Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Kasiek 21:13, 13 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
zawitka napisał(a)
Ale prymulkowo----cudnie. Zajrzyj do mnie wstawiłam sosnę pod którą siedzi już Rubens. Nie ma tam kwaśnej ziemi bo igły ma ta skubana 20 cm i wszystkie są zbierane.


O wlasnie, pod ta nazwa znalam te kwiatuszki Zawitko, dziekuje za przypomnienie
Bylam u Ciebie i mam nadzieje ze Rubens da sobie tam swietnie rade. Wyczytalam ze chcesz tam posadzic 3 sztuki. Czy cos pomylilam? Mysle ze 3 Rubensy, to jednak bedzie za duzo, ale, probuj, zawsze mozesz to zmienic
____________________
Bawarka
Kasiek 21:14, 13 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
eda napisał(a)


cuuudneee kwiecie te i tamte i te znów i tamte też i u sąsiadki haaa oczopląsu dostałam buuuziaki


____________________
Bawarka
Kasiek 21:16, 13 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Mixtoorka napisał(a)
Kasiula... jaka wiosna...aż mnie skręca. U nas dziś rano 10 cm śniegu spadło nie ma, nie ma sprawiedliwości
Dobrze, że robisz takie cudne zdjęcia od razu cieplej się robi


Mixtoorku kochany Jest sprawiedliwosc...Ja tez ciagle pod sniegiem, ale, patrze na to pozytywnie, bo zaraz sie topi i...swietnie podleje mi ogrod Jest troche zimno, ale, nie zwracam na to uwagi
Dziekuje
____________________
Bawarka
Kasiek 21:18, 13 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
paniprzyroda napisał(a)
U Ciebie jak zawsze cudeńka, nic tylko oczy szeroko otwierać Ale pierwiosnkowa łączka jest czadowa


Dziekuje Moze warto te laczke kopiowac i w innych ogrodach... Zamiast trawnikow...
____________________
Bawarka
Kasiek 21:34, 13 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Dorota123 napisał(a)
Nie miałam pojęcia, że pierwiosnki mogą tak pięknie i prawie dziko rosnąć.Uroczy widok.


Pod wpływem Twoich Rubensów kilka lat temu i ja kupiłam. Pięknie się rozrósł, chyba aż za bardzo. Mam pytanie, czy jeśli po kwitnieniu zetnę go na wysokości 120 cm to mu tym zaszkodzę? dodam, że podporę ma solidną. Od spodu zrobił się suchy kołtun, który co rok pokrywa nowa warstwa pędów. Miałam go przyciąć w ubiegłym roku, ale obawiałam się, że może się obrazić. Szkoda by mi było gdybym straciła jego obfite kwitnienie.


Dorotko, a no wlasnie, on rosnie czesto gesto az za bardzo Kiedys pokazywalam jak wyglada od spodu, i uwazam, ze nie wyglada fajnie, ale...Kto jest bez wad? Ja, gdzie tylko moglam, wycinalam te skoltunione galezie, one po prostu sa martwe. Teraz, po ponad 20 latach, bo pierwszego Rubensa mialam w pierszym ogrodzie, to juz wiem. I tak jak inne rosliny, i on sie starzeje i trzeba go odmlodzic.
Na tak krotko, 1.20 obcielam jednego Rubensa i jak widac na zdjeciu, wypuscil nastepne pedy, ale aby ponownie pieknie zakwitl, troche to potrwa.


Tego delikwenta, nie dosc ze wykopalam to jeszcze wyrzucilam na kompost...Widzac ze puszcza nowe przyrosty, zrobilo mi sie go szkoda i powedrowal do...Nie pamietam gdzie i do kogo Ktos go dostal Przesadzalam rowniez inne, nie wiem czy znajde zdjecia, musze poszukac...Rowniez i te odmladzalam.



Przezyja, ale oczywiscie ze jezeli roslina kwitnie na zeszlorocznych pedach, obcinajac go tak krotko, pozbedziesz sie tak obfitego kwitnienia. Uplynie kilka sezonow( mimo ze on rosnie bardzo szybko) aby powrocic do jego poprzedniej wielkosci. Nie wiem jaki masz klimat- u mnie Rubensy rosna jak chwasty i ja sie z nimi nie patyczkuje
____________________
Bawarka
Kasiek 21:39, 13 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Zdjecia robione w okolicach swiat



W oczku wodnym zakwitla jedna Calia jej kwiaty mialam i w poprzednim roku, ale znacznie pozniej. Ot, taka niespodzianka od zajaczka
____________________
Bawarka
Kasiek 21:40, 13 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
____________________
Bawarka
Kasiek 21:43, 13 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
W okolicach Swiat, pokazaly sie rowniz pierwsze kwiaty brzoskini

Judaszowiec zyje,

Roze sa

Czarne porzeczki tez

W domu dojrzewaja cytrusowe
____________________
Bawarka
Kasiek 21:49, 13 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Ogladajac Danusiowy ogrod, wyciagnelam ze stajni swojego konia


W domu, robi sie kolorowo...Kiedys, w domu byla tylko spokojna zielen...Kojaca wzrok i zmysly. A od pewnego czasu, sa kolorki
Nowe zakupki


____________________
Bawarka
Kasiek 21:52, 13 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762

Powiekszyla sie rowniez kolekcja begonii, te na zdjeciu, sa okazami stojacymi w sklepie. Jolu, spojrz prosze, to ta fotka dla Ciebie

Moje nowosci zakupkowe, musze przelac z aparatu do komputera
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies