Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

Makao_J 11:54, 23 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
adewzuol napisał(a)


Dzięki Ania, trawnik do zasługa M, to on zmaga się z wertykulacją, areacją, nawożeniem i koszeniem w soboty, z kolei starsza córka kosi w środy, więc kosimy regularnie dwa razy w tygodniu w okresie pełnej wegetacji.
Kanty to mój czas relaksu, lubię ten wygląd.

W garze - kompot z rabarbaru + grejpfrut i jabłuszko dorzuciłam, bo nie było amatora na konsumpcję i wyszedł bardzo ciekawy smak.

Kompot apetyczny i taki wiejsko egzotyczny

Nasz trawnik to też zasługa eMa. Koszenie i inne czynności takie same jak u Ciebie ale Wasz jest taki drobniutki.

U nas ewidentnie jeszcze troszkę trzeba popracować. Pewnie będziemy dosiewać na wiosnę. Taki mamy plan. Dosiewki co roku z różnych traw. Cos musi podpasować na te trudniejsze tereny.

Nie mniej jednak praca przy trawnikach się opłaci.
To widac po Waszym.

Obyśmy też osiągnęli taki efekt.

Czy kosicie z koszem czy bez?
Mój eM w tym sezonie testuje mulczowanie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
adewzuol 20:48, 23 cze 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Makao_J napisał(a)

Kompot apetyczny i taki wiejsko egzotyczny

Nasz trawnik to też zasługa eMa. Koszenie i inne czynności takie same jak u Ciebie ale Wasz jest taki drobniutki.

U nas ewidentnie jeszcze troszkę trzeba popracować. Pewnie będziemy dosiewać na wiosnę. Taki mamy plan. Dosiewki co roku z różnych traw. Cos musi podpasować na te trudniejsze tereny.

Nie mniej jednak praca przy trawnikach się opłaci.
To widac po Waszym.

Obyśmy też osiągnęli taki efekt.

Czy kosicie z koszem czy bez?
Mój eM w tym sezonie testuje mulczowanie.


Pewnie Wasz trawnik potrzebuje regularnych zabiegów, szczególnie koszenia. My kosimy z koszem, nie mamy kosiarki z funkcją mulczowania. Trawę generalnie wysypujemy na kompost. W tym roku wysciolkowalam sobie ścieżki między skrzyniami warzywnymi.
____________________
Ewelina W piaskownicy
SylwiaBe 20:53, 23 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Cześć Ewelino,
Potwierdzam - trawnik jak dywanik, idealnie równiutki, kolor piękny, no mniamniusi
I dodam, że ta rabata lawendowa też wymiata! Super wygląda z tym drewnianym chodniczkiem. Ile to człowiek może znaleźć u kogoś inspiracji
Pozdrawiam
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
adewzuol 20:58, 23 cze 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 21:03, 23 cze 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 21:09, 23 cze 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 21:12, 23 cze 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
SylwiaBe napisał(a)
Cześć Ewelino,
Potwierdzam - trawnik jak dywanik, idealnie równiutki, kolor piękny, no mniamniusi
I dodam, że ta rabata lawendowa też wymiata! Super wygląda z tym drewnianym chodniczkiem. Ile to człowiek może znaleźć u kogoś inspiracji
Pozdrawiam


Serdecznie dziękuję za ciepłe słowa. Cieszę się, że mogę czymś zainspirować. Przyznaje lawenda w tym miejscu super wyszła i dobrze jej w tym kamieniu, południowa strona elewacji daje dodatkowo ciepło.
Również pozdrawiam
____________________
Ewelina W piaskownicy
ajka 21:42, 23 cze 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
adewzuol napisał(a)
Kolorowe różności




Bajecznie to wygląda.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
SylwiaBe 21:43, 23 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
A jaką masz odmianę?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
adewzuol 22:32, 23 cze 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
SylwiaBe napisał(a)
A jaką masz odmianę?


Nie powiem Ci, u mnie wiele roślin to NN. Dostałam 10 sadzonek od siostry i tak mi się rozsiadły, że mogłam posadzić cały szpaler.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies