Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

Kawa 11:15, 08 lut 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Agatko!!!!
no szczękę zbieram jesienna mnie powaliła!!! no i bylinowa a graby z hortami to już szał!!!!!!!!


pięknie pięknie!!!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AgataP 11:51, 08 lut 2022


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ewcia - postaram się być, obiecuję.
Sylwia - zaglądam do Ciebie regularnie, podziw miesza się u mnie z szacunkiem i współczuciem dla Ciebie... tyle pracy, tyle przeciwności a Ty wciąż do przodu....
Gruszka - nieustannie i bezwstydnie Cię podglądam, uwielbiam Twoje wynurzenia i szczere relacje jesteś obowiązkowym punktem programu jak tylko wchodzę na ogrodowisko

zieleń której już mi brakuje

____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 12:00, 08 lut 2022


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kawa napisał(a)
Agatko!!!!
no szczękę zbieram jesienna mnie powaliła!!! no i bylinowa a graby z hortami to już szał!!!!!!!!


pięknie pięknie!!!!


Kawcia - rabata jesienna jest jak kameleon. Taka miała być od samego początku.
Różne kolory zieleni, przeplatana srebrem świerku i dereniami variegata, z limonkowymi gałązkami.
Jest bezobsługowa.
W tym roku przycinam na niej berberysy. Jagoda swoje ciacha co roku na 30 cm i erecta jest u niej spektakularna. Też tak zrobię, może pójdzie bardziej w górę.
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 12:11, 08 lut 2022


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769

Hortensje są już gigantyczne - na zdjęciu nie widać ich wielkości, ale są już wyższe ode mnie. Niektóre wyrastają do 1,8 cm. Żywopłot z grabów tnę już na 2 metry.
Rośnie trochę nierównie, bo część rośnie przy kasztanowcu i ma trudniejsze warunki.
Jarząbki w tym roku też musiałam przyciąć, po przejściu wichury zniszczeń było co niemiara. W naszej gminie dachy zrywało i kładło drzewa jak zapałki.

Grujecznik daje radę, ale też przyrosty ma powolne.





____________________
Z Pszenicznej...
jolanka 17:30, 08 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Agata, Ty to umiesz trzymać napięcie
Piękne zdjęcia, wymuskałaś ogród niesamowicie
A jakie róże kupiłaś na podmiankę przy trejażach?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Monia81 19:15, 08 lut 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
Agatko i Ty też się pojawiłaś, ależ super piękna porcja zdjęć, moja ulubienica bylinowa, za którą tęskniłam cudna i jesienna, oj jest moc na rabatach buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
AgataP 14:38, 09 lut 2022


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
jolanka napisał(a)
Agata, Ty to umiesz trzymać napięcie
Piękne zdjęcia, wymuskałaś ogród niesamowicie
A jakie róże kupiłaś na podmiankę przy trejażach?


Jolcia - Lagunę i Aloha i posadziłam je przy sobie. Ciekawa jestem tego połączenia różu z pomarańczą
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 14:39, 09 lut 2022


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Monia81 napisał(a)
Agatko i Ty też się pojawiłaś, ależ super piękna porcja zdjęć, moja ulubienica bylinowa, za którą tęskniłam cudna i jesienna, oj jest moc na rabatach buziaki


Witaj Monik, jestem bo już tęskniłam za Wami.
____________________
Z Pszenicznej...
daredevil 15:47, 09 lut 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Agatko, super foty Fajnie że trochę pozwiedzaliście też. Oby ten rok był już pod tym względem normalniejszy!!!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
AgataP 16:49, 09 lut 2022


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
daredevil napisał(a)
Agatko, super foty Fajnie że trochę pozwiedzaliście też. Oby ten rok był już pod tym względem normalniejszy!!!


Karola też sobie tego życzymy.

Poza tym doszłam do wniosku po tych ostatnich wyjazdach, że lato nie jest dla mnie na wakacje - za dużo ludzi, za gorąco, ceny z kosmosu...

No i niby gdzie mam jechać? nie lubię ośrodków wypoczynkowych, a agroturystykę mam u siebie. Najlepiej gdyby to dzieciaki wyjechały, a my mielibyśmy spokój i miłe wieczory w ciszy
W tym roku tak to się chyba będzie odbywać. Oboje jadą na obozy, starszy na harcerski, młoda na zuchowy. W lipcu mamy zajęcia dla młodej na miejscu u nas w gminie a w sierpniu pojedzie sobie z babcią. Młody sam sobie już ogarnia czas wolny.

Ja po pracy będę miała czas dla siebie i w końcu rower wyjmę z gospodarczego


____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies