Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 07:27, 27 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
oliwka napisał(a)
Irenko ale pokot . Doczytałam, jaki jest powód, ale te wszystkie,ystkie drzewa leżące w rządku brrrrr teraz ogród odetchnie
Pozdrawiam ciepło
Ja tu teraz prawie nie zaglądam brak czasu przesyłam buziaki


Mam nadzieję, że jakoś znajdziesz czas Oliwko i pokażesz swoje cisy
To początek cięcia, w piątek przychodzą po raz 3 i znowu będzie tego od groma, a potem znowu czyszczenie i grabienie, bo igieł spadnie przy okazji mnóstwo; ciekawi mnie, jak to będzie w nowym sezonie, na plus czy nie..buziaki posyłam

a moje cisy super, ale musiałam robić im kilka razy oprysk na misecznika
cięłam końcówki co 2 tygodnie i ładnie nabrały masy..
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:30, 27 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kindzia napisał(a)
Wiem co się u Ciebie dzieje, podglądam Cię to tu, to tam

Buziaki dla Was

Kasiu, fajnie że znowu aktywność nam wraca to ja za Tobą Alchymista posadziłam, a Tyś swój wywaliłaś
U mnie on zdrowy i po sośnie idzie w górę, nawet nie tnę, bo nie sięgam.

Wam też buziaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:34, 27 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zana napisał(a)
Oj wiem jak się okropnie grabi igły z sosny czarnej, mieliśmy jedną i doprowadzała nas do rozpaczy, w końcu wycięliśmy. Zostały tylko te zwykłe i tych nie dam ruszyć.
Cmokam.

Generalnie bardzo lubię sosny, w pewnym momencie już nie rosną, zobacz jak w lesie wyglądają, goły pień i górą czupryna, ale u mnie nie las, więc cięcie w górę potrzebne. Buziaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:39, 27 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Alicja169 napisał(a)
Irenko, jakże dobrze się czyta, że nadal ogród Cię cieszy, że podejmujesz trud utrzymania tego dojrzałego ogrodu w stanie zadawalającej Cię perfekcji
Ciagle zagladam tu, choć wiem i szanuję to, że czasem potrzebna jest chwila oderwania tak jak to bywa w dobrym małżeństwie - dla tzw. "higieny psychicznej"
Serdeczne całusy przesyłam, i ...oby do wiosny

Alu, ogród nadal kocham, ale sezon trudny, praca na okrągło, więc czasami zniechęcenie dopada, albo trzeba przerwę zrobić. Stąd też pewne zmiany nastąpiły. W międzyczasie walczymy z garażami, mam nadzieję, że w przyszłym roku koniec będzie. Potem na tapecie nowa pergola nudzić się nie ma kiedy, do wiosny mnie jeszcze nie ciągnie, ha ha, buziaki

wstawiam zdjęcia z listopada, ale z rożnych dni
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:43, 27 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
kasiek napisał(a)
No faktycznie akcja kastracja u Ciebie
W starych ogrodach tak niestety jest że z czasem brakuje światła i przewiewu i trzeba ingerować. Ja co 2 lata mam ekipę tnącą czuby, podkrzesanie na razie robie sama póki dosięgam na drabinie.
Wiosną będziesz cieszyć się słońcem
Pozdrawiam

My od lat podkrzesanie robimy, ale teraz już bez specjalistów nie da rady. Wczoraj mąż skrócił tulipanowca, został mały pieniek, ciekawe czy wypuści nowe liście?
Słońca mi nie brakowało, ale po wichurach stale full pracy z igłami, natomiast wiąz to suche konary i multum liści, teraz będzie lżej, więcej luzu mój ogród prawie 22 lata będzie mieć, postarzał się buziaki

róże listopadowe z 15.11
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:52, 27 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)
Duży ogród i dojrzały widać ile pracy wymaga, ale jest śliczny Irenko dzięki Wam i Waszym wysiłkom.Cieszę się, ze znów możemy go podziwiać

Im starszy, tym więcej, zwłaszcza jak jest różnorodność. No i my coraz wolniejsi...
Dosadziłam nowe trawy, miskanty Herman Mussel i Kleine Fontane, oraz rozplenice wschodnie i znowu pampasową)
Dzięki Sylwia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:56, 27 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Renii napisał(a)
Ale akcja. Nie każdy "fachowiec" podejmie się takiej pracy.

Irenko uważasz, że wszystkie trawy nie lubią mieć wysypanej kory?
Nasypałam kory na konwalnika oraz trawę oszimską evergold? I teraz nie wiem czy zrobiłam dobrze. Jeszcze mogę zebrać korę.

Oni się w tym specjalizują, u nie mają trudniej, bo trzeba uważać na niższe piętra, młode drzewka, jak magnolia itp.
Osobiście uważam, że trawy kory nie lubią i nie potrzebują, mam wszystkie trawy dorodne, ale dziewczyny mają korę i trawy im rosną, trzeba wybrać

muszę się zbierać, reszta odpowiedzi później..


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Nikita 08:28, 27 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Irenko, piękny listopadowy ogród.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
oliwka 08:56, 27 lis 2018


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Milka napisał(a)


Mam nadzieję, że jakoś znajdziesz czas Oliwko i pokażesz swoje cisy
To początek cięcia, w piątek przychodzą po raz 3 i znowu będzie tego od groma, a potem znowu czyszczenie i grabienie, bo igieł spadnie przy okazji mnóstwo; ciekawi mnie, jak to będzie w nowym sezonie, na plus czy nie..buziaki posyłam

a moje cisy super, ale musiałam robić im kilka razy oprysk na misecznika
cięłam końcówki co 2 tygodnie i ładnie nabrały masy..


Hej Irenko,u mnie wypadło dokładnie 30% w sezonie. Zobaczymy co będzie na wiosnę. Ja ich nie cięłam w sezonie- bałam się. Może to byl błąd. Proszę napisz mi kiedy najwcześniej na wiosnę mogę zacząć przycinanie.
pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
sylwia_slomc... 10:12, 27 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Milka napisał(a)
Sylwia, bardzo mnie to cieszy

tu moje po małej porcji śniegu, część zabiorę, część będę tu dzielić, przenoszę stąd All Gold, nie wiem czy i jeżówki nie zabiorę, jakoś ciasno się zrobiło


Bo na Twojej ziemi wszystko jak na drożdżach przyrastaTakiego tłustego czarnoziemu to ja jeszcze u nikogo nie widziałam jak u Ciebie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies