Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

adewzuol 10:44, 07 wrz 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
MiluniaB 12:28, 07 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
To niewiarygodne, żeby mieć takie równe kanciki. Trawnik podziwiam u Angeliki, a teraz będę podziwiać też u Ciebie
To chyba robione maszyną, a nie szpadelkiem?

Tulipany traktuję jako jednoroczne dlatego zaczęłam je sadzić do donic, trochę tylko do gruntu.

Czytałam o zadaszeniu z poliwęglanu. Mój Mąż chce większe zadaszenie nad tarasem, a ja m im.obawiam się zaciemnienia salonu - rozwiałaś moje wątpliwości.

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
brysia 16:53, 07 wrz 2020


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
adewzuol napisał(a)


To jest poliwęglan, nie pleksi. Nie pamiętam jak się on dokładnie nazywał, ale nie taki zupełnie najzywklejszy, nie nagrzewa się.
Byłam bardzo przeciwna tej konstrukcji, bo bałam się, że zabierze światło w salonie, nie prawda, poliwęglan sprawdza się świetnie, stół i krzesła nie mokną nam na tarasie, a przy letnim deszczu nawet przyjemnie posiedzieć sobie na zewnątrz.


To jeszcze kilka pytań technicznych, on jest całkiem przeźroczysty czy mleczny? A jak ze słońcem? Ja przede wszystkim z tego powodu chcę zadaszyć taras, mam go od południowego zachodu i jest tam patelnia, zależy mi, żeby dawał cień i słońce nie raziło w oczy.
Drugie pytanie - jak odprowadzasz z niego deszczówkę? nie widzę rynny.
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
adewzuol 08:12, 08 wrz 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
MiluniaB napisał(a)
To niewiarygodne, żeby mieć takie równe kanciki. Trawnik podziwiam u Angeliki, a teraz będę podziwiać też u Ciebie
To chyba robione maszyną, a nie szpadelkiem?

Tulipany traktuję jako jednoroczne dlatego zaczęłam je sadzić do donic, trochę tylko do gruntu.

Czytałam o zadaszeniu z poliwęglanu. Mój Mąż chce większe zadaszenie nad tarasem, a ja m im.obawiam się zaciemnienia salonu - rozwiałaś moje wątpliwości.




Uwielbiam ten stan, kiedy kanty są takie precyzyjne i dlatego lubię je robić. Niestety przy mojej powierzchni, jak kończę, to ręce bolą i nigdy nie miałam wszystkich w jednym czasie.

Pewnie, żeby tulipany wyglądały dorodnie, to niestety należałoby każdego roku wysadzać nowe, mi szkoda pieniędzy, więc życzę sobie, żeby cieszyły mnie chociaż z 5 lat.

U mnie poliwęglan zdecydowanie się sprawdza.
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 08:25, 08 wrz 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
brysia napisał(a)


To jeszcze kilka pytań technicznych, on jest całkiem przeźroczysty czy mleczny? A jak ze słońcem? Ja przede wszystkim z tego powodu chcę zadaszyć taras, mam go od południowego zachodu i jest tam patelnia, zależy mi, żeby dawał cień i słońce nie raziło w oczy.
Drugie pytanie - jak odprowadzasz z niego deszczówkę? nie widzę rynny.



Poliwęglan mam przezroczysty, nie mleczny, nie przydymiony, ale nie jest to przejrzystość taka jak przy szybie. Nie nagrzewa się, jak np. w szklarni,albo jak w aucie czujesz, że przez szybę grzeje mocniej, ale jeśli jest mega upał i słońce praży, to nie chroni przed wysoką temperaturą na tarasie. Żeby zniwelować nagrzewanie, myślę, że przydałyby się kotary z materiału, podwieszone pod sufitem. Ja mam z boku od południa zasłonę, ale sprawdza się raczej tylko dekoracyjnie. Daszek jest z lekkim spadem i woda spływa do rynny zamontowanej na skraju. Raz w roku, na wiosnę, zmywamy kurz i brud, który nagromadził się na poliwęglanie na zewnątrz i od spodu.
____________________
Ewelina W piaskownicy
yolka 17:48, 08 wrz 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Pięknie Masz
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
adewzuol 14:58, 09 wrz 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
yolka napisał(a)
Pięknie Masz


Dziękuję Jolu
Jak się masz?

Posadziłam ziemniaki w workach, ale za wiele się nie najadłam, małe wyszły na kilka niedzielnych, letnich obiadów.
____________________
Ewelina W piaskownicy
MiluniaB 15:24, 09 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Pokaż jak jeszcze możesz zdjęcia tych ziemniaków w workach.
Pamiętam, że kilka lat temu na forum moja koleżanka, którą znam w realu Asia z "Ogród w Puszczykowie" była prekursorką takiej uprawy . Szkoda, że Aśka już nie jest na forum z swoim dużym pięknym ogrodem i pomysłami
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
BasiaLT 11:39, 10 wrz 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Stipy wykopałam podzieliłam i posadziłam. Już przed tym zabiegiem były dość zmęczone, przez trzy młode koty, jeden ma już rok, a dwa są tegorocznymi kociętami. Uwielbiają bawić się ze stipą, chować się w niej, szarpać źdźbła, skakać na nią, dosłownie z tego stopnia wyżej skaczą na czubek kępy. Widok komiczny, ale na skutek tego stipa zupełnie leżała i wyglądała beznadziejnie. Żeby jakoś ratować widok, trawy związałam, nawet usztywniłam kępę patyczkiem, żeby trzymały się wyprostowane.
Stipa, akurat u mnie sieje się na potęgę, więc nie martwię się zbytnio, że koty lubią taką zabawę.


Ha ha ... coś w tym jest bo moje koty też uwielbiają bawić się stipą. Inne trawy zostawiają w spokoju.
Ogród masz elegancki a trawnik to po prostu dywanik. Przepięknie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
adewzuol 14:13, 14 wrz 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
MiluniaB napisał(a)
Pokaż jak jeszcze możesz zdjęcia tych ziemniaków w workach.
Pamiętam, że kilka lat temu na forum moja koleżanka, którą znam w realu Asia z "Ogród w Puszczykowie" była prekursorką takiej uprawy . Szkoda, że Aśka już nie jest na forum z swoim dużym pięknym ogrodem i pomysłami


Mirella, zdjęcie ziemniaków jest na 76 stronie mojego wątku, podejrzyj sobie proszę.
Podsumowując, niewiele pożytku z uprawy w workach, ziemniaki wyrosły małe, ale przez kilka niedzielnych obiadów zasmakowaliśmy świeżo ukopanych kartofelków.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies