Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

sylwia_slomc... 10:14, 27 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Milka napisał(a)

Hej Ewciu, też ranny ptaszek
No właśnie jestem bardzo ciekawa, jak to będzie, panowie wiosną jeszcze raz będą z podnośnikiem i jeszcze kilka konarów skrócą, miłego dnia życzę

Ja to w głowę zachodzę jak ten podnośnik tam wjechał.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
dana1s 07:59, 28 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Irciu, ale prześwietliłaś ogród, w nowym sezonie wszystko dostanie słońca i widoczki będą bardziej świetliste. Mnie to czeka na wiosnę, bardzo ciemno mam w ogrodzie i kwitnienia niebyt obfite. Już mam spisane co i kiedy będziemy podcinać. A z tyłu do wycinki idzie 5 jesionów i krzywa akacja, zgłosiłam w urzędzie. Chcemy zrobić szklarnię i prawdziwy warzywnik, a w cieniu to bez sensu...
Buziaki i ciepło tulę
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Rosa 08:05, 28 lis 2018


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Milka napisał(a)


Super zdjęcie.
Cieszę się, że znów jesteś .
anabuko1 08:17, 28 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Milka napisał(a)

śniegowiec wirginijski długo liście trzyma
carex Elata Aurea nadal zachwyca



Irenko widzę,że troszkę śniegu miałaś .
Ale ogród jeszcze ładny,Jeszcze jesienny.
Piękne te trawy.
Nie wiem czemu one mi się wcześniej nie podobały
A teraz napatrzeć się na nie nie mogę.
Tylko u mnie takich widoków niestety nie mam.

pozdrowki zostawiam


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Rumianka 10:44, 28 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Pomimo rewolucji "gałęziowej" nadal Twój ogród żyje pięknymi kolorami. Jesień zawsze tu taka ładna, pewnie z uwagi na różnorodność gatunków...Pozdrawiam Irenko.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
nebel 20:19, 28 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Jesienne słońce i z tym związany klimat. Bardzo mi się podobają.



Pozdrawiam
ewa
____________________
Ogród Nebel
daszum 22:28, 28 lis 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Witaj Irenko,
czy masz nadal różę Angela? Jakie ma ona u Ciebie wymiary? Chcę ją posadzić za hortensjami Polar Bear i nie wiem czy nie będzie za niska ( ma stanowić dla nich tło).
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Milka 05:34, 29 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anabuko1 napisał(a)

Irenko, cudny ten trawiasty ten twój ogród
rudbekia od Danusi śliczna.Tasą samą kupiłam i mi padła.
dalia z Niemiec też wyjatkowa, ciemna. mało spotykana, piękna
pozdrowki zostawiam ;0

Aniu dziękuję, nawet nieźle w ogrodzie po tylu zmianach
Ciekawa jestem czy ta rudbekia u mnie przetrwa, ma bardzo ciemny kolor, nieźle trzeba główkować, z czym ją połączyć.
A dalie z ciemnymi liśćmi uwielbiam, zwłaszcza tę czerwoną, bo do tego ma ślicznie powycinane liście. W tym miejscu w tym roku niezbyt się sprawdziły, nie wiem, gdzie je w nowym sezonie posadzę, dumam...buziaki

a te zwykłe rudbekie to żelazne rośliny, miałam je wyeksmitować, ale jednak ciut zostawiłam...
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:41, 29 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agania napisał(a)
Irenko, witam Cię po dłuższej przerwie...pamiętaj my nigdy nie zapominamy
o Tobie, zawsze zaglądam nawet cichaczem

Zachwycam się hakonkami...u siebie też posadziłam w kolejnej trzeciej miejscówce...może tu im spasuje i zaczną rosnąć

Sosny wysoko podkrzesałaś, pięknie ogród prześwietlony, prawdziwe prace na wysokościach u Was....skończyliście?.....Zima będzie przyjemniejsza...ogród masz piękny...czy miałaś już śniegową aurę?


Aganiu, jak miło
Hakonki w początkowym okresie wymagają podlewania, dojrzałe sobie radzą bez problemu. Fajna trawa, bo przez cały sezon pokazuje różne oblicza, aktualne jest pomarańczowe i stoi jakby na baczność, nie spływa kaskadowo, jak w we wcześniejszych miesiącach.
Tak, sosny, klon, wiąz, bardzo wysoko, jeszcze nie koniec, jutro znowu jest ekipa i wróci jeszcze wiosną, trochę tych drzew mam, nawet dla specjalistów i do tego 4 robi, robota nie do przerobienia, no i dzień krótki.
Śnieg miałam raz, teraz nie ma śladu, pogoda nawet nawet, to jeszcze czyszczę ogród, wiosną będzie więcej luzu, bo tylko trawy, hortensje i plewienie, ewentualnie przesadzanie, nie skończyłam. No i trawnik do regeneracji, psy jak krety mi go niszczą. Buziaki


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:44, 29 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
zawitka napisał(a)
Tak to z drzewami jest że po latach trzeba je albo podciąć albo wyciąć U mnie też musiałam ściąć górę bo się bałam że i wiatr je wyrwie , Hakonki masz śliczne . Fajnie że już jesteś Buziaki

Halinko, my regularnie od 20 lat podcinamy, aż doszliśmy do punktu, że nie jesteśmy w stanie sami to zrobić
Dzięki za pochwały i odwiedziny, buziaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies