Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

anabuko1 21:43, 20 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Milka napisał(a)

ale cudnie, soczyscie, kolorowo i slonecznie , no cudnie.
Czas piękny azaliowy, orlikowy i rodkowy.
Piękny ogród stworzyłaś
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 17:12, 21 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Milka napisał(a)

Ela, wielkie dzięki zawsze jesteś tak pozytywnie do mnie nastawiona nie mam wpływu na to, jak zmontują, wiem że szczerze mówiłam, byłam sobą, jakkolwiek by ludzie to odbierali
Na żywo jest ładniej, naprawdę, w końcu po 7 latach to stwierdzam, a że coś wkoło się robi, no taki nasz los, ciągle coś chcemy, dzięki


Irenko, dużo sięu Ciebie podziało. Fotki dajesz tak zachwycające że gdybyś nie mieszkała tak daleko to bym wpadła podglądnąć lasek rodkowy


A do tej fotki mam pytanie, co rośnie na obrzeżu w takie fajne poduchy?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 06:59, 22 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
greg66 napisał(a)


jak w czerwcu będę jechal to dam znać

Koniecznie

spektakl majowy uwieczniam
kto będzie miał chęć, poogląda
tu magnolia parsolowata. jednak mrozik kwiaty liznął

ogromne są te magnolie, a liście!


irysy już też kwitną, nie wszystkie, ulewa straszna, to pewnie leżą...
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:30, 22 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Waclaw napisał(a)

jak pięknie!
u mnie pełne słońce więc ochoczo zasuwam na działkę. Dzisiaj koszenie trawy.

Jak słonecznie i nie za gorąco, też mam największe chęci do działań


maki wschodnie i róże już

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:53, 22 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Mnie się udało! Deszcz dopiero o 17-tej przyszedł, z grzmotem i błyskawicą, ale ja od 9-tej w ogrodzie, udało się podgonić robotę.

Twoja drzewiasta cudna, poszukaj jej nazwę, proszę.

Jak pada to faktycznie nic się nie chce. Trzymaj się, u mnie na jutro ulewne deszcze zapowiadają, lepiej nie.

Oj to super Haniu i u mnie przestało padać i wycięłam w końcu wszystkie trzmieliny na pniu i kilka host przesadziłam, w kolejce następne.
Haniu, zgubiłam nazwy, były metki i wywiało
Ale od wczoraj cały czas leje i leje, strugi deszczu, nie wiem, co na ogrodzie....




buczek ma cudowne, ciemne liście
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paradas 07:57, 22 maj 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Pięknie wszystko kwitnie, te skupisko orlików!
Mój mak ani rusz, nic nie widać. Obawiam się że na stracenie pójdzie
Myślałem o takich ławkach pod pergolą z wisterią, bloczki fundamentowe i drewno, jednak nie wiem jak rozmieścić rośliny żeby był swobodny dostęp do nich
Milka 08:01, 22 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Doranma napisał(a)


Lenistwo w takim ogrodzie to ja rozumiem - przecież trzeba się nacieszyć tym pięknem wokoło ☺
Trzecie zdjęcie podoba mi się szczególnie, ta delikatność listków przeswietlonych słońcem ☺


Najwięcej się nacieszę, jak robię obchód przy okazji sprzątania psich gówien długo mi schodzi, bo zawsze coś wypatrzę
Na tym 3 zdjęciu, to buki trikolor
dzięki

dereń Kousa


ciekawe jak rodki i azalie , bo ulewa, a teraz cudowny spektakl dają


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 08:13, 22 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Margarete napisał(a)
Irenko fajnych gości miałaś i świetna ta idea. Rzeczywiście zmieniło się u nas w Polsce wiele w różnych dziedzinach a w tym w kwestii zakładania ogrodów, dbania o otoczenie domów, skwery w miastach, parki etc. Epoka minęła wobec tego co było a co jest. I super ja z moim ogródeczkiem też się wpasowałam w te przemiany

A że trafili do twojego cudnego ogrodu to wcale mnie nie dziwi bo on jest przecież przepiękny, bujny, kolorowy, różnorodny i przez to ciekawy.
Kolorów i bujności roślin oraz tych różnych zakątków można ci zazdrościć .
Buziaki !

Małgosiu, no była ekipa TV i Tomek, fajna przygoda, a co najważniejsze, na luzie i bezstresowo tak lubię
Cieszmy się, że tak się zmieniło, pięknieje nam kraj i ogrody
Bardzo dziękuję za uznanie naszej pracy, było jej sporo, jeszcze trochę jest, może następny sezon już tylko ogród będzie na tapecie. A ciebie też podziwiam, bo sama jedna stworzyłaś cudowny ogród, gatunków i u ciebie ogrom, a Palibin masz najpiękniejszy na forum buziaki

łubiny w różnych miejscach, kolory niespodzianka, siewek pełno, w przedziwnych miejscach


zaczyna biały tamaryszek


tu przesadzam hosty, za bardzo się rozrosły, daję na brzeg, nie będę musiała się z kancikami bawić
pozostałe dam na prawą stronę

rodki i azalie cudownie tu kwitną i oczywiście kolkwicja chińska
muszę tylko o kwasoluby bardziej zadbać w tym roku, w ubiegły, susza dała popalić

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
danuta_szwajcer 08:35, 22 maj 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Irenko zdjecie z rodkami, laweczką , lampa i dwie donice z hortkami coś pięknego, chyba teraz dużo jaśniej jak te drzewa podciełaś? Jest efekt, piękne te Twoje łubiny niebieskie, uwielbiam ten kolor. U nas tez tak od wieczora lało, ze o matko, u mnie piasek więc nic mi nie grozi ale w ogrodzie powalone od ciężaru wody i nie widac konca no i jak tu spotkania ogrodowe robic? Czytam o planach z wisterią, osobiscie Ci odradzam, owszem pięknie wygląda jak zakwitnie ale jezeli macie tam tez posiedziec to pomysl o smieceniu, przycinaniu itp. Wisteria osobno na jakims drzewie czy slupie, ale to moje zdanie i doświadczenie. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Milka 12:03, 22 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)





To prawda chocbym kazda rosline focila z. Kazdej strony nigdy fota nawet film nie odda rzeczywistosci.
Moj tez ma prawie 7 lat oczywiscie nie caly. Czesc byla wczesniej ale w od 2013 r zmienil sie nie do poznania, ile juz podcielam krzakow, drzew.
Mamy prawie taki sam areal u mnie troche luzniej, ale tez zaczyna sie robic wszystkiego duzo.

W sobote przyjechalam na dzialke i chodzilam przez 1,5 godziny ogladajac prawie kazdy krzak i rosliny. Tu chwast tam chwast chodze i wyrywam robie przystanek aby zrobic fotke, aby sie napatrzec jak ladnie.
To jest spacer.

Milus wierze, ze masz piekny ogrod. Tyle fot przeciez te rosliny musza gdzies rosnac. Poutykane, ale wszystko pieknie pasuje. A po drugie co zrobic jak czlowiek zachlanny. W ogrodzie jest bardzo wazny klimat a u ciebie z fot to widac. Co z tego, ze nasadzisz wszystkiego narobisz fontann, oczek, kaskad, skalniakow jak nie bedzie klimatu no wiesz musi miec to cos co zaciekawi ogladajacego i dobrze sie czuje w danym miejscu.

Oj rozpisalam sie, ale tak mam

Przed chwila przeszla u nas druga burza, lunie i po 15 minutach po wszystki jest bardzo cieplo.

Pozdrawiam


No właśnie, zwłaszcza jak się ma dużo roślin i każdą chce się pokazać.
Mój ogród ma 22 lata, najnowsze zmiany w sumie 7 lat.
U ciebie luźniej, bo na razie młodsze wszystko, za 10 lat, to już będzie inny ogród. Ja też chodzę i oglądam i najwięcej czasu wtedy zmitrężę; robię, ja ty Elu. I u nas była burza i ulewy, dziś też, dopiero teraz wiatr i przestało padać, właśnie z Wrocka wróciłam. Dzięki serdeczne.



ścianę znowu trzeba malować, jak podlewałam, stale ją moczyłam
i tak stale coś



moje 22- letnie róże, większość róż mam starych, nowych nie kupuję, chyba że coś mnie najdzie i znowu coś sobie rozmnożę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies