Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Dorota123 20:49, 27 paź 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pierwszy raz widzę suchodrzew i od razu mi się spodobał. Ogród w jesiennej szacie bardzo miły dla oka.
Pozdrawiam
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
an_tre 20:55, 27 paź 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Mam suchodrzew trzyletni z małej sadzonki, jeszcze nie kwitł
Irenko po ilu latach Ci zakwitł?
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Anabell 21:53, 27 paź 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Irenko ale mam zaległości, kolorową jesień nadrobiłam.

Czytam u Ciebie astry w tym roku nie popisały się, u mnie po raz pierwszy i byłam zawiedziona krótkim kwitnieniem, czyli ten rok dla nich zły, za mokry.

Mam pamiątkę od Ciebie rozplenicę BB i jak przechodzę obok mówię do niej witaj Irenko
a co długo Cię nie było dobrze że jesteś
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
dana1s 08:03, 28 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Irciu witam serdecznie!
Uwielbiam Twoje spojrzenie na naturę, Twoje zdjęcia powoduję że czuję jakbym chodziła po Twoim ogrodzie. To wielka sztuka
Moje suchodrzewy kwitły i owocowały po 4 latach, niestety zostały na starym miejscu. Mam tylko malutkie sadzonki, na nie przyjdzie mi poczekać...
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Milka 10:41, 28 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Basilikum napisał(a)
fajny ten suchodrzew, skad go masz??

no i jesien piekna u Ciebie codziennie teraz cos sie dzieje i coraz wiecej kolorow i coraz mniej lisci

W Kwiatonie kupiłam, miałam je w gazonach , koło domku letniego, padły w nich, ten co przeżył wsadziłam do gruntu i ma się dobrze
U nas pogoda okropna, wieje i leje, ale chwilę przestało, to ubiorę się ciepło i idę porządkować; tydzień temu nerkę mi przewiało, i boli mnie. Dlatego ubieram 2 pary spodni, na wierzch takie kocowe
Liście mam, ale do grabienia

z tulipanowca- podjęliśmy decyzję, nie pozwolimy mu rosnąć zbyt, będziemy ciąć, bo inaczej sobie potem nie poradzimy.



____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:58, 28 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hanka_andrus napisał(a)
Izabelko, suchodrzewy bardzo dobrze ukorzeniają się. Jeszcze lepiej niż bukszpan.

Tego nie wiedziałam, będę ukorzeniać ścinki
cyklameny na nowo kwitną, cały czas na zewnątrz

na groby kupiłam takie chryzantemy, w realu taki ciekawy kolor


ścięłam anabelki, a one nowe paki puściły, zakręcony ten sezon
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:22, 28 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
weronika77 napisał(a)
Irenko, ta czerwona róża NN to chyba Ingrid Bergman. Wróciliśmy z Maroca, zawsze podziwiam Twoje tamaryszki, i myślałam o nich widząc olbrzymy tamaryszkowe w Marrakeszu, też trafiłaś z błękitem okiennic w tamtejsze kolorki. Błękit z białym lub terakotą ciekawie się komponuje. Może pasowałby do moich tynków, może zbyt odważne połączenie. Zawsze jesteście nam bliscy, i myślę, że jeszcze się spotkamy. Buziaki!


Może masz rację, co do róży, kupiłam jako NN.
Widziałam tamaryszki, które pokazałaś, moje 2 też ogromne, pień gigantyczny, połowa lub więcej, jest u sąsiadów. Na razie nie krzyczą
My też często Was wspominamy, lubimy Was bardzo, fajnie nam się gada, więc spotkanie będzie radosne Macie co opowiadać buziaki Weroniko

liście jeszcze tylko na miłorzębie-Zygmuncie, ja łysa



perukowiec ładnie się wybarwia i super pachnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:32, 28 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nie wiedziałam, że suchodrzewy kwitną i maja takie fajne owocki, moje jeszcze ani razu nie zakwitły, ale zgadzam się są świetne, nawet jak zmarzną do samego korzenia to w maju już całe zielone i do jesieni odbudowują się dwukrotnie

Kwiatki są koloru białego, pachną, niewielkie, ale i tak zdobią.
U mnie wyobraź sobie, czasami liści nie gubią, robią za zimozielone.

matkę anabelkę też ścięłam i tez 2 nowe paki
w tym roku jakoś hortensje nie powalały, jak i wiele innych roślin

azalie pontyjskie też nabrały koloru, mam raptem 2, ta młoda; była w innym miejscu i schła w oczach, po przesadzeniu wypiękniała
a młode rozplenice BB dopiero teraz kłosy pokazują


sumak Tiger Eyes- obcięłam mu 2 gałęzie, bo jakoś fason tracił, teraz pora na opalikowanie
ładnie w tym roku wybarwiony, a bez koralowy Gold nadal zielony, nie ma czerwonych koralkików, bo jakieś paskudy kwiaty zżarły

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:59, 28 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dorota123 napisał(a)
Pierwszy raz widzę suchodrzew i od razu mi się spodobał. Ogród w jesiennej szacie bardzo miły dla oka.
Pozdrawiam

Dorotko, dziękuję za nasiona maruny, posiałam wprost do gruntu
Fajna roślina, ale potrafi wymarzać, we Wrocławiu są z nich żywopłoty, do tego zielone cały rok. Pozdrawiam

u mnie non stop kwitną róże okrywowe, te czerwone najfajniej, choć Fairy też
kwitnie



____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:14, 28 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
an_tre napisał(a)
Mam suchodrzew trzyletni z małej sadzonki, jeszcze nie kwitł
Irenko po ilu latach Ci zakwitł?

Aniu, nie martw się, 3 lata nie kwitł, zakwitł w tym roku, czyli w 4 sezonie, potem już co rok i będą koraliki, mają naprawdę wyjątkowy kolor.
Grandzę u siebie, potem u was, leje i nie poszłam robić, ale faceci działają, z tyłu domu, tam stworzyłam fajną rabatę z cisów Brzeg, kalin sztywnolistnych, hortensji i orliki na wiosnę. Rabata ma 1,5m szerokości i 11m długości. Tam też wywaliłam różę na pniu. Jak będzie finisz, pokażę.
Zrobiony jest chodnik, wysypane boki żwirem, takim grubym.
Cis będę ciąć w przyszłym roku.

klon japoński Garnet nawet w pełnej krasie nie uchwyciłam
pierwszy raz tak miałam, dziwne bo ciepło i mokro
resztki liści, no i na ziemi leżą


rodki CW non stop kwitną, za to je nie lubię, ale ich pokrój już tak

te białe astry nowoangielskie śliczne, ale chyba do przeniesienia, dumam....
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies