Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie

hindsight 23:33, 31 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Hmmm... Nie jestem optymistką w tej sprawie. To już kilka lat i nic lepiej. No dobra, trochę mniej pasków zostawia nieściętych.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
zoja 23:38, 31 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
hindsight napisał(a)
Hmmm... Nie jestem optymistką w tej sprawie. To już kilka lat i nic lepiej. No dobra, trochę mniej pasków zostawia nieściętych.


Musisz mu jakoś na ambicję wejść - to czasem jedyny sposób na facetów...
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
hindsight 23:56, 31 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ostatnio po nim poprawiałam, przy nim. Nie wiem, jak bardziej można...

Ale od tej pory ja kosiłam, nie on, to jak weźmie kosiarkę następnym razem może zdarzy się cud?
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
zoja 06:35, 01 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Z dzis:
Hortensja grandiflora - kupiona i sadzona wiosna. Przycieta nisko przy ziemi. Teraz przerosla mnie

____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 06:48, 01 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
I

Dalia - piekna jest i postanowilam jednak ja na zime wykopac i przechowac:


Hibiskus - ciagle kwitnie


Liliowiec z wyprzedazy


I lilelight
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
hindsight 07:45, 01 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
O rany, ale ta Grandiflora bujnęła! Może za dużo azotu miała. To opóźnia też kwitnienie, które może być też słabsze, bo idzie w masę. Ja w przyszłym roku będę się pilnować, bo ten błąd zrobiłam przy Little Lime i Limkach.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
zoja 07:51, 01 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
hindsight napisał(a)
O rany, ale ta Grandiflora bujnęła! Może za dużo azotu miała. To opóźnia też kwitnienie, które może być też słabsze, bo idzie w masę. Ja w przyszłym roku będę się pilnować, bo ten błąd zrobiłam przy Little Lime i Limkach.


szczerze to nie wiem ile powinna urosnąć - ja podlewałam tak jak było pisane w Hortensjadzie - magiczną siłą do hortensji (ale wcześniej dałam dobrą ziemię do dołka)... na Hortensjadzie też tyle hortensje rosną więc może nie jest źle
Ważne, że pędy sztywne - i kwiatostany się pojawiają
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
BasiaLT 08:28, 01 wrz 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Zakupy rewelacja Ależ cudnie będzie jak to wszystko zakwitnie. Z tym kwitnieniem hortek to jakoś tak dziwnie jest. Kupiłam na wiosnę dwie sztuki limelight tej samej wielkości, tak samo przycięte w jednej szkółce. Wielkościowo wyrosły tak samo ale jedna od prawie 2 miesięcy kwitnie a druga dopiero teraz zawiązuje kwiatostany. A długo wyglądało na to że nie będzie kwitła wcale. Kompletnie nie wiem od czego to jest uzależnione.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Kawa 10:02, 01 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
ale masz tych cebulowych

a dalia jaka piękna i jakie wielkie kwiaty !!
hortnsja rzeczywiście wielka
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
zoja 10:25, 01 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
BasiaLT napisał(a)
Zakupy rewelacja Ależ cudnie będzie jak to wszystko zakwitnie. Z tym kwitnieniem hortek to jakoś tak dziwnie jest. Kupiłam na wiosnę dwie sztuki limelight tej samej wielkości, tak samo przycięte w jednej szkółce. Wielkościowo wyrosły tak samo ale jedna od prawie 2 miesięcy kwitnie a druga dopiero teraz zawiązuje kwiatostany. A długo wyglądało na to że nie będzie kwitła wcale. Kompletnie nie wiem od czego to jest uzależnione.


Może te hortensje dawkują nam przyjemność
gdyby wszystkie na raz zakwitły to nie miałybysmy na co czekać
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies