Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

Gruszka_na_w... 21:41, 09 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Świetnie sobie wymyśliłaś sposób na miłe spędzenie lata.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
daszum 21:27, 10 lut 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Agata, weź udział w konkursie ogłoszonym przez Danusię - 4 pory roku z trawami ozdobnymi.
Twoja jesienna to murowany faworyt
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
AgataP 18:35, 11 lut 2022


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
daszum napisał(a)
Agata, weź udział w konkursie ogłoszonym przez Danusię - 4 pory roku z trawami ozdobnymi.
Twoja jesienna to murowany faworyt


Danka dziękuję bardzo za docenienie, ale są inne piękniejsze
____________________
Z Pszenicznej...
tulucy 16:48, 12 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Dobrze Cię widzieć. I ogród... Przepięknie... Chyba zrobię Ci nalot
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mirkaka 19:23, 12 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Tęskniłam za Twoim ogrodem, nie znikaj na tak długo, masz co pokazywać,
Masz cudnie, wszystko się pięknie rozrosło,
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ryska 19:29, 13 lut 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Przepiękne bujne rabaty. A jesienna zjawiskowa.
Cieszę się z Twojego powrotu.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
daredevil 10:51, 14 lut 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
AgataP napisał(a)


Karola też sobie tego życzymy.

Poza tym doszłam do wniosku po tych ostatnich wyjazdach, że lato nie jest dla mnie na wakacje - za dużo ludzi, za gorąco, ceny z kosmosu...

No i niby gdzie mam jechać? nie lubię ośrodków wypoczynkowych, a agroturystykę mam u siebie. Najlepiej gdyby to dzieciaki wyjechały, a my mielibyśmy spokój i miłe wieczory w ciszy
W tym roku tak to się chyba będzie odbywać. Oboje jadą na obozy, starszy na harcerski, młoda na zuchowy. W lipcu mamy zajęcia dla młodej na miejscu u nas w gminie a w sierpniu pojedzie sobie z babcią. Młody sam sobie już ogarnia czas wolny.

Ja po pracy będę miała czas dla siebie i w końcu rower wyjmę z gospodarczego




Super plan! Potwierdzam! Najbardziej lubię wyjechać zimą, gdzieś gdzie jest ciepło. I ogrodu mi nie szkoda bo nie ma ani co podziwiać ani co w nim robić. Wyjadę latem i się martwię że wszystko schnie. Nawet jak poprosisz kogoś o podlewanie to wszyscy robią to na odwal się... chętnie skumplowałaybm się z jakimś maniakiem roślinnym i doglądała czyjegoś ogrodu w zamian za doglądanie mojego.. no ale raczej nikogo takiego w okolicy nie ma :/

Młoda tylko na konie pojedzie na tydzień lub dwa, no i może z ojcem gdzieś?? zobaczymy. Ale pewnie miesiąc jej nie będzie.

buziaki
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
AgataP 13:38, 14 lut 2022


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
daredevil napisał(a)


Super plan! Potwierdzam! Najbardziej lubię wyjechać zimą, gdzieś gdzie jest ciepło. I ogrodu mi nie szkoda bo nie ma ani co podziwiać ani co w nim robić. Wyjadę latem i się martwię że wszystko schnie. Nawet jak poprosisz kogoś o podlewanie to wszyscy robią to na odwal się... chętnie skumplowałaybm się z jakimś maniakiem roślinnym i doglądała czyjegoś ogrodu w zamian za doglądanie mojego.. no ale raczej nikogo takiego w okolicy nie ma :/

Młoda tylko na konie pojedzie na tydzień lub dwa, no i może z ojcem gdzieś?? zobaczymy. Ale pewnie miesiąc jej nie będzie.

buziaki


Do mnie przeważnie przyjeżdża Mama, ale i ona nie wszystko zrobi. Podlewanie mam założone w zasadzie wszędzie, wystarczy tylko odkręcić kran i co 2 dzień zmienić manualnie ustawienie wiec z tym problemu nie ma. Ale jak to się mówi: pańskie oko konia tuczy więc i ja nie lubię pozostawiać ogrodu innym. Dodatkowo w sierpniu dochodzi przetwórstwo owocowo-warzywne więc kolejny powód by nie wyjeżdżać w tym okresie.
U mnie młody jak pojedzie z ojcem na tydzień to będzie super, nie chce i kropa.
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 19:13, 28 lut 2022


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Nic nie robię w ogrodzie - zazdroszczę Wam tej aktywności, ale po covidzie ostrożnie więc jedynie spacerkiem przeszłam po włościach i zrobiłam zamówienie w internecie : nasionek, szalotki, mączki bazaltowej, nawozu do ogrodu, nawozu do trawnika.
Liczę, że przyjdzie ciepło to i ja pozwolę sobie na większe prace. Ale na razie głowa zapełniona czymś innym, poraża mnie ta sytuacja. Działamy, nie mogę siedzieć bezczynnie.
____________________
Z Pszenicznej...
daredevil 07:48, 01 mar 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Agatko, pozdrawiam! Kuruj się, a sytuacja za miedzą mam nadzieję wróci do normalności i to szybko zamiast rozleźć się po okolicy (i do nas)

pozdrawiam i tulę!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies