Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Kim 21:54, 08 wrz 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Makao_J napisał(a)
Zapowiedzieli deszcze więc zmiany ruszyły dalej. Nie lubię pokazywać takich świeżych zdjęć bo nic nie widać. Efekt będzie widoczny za rok i mam nadzieję że i róże i krwiściąg będą wyglądały dużo lepiej niż obecnie.

Pas trzcinników KF po środku rabaty





Po lewej między Danikami i trzcinnikami jest krwiścią ale już przekwitł i przychorował na mączniaka a po prawej stronie między Danikami a trzcinnikami róże (w tym roku zakwitły pojedynczymi kwiatami i drugiego kwitnienia w ogóle nie było). W tej chwili wygląda to słabo bo nic nie widać. Liczę że za rok trzcinniki na tyle urosną że choć one będą zdobiły tą rabatę


Szalejesz Aniu rabatka zapowiada się super już wygląda bardzo ładnie

Też tak mam że nie lubię robić zdjęć nowych rabat człowiek się nagimnastykuje a efektu brak

Pozdrawiam
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Nowa12 23:29, 08 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Już fajnie ta rabata wygląda. U mnie trzcinnki Overdam liche jakieś. Dość niskie są i podsychają. Jakoś nie ma efektu z nich ale upchałam je pod siatką więc to trochę moja wina. U innych bardzo mi się podobają.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Makao_J 08:57, 09 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kim napisał(a)

Szalejesz Aniu rabatka zapowiada się super już wygląda bardzo ładnie

Też tak mam że nie lubię robić zdjęć nowych rabat człowiek się nagimnastykuje a efektu brak

Pozdrawiam

Mam nadzieję że to ostatnia przeróbka tej rabaty. To już chyba 4 raz.

Dzięki za słowa otuchy. Jednak dopóki (w przyszłym roku) nie zobaczę że to dobrze wygląda to będę żyć w niepewności i pełna zwątpienia.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 08:59, 09 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Nowa12 napisał(a)
Już fajnie ta rabata wygląda. U mnie trzcinnki Overdam liche jakieś. Dość niskie są i podsychają. Jakoś nie ma efektu z nich ale upchałam je pod siatką więc to trochę moja wina. U innych bardzo mi się podobają.

Te moje trzcinniki Overdam też właśnie słabe. Myślę że też złe miejsce wybrałam i tuje całą wodę im zabierają.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Nowa12 09:04, 09 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Makao_J napisał(a)

Te moje trzcinniki Overdam też właśnie słabe. Myślę że też złe miejsce wybrałam i tuje całą wodę im zabierają.


Też je mam przy tujach. Tyle że myślałam że one właśnie nie lubią dużo wody.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Makao_J 12:00, 09 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Nowa12 napisał(a)


Też je mam przy tujach. Tyle że myślałam że one właśnie nie lubią dużo wody.


Nie wiem jak to z tymi trzcinnikami jest. Miskanty na pewno lubią dużo wody.
Kiedyś chciałam wsadzić trzcinnika KF ale powiedzieli mi że jeśli nie mam nawodnienia to będzie słabo rósł bo on lubi mokry teren.
Teraz widzę jak wjeżdżam do Olsztyna długie pasy trzcinników na pasie zieleni i rosną. Wątpie żeby tam było nawodnienie automatyczne.

Wsadziłam u siebie i zobaczymy.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 10:57, 17 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Byłam w Zielonych Progach. Olbrzymia szkółka. I tyle tego wszystkiego że nie wiedziałam za co łapać. Kupiłabym o wiele więcej ale ponieważ przerabiamy ogród to nie mogę sobie pozwolić na zbytnią rozpustę

No ale zakupiłam : miskanta Meild (bo 2 to za mało ), floksa wiechowatego w dwóch odmianach Green Lion i Blind Lion, rozplenicę Black Alvernee (mniejsza od Black Beauty), trzcinnika krórkowłosego (bo mi brakowało na frontowej), molinię Transparent (bo mam dwie a chcę mieć łan), bodziszka różowego, jeżówką Cleopatrę i coś w czym się zakochałam andropogon (palczatkę) Purple Konza.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 11:00, 17 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Palcztka


Floks Green Lion i rozplenica Black Alvernee


Flosk Blind Lion
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Dominika11 11:01, 17 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ale masz powera kobieto

rabata fajowo wygląda

u mnie Trzcinnik Overdam tez jest dość lichawy
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Makao_J 11:02, 17 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Trzcinnik krótkowłosy


Tu rosną molinie transparent 8 sztuk. Mam nadzieję że będzie za rok lepszy efekt a jeśli nie to się dokupi
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies