu muszą być na oku i widoczne z tarasu. Dobrze też jeśli jest w nasłonecznionym miejscu, woda szybciej się nagrzewa.

Pewnie warzywniak można by pchnąć wgłąb działki, jednak z doświadczenia wiem, ze gdy jest bliżej domu lepiej jest wykorzystany, w sensie chce się wyskoczyć po jakiś warzywo na zupkę, czy schrupać marchewkę czy groszek bo jest w zasięgu ręki, jeśli jest gdzieś schowany staje się bardziej zapomniany.

____________________
Daniel - moje początki w ogrodzie, czyli...Ogród Orion-od projektu
Kasya 11:02, 22 sty 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41728
danielw napisał(a)
Kasya, dzięki za szybki głos w sprawie ,uwagi do przemyślenia.
Z tym basenem (przenosnym i tymczasowym , bo tylko na 3 letnie miesiąc) to ustawienie takie ze względu na małe dzieci, po prostu muszą być na oku i widoczne z tarasu. Dobrze też jeśli jest w nasłonecznionym miejscu, woda szybciej się nagrzewa.

Pewnie warzywniak można by pchnąć wgłąb działki, jednak z doświadczenia wiem, ze gdy jest bliżej domu lepiej jest wykorzystany, w sensie chce się wyskoczyć po jakiś warzywo na zupkę, czy schrupać marchewkę czy groszek bo jest w zasięgu ręki, jeśli jest gdzieś schowany staje się bardziej zapomniany.



przy tarasie mozna miec skrzynkę z ziolami i sałatą, taka podreczna zielenina
no i bez przesadzy...ile tych km jest do przejscia ?
basen moze byc blisko ale niekoniecznie centralnie, na srodku trawnika zostanie ci placyk bez trawy, zwirowy ? chcesz tak ?

polecam ci to jeszcze przemyslec
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
danielw 14:56, 22 sty 2016

Dołączył: 03 sie 2015
Posty: 82
Basen mógłbym przesunąć w miejsce krzewów owocowych, jednak wtedy należałoby znacznie zmniejszyć ilość tych krzewów, bo nie bardzo widzę gdzie by je można było przenieść. Przesunięcie bliżej domu i na lewo pod sad raczej nie wchodzi w grę, tam będzie więcej cienia od drzew.
Pooglądałem jak sobie poradzili inni z basenem, często stawiane są na żwirze lub piasku, a nawet na placyku z kostki betonowej, i nie powiem że są szczególną ozdobą ogrodu.
Ja już widzę swoje dzieci jak roznoszą podłoże spod basenu,one są jak mrówki, nawet nie wiadomo kiedy żwir/piasek zmieni miejsce i będzie nawet w domu. Może ratunkiem w tej sytuacji byłaby sztuczna murawa?

Skrzynki z ziołami są ok na tarasie, ale warzyw bym nie przenosił na taras.
Gdyby cofnąć nieco warzywniak w tył działki musiałby zrezygnować częściowo z części gospodarczej, jeszcze tego nie widzę, zastanowie się...
____________________
Daniel - moje początki w ogrodzie, czyli...Ogród Orion-od projektu
Kasya 15:13, 22 sty 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41728
a gdybys np tu gdzie warzywnik i rabata wstawił basen i plac zabaw
a caly teren ogrodu podzielił mniej wiecej na pol, w poziomie i w tylnej czesci zaplanowal sad i warzywnik ?
przed tarasem trawnik mniej wiecej do miejsca gdzie teraz basen ?
z lewego boku i z tylu wyzsze krzewy i inne rosliny ozdobne i miedzy nimi tylko przejscie to tylnej uzytkowej czesci ogrodu ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 15:21, 22 sty 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41728
tak schematycznie pokaze o co mi chodzi
tzn jak ustawilabym funkcje

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 11:31, 24 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
danielw napisał(a)


Cenna uwaga, jednak zauważyłem że wklejanie przez automat nic nie da - zdjęcia są za małe, nic na szkicach nie będzie widać.
Czy można wkleić w większej rozdzielczości?


Narysuj rzut z góry i wyraźniejsze linie. Mozna wklejać 640x480 ale gdy linie są wyraźne dobrze widać. Przez fotosika co z tego że jest a za chwilę będzie pusty post bez zdjęcia.

U ciebie jest rzut z boku, prostokąt powinien być prostokątem a nie rombem., wtedy łatwiej podpowiadać. Tym skośnym jedynie utrudniasz zadanie. Link do fotosika nic to nie da.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:33, 24 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapisałam w grafice i widzę, że wkleiłeś dwa razy za mały bo twój rysunek ma 339x480 więc możesz wkleić większy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:35, 24 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oto z linku rysunek po przyciemnieniu na maksa



No i przyznasz że można i widać. Ale postaraj się o dobry rysunek i nie taki blady

I ponownie przyciemniony dwa razy

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danielw 18:22, 24 sty 2016

Dołączył: 03 sie 2015
Posty: 82
Wszystkie wklejane przeze mnie szkice są rzutami z góry, po prostu działka nie ma kształtu prostokąta tylko jest lekkim rombem.
Szkice są wklejane przez automat tak jak narysowano czyli w pionie, pewnie dlatego obcina do rozdzielczości 339x480 (nie pozwala na więcej niż 480 w pionie).
Ja rysuję w autocad, można w nim pokazać dużo szczegółów, ale rysuje się dość mozolnie.
Postaram się dostosować i przyszłe szkice rysować wyraźniejsze, grubsze linie, i mniej szczegółów- powinno to wyglądać lepiej.
Mogę też obrócić o 90 stopni do poziomu , da to obrazek 640x480. Ewentualnie mogę dzielić szkic na dwie części gdy będę chciał pokazać coś szczegółowo.
Pozdrawiam Szefowo i dziekuję za cierpliwość w wytłumaczeniu.
____________________
Daniel - moje początki w ogrodzie, czyli...Ogród Orion-od projektu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies