Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Kasia_CS 08:12, 09 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Bardzo mi się podoba ogród Aniu! Wszystkie dotychczas przeprowadzone rewolucje stworzyły inny, bardziej uporządkowany i jednocześnie bardzo bujny ogród

Jakie to drzewo przy Waszej altanie? To klon carnival? Szczepiony? I jak on urośnie duży? Bo wpadłam ostatnio na nowy pomysł z drzewem, o ile nie będzie wielkie i szukam właśnie takiego z jasnymi listkami.

Super mi lilak koresponduje z kamieniami i płytkami jak kwitnie-fajnie się wzajemnie podkreślają

Jak możesz, to zdradź mi jakie to płytki choćby na priv
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Makao_J 08:29, 09 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kasia_CS napisał(a)
Bardzo mi się podoba ogród Aniu! Wszystkie dotychczas przeprowadzone rewolucje stworzyły inny, bardziej uporządkowany i jednocześnie bardzo bujny ogród

Jakie to drzewo przy Waszej altanie? To klon carnival? Szczepiony? I jak on urośnie duży? Bo wpadłam ostatnio na nowy pomysł z drzewem, o ile nie będzie wielkie i szukam właśnie takiego z jasnymi listkami.

Super mi lilak koresponduje z kamieniami i płytkami jak kwitnie-fajnie się wzajemnie podkreślają

Jak możesz, to zdradź mi jakie to płytki choćby na priv

Tak, to carnival szczepiony. One rosną dość szeroko. W Pęchcinie jest taki jeden i ma pewnie ze 2m średnicy (jak nie więcej) ale rosną bardzo wolno. Ten mój ma już z 7-8 lat i może 1m średnicy. Polecam bo żadnego problemu z nim nie mam. Tylko mszyce czasem włażą.

Płyty i kostka to buszrem. Chyba Lanta coś tam

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 08:37, 09 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
inka74 napisał(a)
Ogród ładnie się rozrasta. Te szerokie obrzeża porządkują dodatkowo przestrzeń. Placyk na ognisko przydatne. Zróbcie jak czas będzie. Tak jak wszystkie wcześniej zmiany tak i te ostatnie bardzo na plus.
Lilak meyera docelowo duży rośnie. 1,5 metra w górę i w szerokość ale zawsze możesz go podciąć po kwitnieniu.

Ten lilak to Red Pixie. Jest miniaturowy więc nie powinien robić dużego problemu a jeśli zacznie to troszkę go zwiążę.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Martka 09:07, 09 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zajrzałam do Ciebie pięknie, ogród bujny, zmiany i bardzo dobre efekty po poszerzeniu rabat miskantowych oraz z obrzeżami Pozdrawiam
Anda 09:39, 09 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Bardzo fajne zmiany Aniu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MiluniaB 13:48, 09 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Mi się Twój ogród zawsze podobał i podoba Sporo rośliny urosły i nabrały masy. Pięknie jest Z tych kilku źdźbeł rozplenicy zrobi się ładna kępa - daj jej czas
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ElzbietaFranka 14:24, 09 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Makao_J napisał(a)
Po zimie nie wyrosły moje gaury Tyle zim przetrwały a tej nie


I jedna rzplenica


Koniec zdjęć.




U mnie biała gaura ładnie przezimowała gorzej z różowymi z 5 sztuk jedną się ostała. Trawy też mam kiepskie. U ciebie to wszystko wyrośnięte ładna zieleń.
Wracając do gaury poczekaj a może się siewki pokażą mają listki nakrapiane czerwone piegi. Usuń chwasty żeby było czysto łatwiej dojrzysz czy są siewki.
U ciebie gorzej bo tam płyta betonowa

Ja zawsze jak przycinam jesienią Gaure to wytrzepuje w Ziemię nasiona albo wzejdą albo nie. Też czekam na wschody.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 15:04, 09 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Cieszę się, że zmiany Wam się podobają.

Obecnie trwają debaty jak ma wyglądać ognisko. Coś mi się wydaje, że ktoś będzie musiał nam je uspawać bo nie możemy się dogadać co do tych dostępnych w necie.
Albo kształt nie ten, albo wielkość a jak już coś trafimy to cena z kosmosu.

Rozplenicy dam oczywiście szansę.

Gaury chyba wymienię bo bardzo je lubiłam pomimo iż były śmieciuchami
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
inka74 17:02, 09 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ładna ta odmiana Red Pixie, wymiary podobne ma do meyera pachnie?

A wy chcecie koniecznie przenośne palenisko? Patrzę na ten placyk i tam by fajnie pasowało zagłębione, zrobione z krawężników - coś jak tu ale w kwadracie jak kształt placyku. Najtańsze rozwiązanie chyba - 4 krawężniki i beton - koło 50-70 zł wyjdzie. Ładne i trwałe palenisko min. 350 a nawet do 2 tys. kosztuje. Nie wiem jakie wam się marzy.
W razie potrzeby zawsze można położyć jakąś płytę jako pokrywę albo ustawić nad nim stół.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makao_J 17:44, 09 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
inka74 napisał(a)
Ładna ta odmiana Red Pixie, wymiary podobne ma do meyera pachnie?

A wy chcecie koniecznie przenośne palenisko? Patrzę na ten placyk i tam by fajnie pasowało zagłębione, zrobione z krawężników - coś jak tu ale w kwadracie jak kształt placyku. Najtańsze rozwiązanie chyba - 4 krawężniki i beton - koło 50-70 zł wyjdzie. Ładne i trwałe palenisko min. 350 a nawet do 2 tys. kosztuje. Nie wiem jakie wam się marzy.
W razie potrzeby zawsze można położyć jakąś płytę jako pokrywę albo ustawić nad nim stół.

Na coś takiego nie wpadliśmy w necie. Przemyślimy takie wgłębienie. Dzięki za inspirację.
Myślimy o czymś co by było jednocześnie ogniskiem i miało stolik. A luby chce by się grill opuszczał.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies