Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 07:27, 07 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
greg66 napisał(a)
Z Twojego patyczka hortensji wychodzą u mnie już listki
Fajnie pewnie wygląda gdy ogród w kwiecie magnolii.

Cieszę się Grześ
Moje tegoroczne patyki też ulistnione, może coś się przyjmie, resztę wywalę, tak już z przyzwyczajenia wtykam te patyki.
Niebawem wiele magnolii kwiecie pokaże
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:30, 07 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
galgAsia napisał(a)
Irenko, takie ułamane patyczkowe magnolie łatwo się ukorzeniają? A jak długo trzeba czekać na kwitnienie?
Ta moja jest przecudna, aż mam ochotę ją rozmnożyć

Asia, nie wiem. Jeszcze nie testowałam, choć wczoraj oderwałam kawałek Susan i wetknęłam do ziemi.
Myślę, że trzeba w ukorzeniacz, potem do donicy z ziemią, bliżej brzegu donicy i czekać. Na kwitnienie, tym bardziej nie wiem ile czekać trzeba.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:33, 07 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
AgataM napisał(a)
Witaj Ogród Twój zawsze mnie zachwycał. Jest pięknie skomponowany... Ile tu roślin..., ile barw.... Dodatki bardzo gustowne.
Bardzo często goszczę u Ciebie, tylko po cichutku
Pozdrawiam

Dzięki Agata wielki komplement, bo twój ogród znam i bardzo mi też się podoba.
Roślin, to chyba mam za dużo, pracy ogrom u nas, ale kocha się wszystko i trudno z czegoś zrezygnować, czasami natura sama problem rozwiązuje.
Pozdrawiam i zapraszam do wizyt, będzie niebawem mnóstwo kwiecia magnoliowego
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
KasiaBawaria 08:30, 07 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Milka napisał(a)

Bardzo piękny i skuteczny, na trudne miejsca.
Głowy mam 4 sztuki, 2 przy placyku na wprost domku letniego i 2 jak się wchodzi na schody domku letniego, dawno temu kupiłam u nas w Selgrosie, były po przecenie, raz w jednym roku 2, potem za 2 lata znowu były tylko 2 i wzięłam..
Weranda jeszcze będzie upiększona, jak i środek domku, tam jest duże pole do popisu, duża powierzchnia. Sporo już ozdób jest, poduch i dodatków, ale jeszcze goło

A z czego one sa zrobione, sa caly czas na dworzu?
____________________
Zapraszam na kawe
anpi 09:49, 07 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Irenko, te białe ptaszory sama robiłaś, bo mi jakoś umknęła(jeżeli była informacja)? Fajne są, dasz zbliżenie na nie?
Ale masz roboty z cięciem tych bukszpanów, z całą resztą oczywiście też Ale wszystko zadbane, odwdzięcza się potem pięknymi widokami
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
agata19762 10:29, 07 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Miłego dnia
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Dorota123 21:57, 07 kwi 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Milka napisał(a)

Dorotko, jak mi miło
Oj magnolii jest od groma, u Agaty taka ściąga jest. Jeszcze wcisnę kilka
No trawnik totalne zaskoczenie, bo my nic z nim nie robimy, jedynie koszenie raz na tydzień i trawy nie zbieramy, koszenie bez kosza. Tak koszą w Irlandii i to nam się spodobało, po tygodniu nic tej skoszonej trawki nie ma. I mniej pracy ze skoszoną trawą. Też muszę podlać, ale na razie na rabaty lejemy, dla rodków, azalii i hortensji, potem kolejne rabaty i jak starczy sił, to trawnik. Deszczu nie widać, a tak by się przydał teraz.
My pierwszy raz zrobiliśmy wertykulację i ona mocniej wysuszyła ziemię. Od dziś podlewam trawnik, bo nic z niego nie będzie. Też kosimy bez kosza i nie zbieramy trawy. Zastanawiam się jak długo dam radę ratować ten mój ogród, deszcze padają bardzo rzadko. Ciągła susza, zdrowie kiepskie, sił ubywa. Jak nic SKS
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
nebel 22:01, 07 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Milka, próbowałam dzisiaj odpowiedzieć na moim wątku, ale niestety internet nie do końca działa. W każdym razie dziękuję za radę/podpowiedź.
____________________
Ogród Nebel
Milka 06:04, 08 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
KasiaBawaria napisał(a)

A z czego one sa zrobione, sa caly czas na dworzu?

Tak Kasia, cały czas na zewnątrz, trzymają się super. One chyba z jakiejś wypalanej gliny i malowane, solidne. Tak już dobre kilka lat są.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:09, 08 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anpi napisał(a)
Irenko, te białe ptaszory sama robiłaś, bo mi jakoś umknęła(jeżeli była informacja)? Fajne są, dasz zbliżenie na nie?
Ale masz roboty z cięciem tych bukszpanów, z całą resztą oczywiście też Ale wszystko zadbane, odwdzięcza się potem pięknymi widokami

Ania, ptaki kiedyś były kupione na starociach. Potem od przebywania w ogrodzie zniszczyły się sznury, którymi była opleciona konstrukcja metalowa. Potem mąż zrobił nową, sznury, potem jakaś zaprawa czy coś i specjalny impregnat. Ładnie wyglądają, ciut pasteli może dodamy, ale nie mam weny, więc są takie. Przy okazji zrobię zdjęcie.
No mam tej roboty pełno. Na stipowej jeszcze nie skończyłam, buksy niedokończone, żywopłot cisowy z tyłu domu też jeszcze nie. Na końcu kanty będą i przesadzanie. Ale prawie cały trawnik już wyskubałam z chwastów.
Wczoraj podlałam wszystkie rabaty. Trzeba by teraz trawnik podlewać, no ale z wodą mus oszczędnie.
Dzięki Aniu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies