Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 14:12, 29 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
biały płot się już zużył, znowu malowanie, przy okazji dalej chcę malować

zrobiłam test koloru na pergoli, biały idealnie, ale Em, ma nową wizję, czyli rozwalanie wiosną pergoli, a ja chciałam tylko wymalować i dach zmienić, ach..po ponad 20 latach ciągle coś trzeba zmienić...
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kindzia 14:32, 29 lis 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Milka napisał(a)

Sylwia, ci sąsiedzi są fantastyczni swoje nadwyżki lokuję u nich i tworzymy ogród
No i nadmiary marchwiaka, co piekę, im zostawiam, w końcu mnie z nim pogonią
Też lubię porę, od kiedy światło jest magiczne

Dawaj tego marchwiaka, rewelacyjnie dobry pieczesz!!!

Ale rewolucja! Irciu, siły masz niespożyte!!! Sprzątałaś te wycinki?
Mnie się coraz mniej chce, kombinuję jak by tu mniej roboty było. Może po zimie mi przejdzie, znowu mam nadzieję odpocząć, byle nie skończyło się na nadziei...

Warzywnik??? Matko i córko, Irciu następną robotę chcesz? Ale masz powera. Teraz to ja Ci tego zazdroszczę!

Ściskam mocno i buziole zostawiam
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Milka 14:48, 29 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kasiu...zacznę od tego, że mam regularnie piękne paznokcie, jak u Ciebie podziwiałam
No dalej pieczę, bo robię soki, lew.., itd..od 4 lat.
Wycinki oni sprzątają, czyli już do ojej grupy dołączasz, dużo chcę, ale mi się nie chce

pomysły, tylko, jako wizje, żeby nie było
Buziaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
14:54, 29 lis 2018
Milka napisał(a)


Danusiu, jak pisałam wcześniej, to robota głównie po to, aby nie było roboty, słońca nie brakowało
To wielkie plany i potężne wyzwania, kibicuję bardzo. Ja na razie warzywniak mam tylko w planie, idę powoli z robótkami, po kolei i cieszę się, że co rok coś się uda zrobić, buziaki


znowu dostałaś werwy forumowej i nie tylko

a warzywnik nie jest jakis pracowity o ile nie bedziesz miec hektarów i sryliona pomidorów be te sa mocno wymagajace

skrzynia marchwi buraczków czy własne ogórki i zielenina przez cały rok jest super i tak jak ja mam to w skrzyniach to nie wymaga to ode mnie wyjatkowego poswiecenia.

i o ile samo wyhodowanie tych warzyw nie jest jakoś mocno czasochłonne i męczące to przerobienie ich juz moze byc kłopotem. Ja mam warzywnik od 10 sezonów i dopiero od 3 lat doszłam do tego ile czego w jakich ilościach sadzić zeby potem nie stekać przy przerobianiu i słoikowaniu tego dobra. No i żeby nie zostawało na kolejne sezony ....bo przeciez wiadomo, że na sprzątanie i usuwanie tego tez trzeba czas ...no i kto je przetwory 3 czy wiecej letnie jak ma swieże

ciekawa jestem twoich nowych doświadczeń z warzywnikiem.

PS. ostatnią partię marchwi dałam chłopakom do mycia żeby zrobili z niej sok ...to mocno psioczyli na mnie bo zbyt duzo czasu zajeło im mycie i czyszczenie tej marchwi
ElzbietaFranka 15:01, 29 lis 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Miluś masz piękny kolor samochodu. Chodzę codziennie obok takiego koloru.
"M" koncern wymyślił cudo nawet mojemu eM się podoba ma dobre oko.

Foty z 29.11 to u Ciebie jeszcze lato trochę żółtym kolorem okraszone.
Mikroklimat tak jak pisałam. U nas mróz na całego.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 19:17, 29 lis 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Miłą niespodziankę zrobiłaś tymi zdjęciami połaziłam z przyjemnością
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
gosika67 19:27, 29 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć nie widać ,że zima się zbliża, a w budzie hm... może ptaki się tam wprowadzą.
Piękne te okiennice niebieskie i lustra. U nas dziś ziąb -6 stopni i jeszcze wiatr dodaje minusy.Buziaki.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
sylwia_slomc... 19:59, 29 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Milka napisał(a)
A u nas wolno na tapecie garaże
ściana domu na wiosnę, znowu alpiniści, chyba że coś po drodze nowego wymyślimy, nie chcę co 5 lat z tym walczyć



ostała nam się buda po psach, malutka, na drzewie big wygląda, eM na ściętych konarach ją zamocował, potem będzie malowanie, a na końcu ozdabianie przez wnusię, ciekawa jestem czy ktoś ją wykorzysta, czy tylko nasza fanaberia...
stan surowy


jakby co, dam tam głowę psa z wikliny lub innego materiału

Ta ściana drewniana mówisz, że co 5 lat do malowania? A mnie się tak marzy choć w części drewniana elewacja....
W budzie może jakiś gołąb zamieszka, wiewiórka lub sowa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
daszum 20:10, 29 lis 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Milka napisał(a)

Hejka Danusiu
Mam tę różę od 2011 r., jest to doskonały wybór, pachnie, kwitnie na okrągło, nie choruje, dobrze znosi zacienienie.
Jeśli chodzi o wielkość, wszystko zależy od Ciebie, jak ją będziesz ciąć, krócej czy dłużej, na pewno sprawdzi się w połączeniu z tą hortensją, polecam



Irenka, dziękuję Ci bardzo za tę informację. Jutro mają przyjść 2 Angele i teraz już wiem, że Polar Bear to dla niej dobre towarzystwo.
Pozdrawiam.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Kindzia 10:14, 30 lis 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Milka napisał(a)
Kasiu...zacznę od tego, że mam regularnie piękne paznokcie, jak u Ciebie podziwiałam
No dalej pieczę, bo robię soki, lew.., itd..od 4 lat.
Wycinki oni sprzątają, czyli już do ojej grupy dołączasz, dużo chcę, ale mi się nie chce

pomysły, tylko, jako wizje, żeby nie było
Buziaki

Tak trzymaj z pazurkami. Ja mam fisia na punkcie pazurków. Właśnie się cofałam, po przeczytaniu Eli wpisu o kolorze auta, zobaczyłam nowe autko, śliczne i wiesz co? Mam właśnie taki kolor na pazurkach obecnie Mam fazę na ciemno karminowe

Lubię tego Twojego marchwiaka...i dobrze, że nie mieszkam blisko, bo bym się w drzwi nie mieściła po tym Twoim cieście

Fajnie, że sprzątają, takie gałęziory to nie dość, że wielkie, to ciężkie na dodatek. I potem ta robota gałęziami...

Mnie się nawet myśleć nie chce o zmianach. Znaczy się i tak do przodu jesteś

Buziole
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies