Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

anna_t 21:03, 29 sty 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
cześć Aniu przejrzałam watek i w ciągu 24 stron omowilas już 3 rózne miejsca, szybka jesteś
moje odczucia są takie
1.jesli chodzi o donicę z różą to świetnie doradza ci Kasia (Kasya)- ograniczenie do rózy i szałwi + trawka uporządkuje ją i bedzie namiastka nowoczesności fajnie że troche dowiedziałam się o Alba Meidiland bo zastanawiam sie nad nią lub Swany z okrywowych na moje skarpy.
2.rabatka przy altanie to niezła zagwostka, myslę ze należałoby analizować ją raczej w kontekście do rabat w jej pobliżu zeby jakieś nawiazania były. moze wrzuc fotki też co jest obok?
3.pergolę przy garazu ja też bym zlikwidowała, trochę ni przypiął ni przyłatał a taki ładny masz ogród. chyba zeby zrobić inna pergolę, bardziej masywną. moze takie coś https://pl.pinterest.com/pin/166422148708475826/

zapisuję do podglądania, będzie sie działo
pozdrawiam cieplutko
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Makao_J 21:09, 29 sty 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
kamila66 napisał(a)
Pisałam wcześniej o aktinidii tej samej co Ty Mirelko ale Ania się nie odniosła do tej propozycji.

Wiecie dziewczyny chyba umkła mi ta nazwa gdzieś i dopiero teraz zwróciłam na to uwagę.
I powiem wam że jest to świetny pomysł. Mężowi też się podoba ale posadzimy to w innym miejscu. Obok tej pergoli na śmietniku.
Dzięki.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:25, 29 sty 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
olga80 napisał(a)
zobacz sobie róże Róża "Rhapsody in Blue". pięknie wyglądałby z clematisem
zobacz jak ta róża wygląda i się pinie
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1394-ogrod-w-cieniu-brzozy?page=3

Teresko śliczna jest. Dzięki
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
kamila66 21:26, 29 sty 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Makao_J napisał(a)

Wiecie dziewczyny chyba umkła mi ta nazwa gdzieś i dopiero teraz zwróciłam na to uwagę.
I powiem wam że jest to świetny pomysł. Mężowi też się podoba ale posadzimy to w innym miejscu. Obok tej pergoli na śmietniku.
Dzięki.

Dobry wybór ona juz w pierwszym roku kwitła i nawet zawiązała owoce które niestety zniszczył grad, ale fakt się liczy Ja już swoje kiwi jadłam
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Makao_J 21:32, 29 sty 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
anna_t napisał(a)
cześć Aniu przejrzałam watek i w ciągu 24 stron omowilas już 3 rózne miejsca, szybka jesteś
moje odczucia są takie
1.jesli chodzi o donicę z różą to świetnie doradza ci Kasia (Kasya)- ograniczenie do rózy i szałwi + trawka uporządkuje ją i bedzie namiastka nowoczesności fajnie że troche dowiedziałam się o Alba Meidiland bo zastanawiam sie nad nią lub Swany z okrywowych na moje skarpy.
2.rabatka przy altanie to niezła zagwostka, myslę ze należałoby analizować ją raczej w kontekście do rabat w jej pobliżu zeby jakieś nawiazania były. moze wrzuc fotki też co jest obok?
3.pergolę przy garazu ja też bym zlikwidowała, trochę ni przypiął ni przyłatał a taki ładny masz ogród. chyba zeby zrobić inna pergolę, bardziej masywną. moze takie coś https://pl.pinterest.com/pin/166422148708475826/

zapisuję do podglądania, będzie sie działo
pozdrawiam cieplutko

Aniu oglądam Twoją pergolę. Jest oszałamiająca.
Pergola którą proponujesz jest cudna. Chciałabym taką mieć. Ale sporo osób uważa że nie powinnam tam mieć jej wcale więc zaczynam się zastanawiać.

Potrzebuję jakiejś ściany która osłoni trochę od wiatru. Chyba posadzę ze 3 tuje. Na razie mam tam szambo ale w tym roku robią kanalizację więc już nie będzie konieczny właz. Potem posadzę coś przed tymi tujami. Muszę skomponować to z rabatą obok.
Co Wy na to?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:32, 29 sty 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
kamila66 napisał(a)

Dobry wybór ona juz w pierwszym roku kwitła i nawet zawiązała owoce które niestety zniszczył grad, ale fakt się liczy Ja już swoje kiwi jadłam

Kamila a trzeba ciąć?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
anna_t 22:16, 29 sty 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
pokaz to miejsce z pergola jeszcze raz i też rabate z boku garazu na końcu ktorej miałby byc te 3 tuje
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
kamila66 22:29, 29 sty 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Makao_J napisał(a)

Kamila a trzeba ciąć?

Nożyczki są przekreślone więc przymusu nie ma, tylko korekcyjne. Zaraz u siebie wrzucę fotki mojej zielonej ściany
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Makao_J 22:44, 29 sty 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
anna_t napisał(a)
pokaz to miejsce z pergola jeszcze raz i też rabate z boku garazu na końcu ktorej miałby byc te 3 tuje

Już wrzucam


Rabata którą widać w głębi obok ściany. Niestety tylko w odsłonie jesiennej. Cis, berberysy, tawuły, żurawki, funkie i bukszpany. Brakuje mi jeszcze berberysów golden carpet po lewej stronie. Nie mogłam ich dostać.


Z prawej koniec rabaty i zaraz pergola.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
anna_t 22:56, 29 sty 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
chyba z lewej niezły misz masz
to jest zachód tak?długa ta rabata? z 5m ma?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies