Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie

zoja 23:15, 30 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
hindsight napisał(a)
No więc, ponieważ nie masz za dużo miejsca z tarasu, to ja bym przywróciła trawnik tam gdzie ta rabata z lewej z wrzosowiskiem, a tę rabatę włączyła do łuku po lewej, znaczy zrobiłabym większy luk może, skoro lubisz takie bardziej okrągłe, nie proste linie.

To pierwsze zdjęcie "widok z tarasu" . Ja bym wolała mieć więcej trawnika, jakoś wydłużyć ten widok. Ale ja jestem rozbisurmaniona, bo ja mam wręcz przeciwnie - długą działkę. Wąską nie powiem, bo mnie Toszka zbije w każdym razie lubię czuć przestrzeń w ogrodzie

Zima długa, jest czas myśleć


Hmmm
A ja mam dosc trawnika i tej przestrzeni
Zobacz na reszte podworka - trawy jest caly step
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Toszka 23:25, 30 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W części nr2 widzę rabatę jak zrozumiałam 8m. Kuuuupa terenu (Uzasadnić proszę) i przez to reszta naćkana, ściśnięta...
dla mnie marnotrawstwo aranżacyjne...
sorki, za cios pomiędzy oczy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
hindsight 23:38, 30 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Zojka, idź lepiej spać, będziesz miała jeszcze kupę czasu, żeby wszystko przemyśleć

Ja tylko napiszę, że dziewczyny mnie "zlinczowały" za rabaty oderwane od reszty i miały rację.

Zostawiam link do ogrodu Tosi, ona ma podobnie, w sensie nie za dużej odległości do płotu od tarasu. Linie rabat ma co prawda proste, ale to nie ma znaczenia. Może jakieś pomysły ci ten ogród podsunie.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3171-ogrod-tosi?page=8

Gosia Malkul też super rozplanowany ma ogród, użytkowa część jest z boku, pięknie wykorzystany kształt działki.

Trzymaj się! nikt nie powiedział, że będzie łatwo
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
zoja 23:55, 30 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Toszka napisał(a)
W części nr2 widzę rabatę jak zrozumiałam 8m. Kuuuupa terenu (Uzasadnić proszę) i przez to reszta naćkana, ściśnięta...
dla mnie marnotrawstwo aranżacyjne...
sorki, za cios pomiędzy oczy


Poczulam sie jak w szkole
Te 8m to bez mierzenia moglam cos dodac leciutko, ale i tak jest tam duzo miejsca.
Odpowiadam czemu: to granica z sasiadem o b.waskiej dzialce, i tam maja swoje miejsce wszelakiego wypoczynku - zabawy, grile, rodzinne spotkania... Przy samym ogrodzeniu jest duzy spadek poziomu dzialek i aktualnie moj zywoplot rosnie metr od siatki; ja dodalam kolejny metr na rabate z jalowcami - wyleca stad wiosna. Zaraz obok zywoplotu ale na granicy rosnie stary lilak - galezie na 4m wchodza mi w podworko.
Generalnie caly ten teren jest w cieniu pod olbrzymia wierzba - wiecznie sie z niej sypie (liscie i patyki).
Pozostawilam to miejsce tak szerokie ze wzgledu na prywatnosc sasiadow i lekki nieuzytek - w czesci od trawnikowej sciezki robie nasadzenia a pomiedzy zywoplotem i nimi bedzie po prostu przejscie.
Nie wiem czy jasno sie wyrazilam.

Dobrze, ze nie cios ponizej pasa
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 23:58, 30 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
hindsight napisał(a)
Zojka, idź lepiej spać, będziesz miała jeszcze kupę czasu, żeby wszystko przemyśleć

Ja tylko napiszę, że dziewczyny mnie "zlinczowały" za rabaty oderwane od reszty i miały rację.

Zostawiam link do ogrodu Tosi, ona ma podobnie, w sensie nie za dużej odległości do płotu od tarasu. Linie rabat ma co prawda proste, ale to nie ma znaczenia. Może jakieś pomysły ci ten ogród podsunie.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3171-ogrod-tosi?page=8

Gosia Malkul też super rozplanowany ma ogród, użytkowa część jest z boku, pięknie wykorzystany kształt działki.

Trzymaj się! nikt nie powiedział, że będzie łatwo


Chcialam spac, ale cos mnie podkusilo zeby zerknac w telefon...
Ogrod Tosi jest piekny ale nie w moim stylu.
Widzialam ten lincz - Ty sie poddalas, ja chwilowo bede sie bronic
Nic nie jest latwe
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
hindsight 00:07, 31 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Mi chodzi tylko o rozplanowanie rabat, nie ich kształt i nie rośliny

Wiesz, ja przyjęłam strategię rozważania różnych rozwiązań skłoniło mnie to do popatrzenia na plan (jak dobrze, że go zrobiłam) i połażenia po ogrodzie. I to, co wydawało mi się bez sensu lub niemożliwe (np. połączenie dwóch rabat z tyłu, czy rozbudowanie żwirowca) nagle nabrało sensu. Dziwne to... Ale ile było frustracji i poczucia niemocy....

Lecę spać
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Toszka 00:35, 31 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
zoja napisał(a)


Poczulam sie jak w szkole
Te 8m to bez mierzenia moglam cos dodac leciutko, ale i tak jest tam duzo miejsca.
Odpowiadam czemu: to granica z sasiadem o b.waskiej dzialce, i tam maja swoje miejsce wszelakiego wypoczynku - zabawy, grile, rodzinne spotkania... Przy samym ogrodzeniu jest duzy spadek poziomu dzialek i aktualnie moj zywoplot rosnie metr od siatki; ja dodalam kolejny metr na rabate z jalowcami - wyleca stad wiosna. Zaraz obok zywoplotu ale na granicy rosnie stary lilak - galezie na 4m wchodza mi w podworko.
Generalnie caly ten teren jest w cieniu pod olbrzymia wierzba - wiecznie sie z niej sypie (liscie i patyki).
Pozostawilam to miejsce tak szerokie ze wzgledu na prywatnosc sasiadow i lekki nieuzytek - w czesci od trawnikowej sciezki robie nasadzenia a pomiedzy zywoplotem i nimi bedzie po prostu przejscie.
Nie wiem czy jasno sie wyrazilam.

Dobrze, ze nie cios ponizej pasa


Niewiele zrozumiałam ale przyjmijmy, ze przyjęłam do wiadomości.
Lilak rośnie u was?
Wierzba rośnie u was?

Proponuję potraktować trawiastą ścieżkę jako meander pomiędzy rabatami... jak to w skeczu Starszych Panów "podkreślić zygzakiem, zygzakiem" wszelkie rabaty.
Dodać poprzeczne nasadzenia, niemal żywopłoty. Zaprosić do kluczenia po ogrodzie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
zoja 05:51, 31 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Toszka napisał(a)


Niewiele zrozumiałam ale przyjmijmy, ze przyjęłam do wiadomości.
Lilak rośnie u was?
Wierzba rośnie u was?

Proponuję potraktować trawiastą ścieżkę jako meander pomiędzy rabatami... jak to w skeczu Starszych Panów "podkreślić zygzakiem, zygzakiem" wszelkie rabaty.
Dodać poprzeczne nasadzenia, niemal żywopłoty. Zaprosić do kluczenia po ogrodzie.


Ufff
Lilak moj i wierzba tez - chociaz to juz w granicy i sasiad kochajacy drzewa zwie ja swoja. ja pamietam jak byla mlodziutka bo sadzil to chyba moj Tata, a sasiad kupil dom z 10lat temu...

Toszko a Ty patrzylas na moje zdjecia /zerknij chociaz na ostatnie str 202, 207 i 208 /? Przeciez sa meandry- zawijaski
Plan wyrysowany do kitu wiedzialam

Pozdrawiam i zapraszam
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
BasiaLT 08:18, 31 sie 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Zoja nie bój nic, jeszcze i tak będziesz kilka razy wszystko zmieniać. Zanim przyjdzie wiosna to i plany się wyklarują.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
anabuko1 08:22, 31 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
BasiaLT napisał(a)
Zoja nie bój nic, jeszcze i tak będziesz kilka razy wszystko zmieniać. Zanim przyjdzie wiosna to i plany się wyklarują.

To święta prawda!!
pozdrówki zostawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies