Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

MiluniaB 13:40, 03 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Z tym skakaniem kotów na stipę to niezły numer

Przeglądam wątek w wolnych chwilach. Bardzo ładnie u Ciebie, spora działka pod lasem, trawniczek dywanik - oglądam dalej
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 10:28, 04 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Nadal przeglądam i podczytuję. Masz bardzo ładny ogród. Wjazd oświetlony na posesję super. Nikt z tych, których odwiedzam nie ma takiego wjazdu (najczęściej zagospodarowane przedpłocia), a tych których znam w realu bez wątku na forum co mają wjazd to nie mają zrobionego z takim oświetleniem.

Mata - hmmmmm ile ja się o niej naczytałam. Maty nie mam na rabatach jedynie tam gdzie miejsce parkingowe i pod domem gdzie donice. Z doświadczenia wiem, że w większym ogrodzie niż mój obecny np.w poprzednim matę bym rozłożyła, a zwłaszcza pod rabaty z kamyczkiem. Uważam, że dobrze zrobiłaś

Czytam i przeglądam dalej
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 15:30, 06 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Przeglądam wątek jestem w połowie. Nasz wspaniale ułożoną działkę pod lasem. O takim miejscu marzę Las za płotem uspokaja.

Jak duża jest działka?

Kule ogrodowe świetne, rabaty świetne, żółte drzewo widok z okna piękny.

Pierniki brak słów. W życiu nie widziałam takich piernikowych dzieł sztuki
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 15:35, 06 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
adewzuol napisał(a)


Fantastyczny kształt rabaty półkola i linie proste. Bardzo trudno uzyskać fajny efekt łącząc te dwa rodzaje, a u Ciebie się udało - czy to Wasza inwencja twórcza, czy ogród zaprojektowany?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 15:55, 06 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Przejrzałam cały wątek. Co tu dużo pisać - piękny ogród w pięknym miejscu. Bardzo mi się u Ciebie podoba. Widząc taką przestrzeń i takie ogrody zastanawiam się gdzie ja z moim ogródkiem i co ja mam pokazać.

Wstawiaj zdjęcia na bieżąco, zostawiaj wpisy na innych wątkach - ludzie do Ciebie trafią

Ja będę na bieżąco
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
brysia 16:35, 06 wrz 2020


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
adewzuol napisał(a)


Planuję zrobić podobne zadaszenie tarasu jak u ciebie, czy możesz mi powiedzieć, czym masz pokryty dach?
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
adewzuol 08:49, 07 wrz 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
MiluniaB napisał(a)
Przejrzałam cały wątek. Co tu dużo pisać - piękny ogród w pięknym miejscu. Bardzo mi się u Ciebie podoba. Widząc taką przestrzeń i takie ogrody zastanawiam się gdzie ja z moim ogródkiem i co ja mam pokazać.

Wstawiaj zdjęcia na bieżąco, zostawiaj wpisy na innych wątkach - ludzie do Ciebie trafią

Ja będę na bieżąco


Mirela serdecznie dziękuję za ogrom pochwał i tyle ciepłych słów. Bardzo mi miło.
Wjazd faktycznie jest oryginalny, bo na O. nie spotkałam, chociaż w sumie to nic niezwykłego, nasze polskie brzozy.
Tak nam się udało, że działkę wyszukaliśmy przy lesie, łącznie z drogą ma 3500m2 i na całej granicy mamy młody zagajnik brzozowy, a dalej są sosny. Brzozy są piękne o każdej porze roku, wiosną pierwsze listki - to wiadomo, latem zieleń i białe pnie, wspaniałe tło, jesienią kolor no i zimą też im nic nie brakuje, jak takie smukłe białe pnie stoją. Tylko te śmiecące wszędzie "gwiazdki" ....
W temacie maty, to u mnie w ogrodzie też jej nie ma, oprócz kamyczków przy lawendzie oraz rabat wysypanych kamykiem, w których nie ma roślin. Przy lawendzie miałam w tym roku ochotę posadzić tulipany, ale musiałabym zrezygnować z maty, a ona sprawdza się tu, do tego byłby kłopot z wiosennym cięciem lawendy, przy kwitnących tulipanach.
Linie rabat i trawnika sami projektowaliśmy, jak większość na początku sadziliśmy gdzie bądź, ale jak już zabraliśmy się za ogród na poważnie, udało się to jakoś poprzesadzać lub wykorzystać i ostatecznie wyszło fajnie. Ścieżki z podkładów, obrzeża z granitów, wszystko robił mój mąż samodzielnie, sam też założył nawadnianie na trawnikach. Rabat nie mamy podlewanych automatycznie.
W przyszłości muszę pomyśleć o innym układzie nasadzeń na rabacie bylinowej, część roślin rozrosła się, niektóre za blisko posadzone i zabierają sobie przestrzeń.
W tym roku czeka mnie jeszcze sadzenie tulipanów, zamówiłam tulipany w kolorach w dużych ilościach, tylko kilka odmianowych. Z doświadczenia obserwuję, że jak wcześniej kupowałam odmianowe, strzępiaste, papuzie to ich żywotność była słaba. Więc jeśli zwykłe wyrodzą się po kilku latach, to nie będę przynajmniej żałować, że przepłaciłam.
No i jeszcze róże muszę domówić.


Mirella bardzo zmotywowałaś mnie i chciałabym obiecać, że będę wstawiać więcej zdjęć i na bieżąco. Ja jednak ogród wolę w realu, a nie wirtualnie na ogrodowisku. Zwyczajnie nie starcza mi czasu na godzenie jednego z drugim. Mąż pracuje w tygodniu w delegacji poza domem, codzienne obowiązki w tygodniu pokonuje sama. Mam dwie córki, młodsza chodzi do podstawówki, a popołudniowo do szkoły muzycznej. Mieszkamy poza miastem, a dojazdy do pracy i do szkoły zabierają nam sporo czasu. Więc jak już ogarnę prace ogródkowe, to nie starcza mi zapału do robienia zdjęć. Nie narzekam, tak tylko się tłumaczę. Sama wiesz, że nie ma ogrodów bezobsługowych, samo nic nie chce się robić, a praca jest prawie przez cały rok z większą lub mniejszą intensywnością.

Uściski dla Ciebie

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 08:55, 07 wrz 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
brysia napisał(a)


Planuję zrobić podobne zadaszenie tarasu jak u ciebie, czy możesz mi powiedzieć, czym masz pokryty dach?


To jest poliwęglan, nie pleksi. Nie pamiętam jak się on dokładnie nazywał, ale nie taki zupełnie najzywklejszy, nie nagrzewa się.
Byłam bardzo przeciwna tej konstrukcji, bo bałam się, że zabierze światło w salonie, nie prawda, poliwęglan sprawdza się świetnie, stół i krzesła nie mokną nam na tarasie, a przy letnim deszczu nawet przyjemnie posiedzieć sobie na zewnątrz.
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 10:40, 07 wrz 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Prace relaksujące

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 10:43, 07 wrz 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies