Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

inka74 18:17, 09 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
My mamy palenisko, pokrywę i trójnóg z grillem i kociołkiem stąd https://www.es-er.pl/
Ognisko i stolik razem ładnie wygląda ale się nie sprawdza w praktyce. Znajoma ma. Jak rozpalisz ogień to już na tych obrzeżach szerszych nic nie postawisz bo za ciepło. Więc ogień raczej symboliczny.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makao_J 19:13, 09 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Właśnie dlatego kombinujemy jak to obejść i stąd pomysły by samemu zaprojektować. W wymyślaniu jestem dobra - gorzej znaleźć kogoś kto to wykona
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 21:42, 10 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Aniu odpisałam u siebie odnośnie irysów zobacz bo może znajdziesz przyczynę nie kwitnięcia.

Dwa tygodnie temu kupiłam palenisko 70 cm średnicy w obi okrągłe z uchwytami świetnie się pali i długo trzyma ogień. Bardzo mocna blacha. Też skakałam po necie i szukałam, wymyślałam co tu kupić. Najprostsze najlepsze. Zrobiłam dobry zakup.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 22:12, 11 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
https://hettasupply.com/product/square/index.html
Taki byłby idealny ale nas nie stać więc chyba poszukamy kogoś kto pomoże zrobić taki lub podobny.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
inka74 07:21, 12 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
A bazy nie można wymurować? I tylko w to wstawić/zawiesić metalowe palenisko. Za tego typu robione u nas też kilka tys. zapłacisz. Blat betonowy samemu można wylać i uzbroić. Owszem będzie masywniejsze ale i kilka tysięcy tańsze.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makao_J 10:31, 12 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Chcemy mieć możliwość przesuwania tego paleniska dlatego murowanie nie wchodzi w grę.
Uspawać to akurat żaden problem bo mój ojciec jest spawaczem ale to wygięcie misy to już gorzej a betonowy blat... moglibyśmy spróbować sami tak jak piszesz. Jest tam też wersja z graniowym blatem.
Dlatego mamy wciąż dyskusje na ten temat bo to nie małe koszta i sporo pracy.
Inną alternatywą jest takie palenisko jak Ela napisała. Zwykłe z obi.

I teraz jest dylemat bo między tymi dwiema opcjami jest przepaść. Jedno solidne i dość luksusowe ale ma wszystko co potrzebne by wygodnie spędzić czas a drugie proste ale uniwersalne ale jak jeść kiełbaski? Na kolanach?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
inka74 12:34, 12 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ania ale przy tym się nie da jeść... Te obudowy są po to aby ew. schować drewno pod spodem i oprzeć kijek z kiełbaską. Bardziej ozdobne niż użytkowe czy praktyczne do gotowania, grillowania czy pieczenia. Do wykorzystania jako stolik na odstawienie wina czy przekąski, jak masz wkład taki na biopaliwo czy gazowy kominek w środku.
Zrób prosty test - rozpal nawet małe ognisko i zobacz w jakiej odległości od niego jesteś w stanie coś położyć i zjeść. Po pierwsze ciepło, po drugie dym.
Takie miejsce na ognisko użytkowe robi się najczęściej w pobliżu wiaty czy miejsca gdzie jest stół i można normalnie usiąść i zjeść. Jest to osobny element ogrodowy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makao_J 18:51, 12 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
inka74 napisał(a)
Ania ale przy tym się nie da jeść... Te obudowy są po to aby ew. schować drewno pod spodem i oprzeć kijek z kiełbaską. Bardziej ozdobne niż użytkowe czy praktyczne do gotowania, grillowania czy pieczenia. Do wykorzystania jako stolik na odstawienie wina czy przekąski, jak masz wkład taki na biopaliwo czy gazowy kominek w środku.
Zrób prosty test - rozpal nawet małe ognisko i zobacz w jakiej odległości od niego jesteś w stanie coś położyć i zjeść. Po pierwsze ciepło, po drugie dym.
Takie miejsce na ognisko użytkowe robi się najczęściej w pobliżu wiaty czy miejsca gdzie jest stół i można normalnie usiąść i zjeść. Jest to osobny element ogrodowy.

Coś w tym jest. Im dłużej o tym myślę tym też dochodzę do wniosku, że tu nie da się osiągnąć tego co chcę. Gorąc i dym faktycznie będzie tu przeszkodą.
Zastanawiam się jeszcze jak dziewczyny, które mają wgłębniki to ogarnęły.
Przecież tam też siedzi się blisko.
Czy jak jest wgłębiony to wtedy ten dym tak nie przeszkadza?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 08:57, 13 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Zdjęcie zrobione telefonem z okna sypialnie.

Ukatrupiamy czeremchy za siatką na sąsiedniej działce. Widać jak usychają. Rozłogi korzeniowe przeszły już do nas w tym roku. Niestety pomimo cudnego zapachu i wyglądu stała się inwazyjna. Rośnie tam jeszcze jedna. Też przy naszej siatce. Tylko ciężko z dojściem na razie.

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Martka 09:17, 13 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Podziwiam, jak ładnie skomponowałaś rabatę przy altanie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies