Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

GabiK 09:33, 13 sty 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Agato, piękne byliny. Ogród wygląda na romantyczny.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
laurowisnia 09:44, 13 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Madlen, różę posadziłam na wiosnę 2009 roku, po jednej sztuce - zdjęcie było robione na wiosnę minionego roku. Ładnie zimowała, pędy nie przemarzły, po tej burzy kwiatów na jesień złapała pierwszy raz plamistość.
Irciu zwróciłam już wcześniej na tą psiankę uwagę, chciałam ją kupić, ale mi się to nie udało i zapomniałam o niej. Teraz będę się za nią rozglądać - chodzi mi o ten kolor właśnie. A kratka, chciałam coś szybko niedrogo postawić, więc ją mam, ale teraz wydaje mi się za ciężka i ten skośny układ deseczek mi się nie podoba. Kratka cieniuje dodatkowo miejsce pod drzewkiem przeznaczone do odpoczynku.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 15:13, 13 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Gabik chyba zmierzam w tym kierunku.
Udało mi się przez przypadek wyhodować kulkę z cisa i trochę z bukszpanu - jeszcze są małe. Szkoda, że cztery lata temu jak go sadziłam nie miałam świadomości, że to taki skarb i nie nasadziłam więcej. Teraz to nadrabiam.
Jest to kulka z cisa Elegantissima.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
ircia 15:46, 13 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Poluj na psiankę w tym roku, na pewno cię nie zawiedzie
A taką samą kratkę jak twoja miałam na mojej starej działce. Osłaniała nas od drogi i była porośnięta różami i milinem.
____________________
Ogród Irci
laurowisnia 21:38, 14 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Na początku popełniałam różne błędy, które trudno teraz naprawić. Podstawowym było brak całościowego spojrzenia na ogród, na jego podział przestrzenny - po prostu brak ogólnego planu. Przedstawiam jeden z takich błędów. Niestety nie mam zdjęcia z lata.

Strasznie chciałam mieć w ogrodzie taki murek z płaskich kamieni. Wzięłam co oferował rynek. Teraz nie pasuje do pozostałego kamienia zastosowanego w późniejszym czasie w ogrodzie. Ze względu na koszt, a także obawiając się o jego trwałość - piaskowiec - nie mogłam go użyć w większych ilościach. Sporo go jeszcze potrzebowałam.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
ircia 11:30, 15 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
trudno jest ocenić jak się widzi tylko wycinek ogródka. Jako fragment jakiejś całości pomysł bardzo mi się podoba. No ale jak piszesz, wszystko musi razem współgrać. A jakie masz plany co do tego murka?
I jeszcze wracam do tego pięknego zestawienia fioletowej róży z szarą byliną (czy to łyszczec?). Jak nazywa się ta róża?
____________________
Ogród Irci
laurowisnia 11:38, 15 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
c.d. moich róż, które od trzech lat sadzę w ogrodzie.
Wcześniej wydawały mi się bardzo trudne w uprawie, a do tego kłujące. Teraz nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich.

Mme Isaac Pereire

nn, miała być to róża angielska

First Lady i Leonardo Da Vinci
Poniżej ciekawostka, na jednej podkładce zostały zaszczepione prawdopodobnie dwa kolory. Ja kupowałam ją jako jedną różę o nazwie Emalie.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Gardenarium 11:43, 15 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Napisałam bo pewnie pytania o różę się powtórzą

Róża "Rhapsody in Blue".
Rośnie na obeliskach metalowych, które widziałam w sprzedaży np. w OBI



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ircia 11:44, 15 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Róże śliczne, no i masz ciekawostkę przyrodniczą w postaci „dwa w jednym„ A czy masz swoją ulubienicę?
Ja też kocham róże i nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich

____________________
Ogród Irci
ircia 11:47, 15 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Dzięki Danusiu! Wyjątkowy kolor ma ta róża i jak dobrze kojarzę to chyba intensywny zapach. A ja kocham wszystkie „pachnidła„ w ogrodzie
____________________
Ogród Irci
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies