Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

BasiaLT 15:07, 17 lip 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Rże nieomal pachną prze monitor. Widzę że ju ci krokosmie zaczynają kwitnąć. Super.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
adewzuol 10:30, 13 sie 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Letni ogród

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 10:36, 13 sie 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Podczas minionej wiosny tulipany u mnie bardzo słabo kwitły, prawie wcale. Nie wiem czy juz się wyrodziły, czy to dlatego, że ich nie wykopuję, a juz z 5 lat są w ziemi, a może mróz im zaszkodził. Dlatego postanowiłam posadzić w tym miejscu nowe cebulki, ale najpierw muszę wykopać stare, bo che inny kolor niż te dotychczas. Niestety trochę przegapiłam czas, bo wcześniej padało, potem był urlop, a do tego brak chęci mam nadal.
Tulipany rosną przed żywopłotem bukszpanowym, za nim jest pęcherznica, a dalej jarzębiny. Plątanina korzeni jest okropna, szarpię się i szarpię i mam obawy czy nie zaszkodzę bukszpanom. A dodatkowo w ziemi mam rurkę prowadzącą wodę do zraszaczy od nawadniania trawnika, więc nie mogę z rozmachem kopnąć szpadlem czy widłami.
Prace posuwają sie bardzo mozolnie. Nie mam pewności czy wybieram wszystkie cebulki. Jestem zrezygnowana, ale chce mieć nowe tulipany.
Wróć!
TU BĘDĄ NOWE TULIPANY!!!


____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 10:52, 13 sie 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 12:25, 13 sie 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Rabata pod oknem kuchennym, a jednocześnie na froncie obok wejścia do domu. Wypadałoby, żeby była reprezentacyjna przez całe lato, a nawet zimą. Wiosną kwitną na niej tulipany, szafirki, zaś latem lawenda. Niestety już wiosną nie jest atrakcyjna, bo cebule z roku na rok coraz mniej kwitną.
Przyszedł czas na zmiany.

Tak było wiosną jeszcze kilka sezonów temu



w tym roku latem

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 12:34, 13 sie 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
PRZYMIARKI

Wersja I
1) Lawenda z tyłu zostanie, bo dobrze jej tu i bardzo podoba się mężowi
2) Wszystkie cebulowe do wybrania
3) Stożki i Kulki z cisów oraz bukszpanów
4) Stipę podzielę i przesadzę
5) Na kijach z doniczkami będą róże szczepione na pniu, wyższy kijek z różową doniczką to Leonardo da Vinci, trzy niskie kijki z zielonymi doniczkami to Gartnerfreude,
6) dosadzę nowych tulipanów oraz czosnków



Wersja II
prace i nasadzenia te same, tylko trochę inny układ z różami
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 12:47, 13 sie 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
OBECNIE

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 12:54, 13 sie 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
MiluniaB 14:24, 01 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Witaj. Przychodzę do Ciebie od siebie. Fajnie, że zostawiłaś wpis przynajmniej dodam do obserwowanych nowy ogród. Przejrzenie wątku zostawię sobie na wieczór, tymczasem chciałam zapytać dlaczego masz związane stipy?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
adewzuol 08:30, 02 wrz 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Witaj Mirella, zapraszam serdecznie

Stipy wykopałam podzieliłam i posadziłam. Już przed tym zabiegiem były dość zmęczone, przez trzy młode koty, jeden ma już rok, a dwa są tegorocznymi kociętami. Uwielbiają bawić się ze stipą, chować się w niej, szarpać źdźbła, skakać na nią, dosłownie z tego stopnia wyżej skaczą na czubek kępy. Widok komiczny, ale na skutek tego stipa zupełnie leżała i wyglądała beznadziejnie. Żeby jakoś ratować widok, trawy związałam, nawet usztywniłam kępę patyczkiem, żeby trzymały się wyprostowane.
Stipa, akurat u mnie sieje się na potęgę, więc nie martwię się zbytnio, że koty lubią taką zabawę.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies