Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 05:51, 29 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nikita napisał(a)
Irenko, piękny listopadowy ogród.

Madziu dzięki powiem, że i mnie się podoba, nawet teraz, jak już buro i ciemnawo bywabuziaki
pora na wycinanie rozchodników, nie lubię tego wiosną robić, bo są oślizgłe

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:56, 29 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
oliwka napisał(a)


Hej Irenko,u mnie wypadło dokładnie 30% w sezonie. Zobaczymy co będzie na wiosnę. Ja ich nie cięłam w sezonie- bałam się. Może to byl błąd. Proszę napisz mi kiedy najwcześniej na wiosnę mogę zacząć przycinanie.
pozdrawiam


Czyli też, dobrze, że reszta żyje. Na wszelki wypadek wiosną zrób oprysk Decisem.
Nie, to nie błąd. Jak minie groźba mrozów, czyli myślę, że w marcu, pod koniec możesz je już wyrównać, potem zobaczysz ile przyrosną i co jakiś czas, końcówki skracaj, szybciej się zagęści, albo czekać do lipca i wtedy znowu ciąć. Stare okazy tnę 2 razy w roku, te nowe co jakiś czas podcinam, tak samo z tymi co formuję jakieś figury. Buziaki, nie zapracuj się, choć sama mam też mało czasu.

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:00, 29 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)

Bo na Twojej ziemi wszystko jak na drożdżach przyrastaTakiego tłustego czarnoziemu to ja jeszcze u nikogo nie widziałam jak u Ciebie.

Faktycznie na ziemię nie mogę narzekać, ale jak są upały, to dorosłe towarzystwo wodę ciągnie i inne cierpią
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:20, 29 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja to w głowę zachodzę jak ten podnośnik tam wjechał.


Sylwia, wjechał na posesję sąsiada, on ma tam pusto i wielki ogród, jak mój, więc pod sam mur od tamtej strony podjechali i cięli. A sosny to już z drabiny i gimnastyka alpinistyczna
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:26, 29 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
dana1s napisał(a)
Irciu, ale prześwietliłaś ogród, w nowym sezonie wszystko dostanie słońca i widoczki będą bardziej świetliste. Mnie to czeka na wiosnę, bardzo ciemno mam w ogrodzie i kwitnienia niebyt obfite. Już mam spisane co i kiedy będziemy podcinać. A z tyłu do wycinki idzie 5 jesionów i krzywa akacja, zgłosiłam w urzędzie. Chcemy zrobić szklarnię i prawdziwy warzywnik, a w cieniu to bez sensu...
Buziaki i ciepło tulę


Danusiu, jak pisałam wcześniej, to robota głównie po to, aby nie było roboty, słońca nie brakowało
To wielkie plany i potężne wyzwania, kibicuję bardzo. Ja na razie warzywniak mam tylko w planie, idę powoli z robótkami, po kolei i cieszę się, że co rok coś się uda zrobić, buziaki


cisy w donicy od 7 lat, stale podcinane, nieokrywane i formowane, mają się dobrze
a liliowce Stella nadal kwitną, w tym roku na okrągło kwitły
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:34, 29 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rosa napisał(a)

Super zdjęcie.
Cieszę się, że znów jesteś .

Ewo dziękuję miło i Ciebie widzieć
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:40, 29 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457

Irenko widzę,że troszkę śniegu miałaś .
Ale ogród jeszcze ładny,Jeszcze jesienny.
Piękne te trawy.
Nie wiem czemu one mi się wcześniej nie podobały
A teraz napatrzeć się na nie nie mogę.
Tylko u mnie takich widoków niestety nie mam.

pozdrowki zostawiam




Aniu raz miałam
Trawy nie wiążę, bo jakoś lepiej mi się tak podoba, a jak śnieg napada, to może w chochoły skręcę
Sadź trawy, mało z nimi pracy, a cieszą od lipca do wiosny
buziaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:53, 29 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rumianka napisał(a)
Pomimo rewolucji "gałęziowej" nadal Twój ogród żyje pięknymi kolorami. Jesień zawsze tu taka ładna, pewnie z uwagi na różnorodność gatunków...Pozdrawiam Irenko.

Rumianko bardzo dziękuję
W końcu nie narzekam, kilka lat wstecz było już byle jako od września, teraz ogród nie smuci jesienią i zimą, no ale też aura nam się zmieniła.
ściskam

hakone Beni Kaze, dopiero wczoraj zobaczyłam, że ciut kolor zmienia, ale absolutnie na czerwono się nie wybarwiła
mam 3 kępy, 2-letnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:56, 29 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
nebel napisał(a)
Jesienne słońce i z tym związany klimat. Bardzo mi się podobają.


Pozdrawiam
ewa

Ewo dziękuje i miło, że zaglądasz

zapowiedź kwitnienia wiosną, pąki kwiatowe na paulowni i...owocniki, ciekawa jestem czy znajdę jakieś siewki?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:04, 29 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
daszum napisał(a)
Witaj Irenko,
czy masz nadal różę Angela? Jakie ma ona u Ciebie wymiary? Chcę ją posadzić za hortensjami Polar Bear i nie wiem czy nie będzie za niska ( ma stanowić dla nich tło).

Hejka Danusiu
Mam tę różę od 2011 r., jest to doskonały wybór, pachnie, kwitnie na okrągło, nie choruje, dobrze znosi zacienienie.
Jeśli chodzi o wielkość, wszystko zależy od Ciebie, jak ją będziesz ciąć, krócej czy dłużej, na pewno sprawdzi się w połączeniu z tą hortensją, polecam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies