Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 15:38, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
effka napisał(a)
Matko ale busz!!! Nie wiadomo gdzie i na co patrzeć Cudniaście!

A powiedz jak będziesz oplatała Perovskią? Posadziłam trzy sadzonki w tym roku przy Doorenbosach, na razie maleństwa.

Oj busz, miałam ścieżki i alejki, a teraz w niektórych miejscach nie mogę przejść, no cóż, wiosną znowu będzie ład.
Zwiążę 10cm nad ziemią, potem wyżej, ciut jak bukiet, resztę zasłonią kwiaty, a kolor perovskiej będzie widać. Ciekawe czy pod brzozami wytrzymają, u mnie na suchym kiepsko rosną.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:40, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Irenko, nie panikuj, zdążysz, a nawet jak nie, to co? Zdrowie najważniejsze.
Z deszczowego Pomorza posyłam pozdrowienia i zapewnienie o wiecznym szacunku.



No nie wiem, może zdążę, bajzel okrutny, ale mam czas do stycznia, jak sniegu nie będzie, z reguły wtedy kończę sezon.
Dzięki Haniu, u mnie pięknie i słonecznie, ale nadal wieje, słabiej wprawdzie.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:41, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
basia3012 napisał(a)
Irenko, gratuluję I miejsca. Zasłużone w pełni. Dziękuję za spacer po Sztokholmie. Piękny jest, nigdy tam nie byłam.
Ogród jesienny przewspaniały. Obejrzałam wszystkie zakątki.
pozdrawiam.

Dziękuję Basiu i też pozdrawiam. Stolica Szwecji blisko, warto na kilka dni się wybrać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:41, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
MonikA napisał(a)
Pięknie masz jak zawsze, a białą różyczką Ice Lady, którą chcesz mnożyć kusisz oj kusisz. Mocno śmieci?

Wcale nie śmieci, jest rewelacyjna, mam ją bardzo długo.
Dzięki Monia.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:44, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anpi napisał(a)
Irenko, chcę kupić 2 powojniki z grupy Montana.Mam do wyboru botaniczne Maylen,Elizabeth i górski Rubens.Patrząc na zdjęciach na kwiaty wybrałabym Elizabeth i Rubens.Ale nie wiem czy ten Rubens nie jest najwrażliwszy na przymarzanie?Nie wiesz który ma największe kwiaty i który jest najciemniejszy ,czy mają jednakowe?Jak jest z obfitością kwitnienia porównując? Czy ten Maylen ma inne liście od pozostałych,bo w opisie ma liście brązowo zielone.Czy cały czas ,czy się jesienią dopiero przebarwiają?Które ty masz z tych powojników i czy możesz coś polecić? Chce oba posadzić przy starej śliwie ,która nie ma prawie liści.Nie wiem czy w mojej strefie klimatycznej dadzą radę,czy będą kwitły,ale chcę spróbować.

Ania, to górskie powojniki i poradzą sobie. Mam wszystkie z wymienionych, najbardziej podoba mi się Malyeen, cudownie pachnie, piękne czekoladowe liście. Elizabeth podoba mi się najmniej, jest jakaś jasna, może to też zleży od miejsca, ja mam ich pełno wszędzie. Sadź, testuj. Rubens jest chyba najbardziej wytrzymały z nich wszystkich.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:47, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
greg66 napisał(a)
Irenko wiało u mnie wczoraj jak, nie wiem.
Dopiero posprzątałem na ulicy przed domem, teraz się biorę za porządki na terenie.
Na szczęście nic nie ucierpiało tylko lekko położyły się trzcinniki ale chyba się nie złamią.
Acha Twoje rozplenice kwitną

Też masz pięknie trawiasto, ten trzcinnik nie kładzie ci się? mi wczoraj od wiatru ssie lekko położył chyba nie złamie się?

No okropna pogoda byłą, łeb mi dokuczał, nic nie byłam w stanie zrobić. Sprzątania mamy na tydzień, poważnych szkód nie mam.
Ten trzcinnik nie pokłada się, bo u mnie ma sucho. Cieszę się, że rozplenice zakwitły. Ja nadal stale zbieram siewki i będę dawać ludziom, no i 3 wielkie muszę wykopać, a na ich miejsce dam hakonki, bo mi róże zaduszają. Tylko jak je wykopać?
Traw u mnie od groma, na razie nadal idę w miskanty.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:48, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Irciu ależ feria barw Cudnie. To cięcie to zmora i u mnie. Zawsze jak myślę że już wszystko pocięłam to znajduję coś nowego i tak w kółko Buziaki

Oj Gosiu, u nas to mordęga, cisy nie dokończyłam, późno...ale ciachnę, bo głupio wygląda. Mam za duży ogród, chciałabym malutki, jak twój.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sylwia_slomc... 15:53, 01 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Duży ogród to zawsze nie kończąca się robota. Pięknie u Was, dobrz3, że szkód nie ma, a liście posprzątasz i tak za chwilę wszystkie polecą u mnie też wszystko w liściach z2łaszcza w podwórku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 15:53, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mam 3 trawy pampasowe, doczekałam kwiecia u tej
na zimę ją schowam
jeden kwiat złamało, pójdzie do wazonu
no i dalie w donicy połamało też, siedzą już w wazonie




____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:55, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)
Duży ogród to zawsze nie kończąca się robota. Pięknie u Was, dobrz3, że szkód nie ma, a liście posprzątasz i tak za chwilę wszystkie polecą u mnie też wszystko w liściach z2łaszcza w podwórku

U mnie i liście i igły, ciut gałęzi, ale i orzechy od sąsiadów, mam i ja, starałam się szybciej zbierać niż psy.
Dzięki Sylwia
Zaraz mam gości i nie ma kiedy robić w ogrodzie, coś za bardzo towarzyska się zrobiłam.

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies