Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie

hindsight 22:31, 30 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Kochana, a gdzie masz taras? I takie pytanie, jakie mi Toszka zadała na początku: skąd najczęściej widzisz ogród?
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Kasya 22:32, 30 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42061
ale nie usuwaj, wrzucisz potem nowe jak sie cos zmieni
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
hindsight 22:33, 30 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
zoja napisał(a)
wgryzaj się - będę usuwać, bo wolałabym coś ładniejszego/czytelniejszego narysować


Co się przejmujesz, rysunek fajny. Ja nie wszystko rozumiem, gdzie co jest, bo wiesz, jak się tego nie widzi na żywo, to nie jest to takie oczywiste. Moje rysunki to dopiero dzieła sztuki
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
zoja 22:36, 30 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
hindsight napisał(a)
Kochana, a gdzie masz taras? I takie pytanie, jakie mi Toszka zadała na początku: skąd najczęściej widzisz ogród?


część nr 1 - beżowy prostokąt na dole - po prawej trzy mniejsze stojące prostokąty - to schodki

najczęściej właśnie z tarasu go oglądam - czyli pokój dzienny/salon
i kawałek z okna kuchennego - tu widok na część nr 2
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 22:37, 30 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Kasya napisał(a)
ale nie usuwaj, wrzucisz potem nowe jak sie cos zmieni


narysuję coś porządnego, bo tego się wstydzę przecież umiem rysować
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 22:38, 30 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
hindsight napisał(a)


Co się przejmujesz, rysunek fajny. Ja nie wszystko rozumiem, gdzie co jest, bo wiesz, jak się tego nie widzi na żywo, to nie jest to takie oczywiste. Moje rysunki to dopiero dzieła sztuki


narysuję na kartce to będzie lepiej - w point wyszło jak widać
poprawię
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
hindsight 22:45, 30 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ok, a ta szara kreska między tarasem a trawą? Ile masz od tarasu do tylnej rabaty? Mniej więcej. I co przed tarasem jest? Jakieś kropki tam są.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
zoja 22:50, 30 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
hindsight napisał(a)
Ok, a ta szara kreska między tarasem a trawą? Ile masz od tarasu do tylnej rabaty? Mniej więcej. I co przed tarasem jest? Jakieś kropki tam są.


szara kreska - "ścieżka" jak można chodzić
od tarasu do ogrodzenia jest ok 8 metrów - w obie strony
przed jest rabata - fioletowe kropki to była lawenda - nie przetrwała więc wsadziłam czosnki i werbenę; poza tym jest tam róża, hibiskus biały (duża zielona kropa to choinka)
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 23:02, 30 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
ok późno już - idę spać
...jeśli będę usuwać te rysunki to pewnie jutro wieczorem, a wcześniej odpowiem na ewentualne pytania.

Dobranoc
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
hindsight 23:08, 30 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
No więc, ponieważ nie masz za dużo miejsca z tarasu, to ja bym przywróciła trawnik tam gdzie ta rabata z lewej z wrzosowiskiem, a tę rabatę włączyła do łuku po lewej, znaczy zrobiłabym większy luk może, skoro lubisz takie bardziej okrągłe, nie proste linie.

To pierwsze zdjęcie "widok z tarasu" . Ja bym wolała mieć więcej trawnika, jakoś wydłużyć ten widok. Ale ja jestem rozbisurmaniona, bo ja mam wręcz przeciwnie - długą działkę. Wąską nie powiem, bo mnie Toszka zbije w każdym razie lubię czuć przestrzeń w ogrodzie

Zima długa, jest czas myśleć
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies